ولایتی: امروز شاهد شکوفایی عنصر مقاومت علیه آمریکا و صهیونیست‌ها هستیم

مشاور امور بین‌الملل رهبر انقلاب گفت: گستردگی و استحکام جریان مقاومت در منطقه حاصل همکاری‌های دو کشور است و امروز شاهد شکوفایی عنصر مقاومت در جای جای منطقه و جهان علیه هجوم آمریکا و صیهونیست ها هستیم.

به گزارش مشرق، «فیصل مقداد» وزیر امورخارجه سوریه با علی‌اکبر ولایتی مشاور مقام معظم رهبری در امور بین‌الملل دیدار کرد و دو طرف درباره همکاری‌های دوجانبه و مسائل منطقه‌ای بحث و تبادل نظر کردند.

در ابتدای این دیدار «فیصل مقداد» ضمن ابلاغ سلام گرم رئیس‌جمهور سوریه به محضر مقام معظم رهبری و ابراز خرسندی از ملاقات مجدد با ولایتی، گفت: جمهوری اسلامی ایران برادر، دوست و همراه دولت و ملت سوریه است و همکاری دو کشور نقطه قوت محور مقاومت است.

وزیر خارجه سوریه با محکوم کردن حادثه تروریستی اخیر در حرم مطهر شاهچراغ، افزود: حوادث و اتفاقات اخیر در ایران حاصل خباثت و دشمنی آمریکا و اسرائیل با جمهوری اسلامی ایران است و ملت و دولت سوریه با تمام توان در کنار و همراه ملت و دولت ایران قرار دارد.

ولایتی در این دیدار که سفیر سوریه در ایران نیز حضور داشت، ضمن تشکر از رئیس‌جمهور سوریه، گفت: ملت سوریه بیش از  ١١ سال با بدترین و جنایتکارترین تروریست‌های جهان مبارزه کرد و به لطف خدا، عنایت ائمه اطهار و رشادت‌های انجام شده به پیروزی نائل آمد و یکی از دلایلی تحمیل این جنگ ناجوانمردانه که قریب به ٨٠ کشور و در رأس آن‌ها آمریکا و رژیم صهیونیست در آن حضور داشتند، نقش مهم و تأثیرگذار سوریه در جبهه مقاوت است.

وی در ادامه با یادآوری تلاش‌های ایران با همراهی مرحوم «حافظ اسد» رئیس‌جمهور فقید سوریه در اتحاد جریانات مقاومت، افزود: این درخت تناور و ریشه‌داری که امروز به عنوان محور مقاومت شاهد صلابت و اقتدار آن هستیم، حاصل بیداری به وجود آمده در منطقه در اثر پیروزی انقلاب اسلامی به علاوه نگاه ویژه امام راحل (ره)، درایت مقام معظم رهبری (مدظله‌العالی) و هوشمندی رئیس‌جمهور مرحوم سوریه و از همه مهم‌تر ایستادگی بشار اسد است.

مشاور مقام معظم رهبری در امور بین‌الملل گستردگی و استحکام جریان مقاومت در منطقه را حاصل همکاری‌های دو کشور دانست و گفت: تلاش‌های طولانی و ارزشمند دو کشور پس از گذار از مراحل پیچیده و پر فراز و نشیب و شکل‌گیری جریان مقاومت و اتحاد کشورهای منطقه بسیار مهم است و امروز شاهد شکوفایی عنصر مقاومت در جای‌جای منطقه و جهان علیه هجوم آمریکا و صیهونیست‌ها هستیم.

ولایتی در پایان تصریح کرد: وجود مقاومت اسلامی در لبنان، رشد مبارزات فلسطین، پیروزی مردم عراق در برپایی حکومت مبتنی بر آرای مردمی و آرمان‌های اسلامی و ملی به همراه ظهور پایداری مردم سلحشور یمن، همگی نشانه‌هایی از پیروزی و پیشرفت تدریجی جریان مقاومت در منطقه و جهان است که نگرانی بیگانگان و در رأس آن‌ها آمریکا و صیهونیست‌ها را به دنبال داشته است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس