نبی: تاج برای اولین بار منشور اخلاقی در فدراسیون‌ها را مطرح کرد/ حضور قضات در کمیته اخلاق مهم است

نایب رییس اول فدراسیون فوتبال گفت: فرصت طلبان تلاش زیادی برای حذف ایران از جام‌جهانی داشتند که تلاش فدراسیون و اتخاذ دیپلماسی فعال، این مشکل را از میان برد.

به گزارش مشرق، مهدی محمدنبی، نایب‌رئیس اول فدراسیون فوتبال پیرامون شرایط فدراسیون اظهار داشت: مسئولان جدید فدراسیون در بدو ورود با مسائل مختلفی روبرو بودند از جمله این که چندین اعزام پیش رو داشتیم. ضمن این که با توجه به فرصت کوتاهی که تا جام جهانی قطر داشتیم، می‌بایست از همان ابتدا بر تیم ملی متمرکز شویم. جمع بندی مباحث ما در هیات رئیسه این بود که با توجه به شناختی که کی‌روش از فوتبال و تیم ملی ما دارد و نیز در راستای انسجام و اقتدار بیشتر تیم، از این مربی بخواهیم هدایت تیم را در دست بگیرد.

وی در ادامه بیان داشت: انصافا هم او با تمام وجود تلاش کرده تا طی همین مدت کوتاه توان تیم ملی را ارتقا دهد. من سال‌ها با این مربی کار کرده ام و اعتقاد دارم باید کی‌روش را بعد از جام ملت‌های آسیا ۲۰۱۹ امارات حفظ می‌کردیم و اجازه نمی‌دادیم برود. او شناخت کافی از فوتبال ایران پیدا کرده و بهتر از هر مربی خارجی با زوایای فوتبال ما آشنایی دارد. خوشبختانه تا اینجا نیز تعامل و همراهی خوبی بین فدراسیون و این مربی وجود دارد و قطعا این روند می‌تواند موجبات تقویت روحی ملی پوشان طی جام جهانی را فراهم کند.

محمدنبی درباره حضور مهدی تاج در پست ریاست عنوان داشت: حضور تاج در راس فدراسیون و تلاش‌هایی که صورت گرفت، موجبات ترمیم گسست فدراسیون فوتبال ما و مجامع بین‌المللی را فراهم ساخت. خوشبختانه اکنون ارتباط خوبی با تشکیلات قاره‌ای و جهانی فوتبال داریم و تلاش می‌کنیم این شرایط را تا حد امکان ارتقا دهیم. در همین رابطه لازم است به این نکته اشاره کنم که برخی از بی‌خردان و فرصت طلبان تلاش زیادی داشتند تا تیم ایران در جام جهانی حضور نداشته باشد اما سعی و تلاش فدراسیون جدید و اتخاذ دیپلماسی فعال، این مشکلات را از میان برد.

نایب‌رئیس فدراسیون فوتبال تصریح داشت: فوتبال بیشترین تعداد علاقه‌مند به ورزش را در کشور دارد و نمی‌توان جایگاه این جمع کثیر را نادیده گرفت به همین دلیل من هم معتقدم باید نماینده جمعیت هواداران در مجمع فوتبال حضور داشته باشد، شخصا این موضوع را پیگیری می‌کنم.

او در رابطه با وضعیت VAR تأکید داشت: تعدادی از شرکت‌ها برای این منظور پا پیش گذاشته بودند که پس از بررسی‌های صورت گرفته به این نتیجه رسیدیم ضرورت دارد در این رابطه ابتدا منافع فوتبال و فدراسیون را در نظر بگیریم. قطعا این مهم به انجام خواهد رسید.

نبی در پایان پیرامون شرایط کمپ تیم ملی گفت: قرارداد این مکان قبل از حضور مسئولین کنونی بسته شده بود؛ شاید با این وجود به اتفاق کی‌روش مکان مذکور را کاملا بررسی و تا حد امکان، کم و کاستی‌ها را رفع کردیم.

منبع: فدراسیون فوتبال

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس