سئول: کره شمالی چهار موشک بالستیک کوتاه‌برد شلیک کرد

ارتش کره جنوبی اعلام کرد کره شمالی چهار موشک بالستیک کوتاه‌برد دیگر شلیک کرده است.

به گزارش مشرق، با افزایش تنش در شبه جزیره کره، کره جنوبی روز شنبه اعلام کرد که کره شمالی بار دیگر چند موشک شلیک کرده است.

به نوشته خبرگزاری «یونهاپ»، ارتش کره جنوبی در بیانیه‌ای اعلام کرد، کره شمالی چهار موشک بالستیک کوتاه‌برد به دریای زرد در شرق شبه جزیره کره شلیک کرده است.

در این بیانیه آمده است، موشک‌های کره شمالی، حدود بیست کیلومتر از زمین ارتفاع گرفته و مسافتی نزدیک به ۱۳۰ کیلومتر را طی کردند.

شلیک این موشک‌ها پس از آن انجام گرفت که وزارت امور خارجه کره‌شمالی روز جمعه به آمریکا درباره رزمایش نظامی هوایی که در نزدیکی این کشور در حال انجام است هشدار داد.

بر اساس بیانیه وزارت امور خارجه کره‌شمالی، پیونگ‌یانگ از آمریکا خواست تا رزمایش هوایی تحریک آمیز را متوقف کند و هشدار داد که تحریک مستمر، اقدام متقابل مستمر به دنبال خواهد داشت.

کره جنوبی روز پنجشنبه نیز اعلام کرده بود که کره شمالی سه موشک بالستیک کوتاه‌برد شلیک کرده است. اعلام شلیک این موشک‌ها دقایقی پس از آن انجام شده که «پاک جونگ چون» دبیرکل کمیته مرکزی حزب حاکم کره شمالی اعلام کرد: «گزارش شده که آمریکا و کره جنوبی رزمایش هوایی مشترک به اسم "طوفان هوشیار" را تمدید کرده است».

پیش از آن، رسانه‌های محلی بامداد پنجشنبه از شلیک مجدد موشک بالستیک توسط کره شمالی به سمت دریای شرقی (دریای ژاپن) خبر داده بودند.

همچنین ارتش کره جنوبی روز چهارشنبه اعلام کرد که نظامیان کره شمالی حداقل ۱۰۰ گلوله توپخانه به سمت دریای شرقی (دریای ژاپن) شلیک کردند که در مرز دریایی حائل بین دو کره فرود آمدند.

در آن بیانیه آمده بود که ارتش کره شمالی طی هفت ساعت، علاوه بر ۱۰۰ گلوله توپخانه، حداقل ۱۷ فروند موشک بالستیک و دیگر انواع موشک‌ها را به سمت دریای شرقی شلیک کرد.

ساعاتی بعد از انتشار این بیانیه، ارتش کره جنوبی در بیانیه‌ای تازه اعلام کرد که کره شمالی در روز چهارشنبه علاوه بر ۱۷ موشک قبلی، ۶ موشک دیگر نیز شلیک کرده است.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس