تناقض آشکار میان شعارها و باورهای اغتشاشگران; از منشور کورش تا حمایت از تجزیه‌طلبی!

چطور می‌شود عده‌ای هفتم آبان را به نام کورش گرامی بدارند اما با وجود منشور حقوق بشر کورش، این افراد به تمامیت ارضی اعتقادی نداشته باشند و بر طبل تجزیه‌طلبی بکوبند!؟ این تناقض به قدری در رفتار و شعارهای اغتشاشگران آشکار است که جایی برای چون و چرا نمی‌گذارد.

به گزارش مشرق، وطن، پهنه‌ای وسیع به گستره همه باورها و اعتقادات هست. جایی فراتر از مرز جغرافیایی. چرا که با مرزهای روح و جان ما عجین شده است.

باورها، سنت‌ها و آیین‌های دینی و ملی در ایران اسلامی به موازات یکدیگر، بر افکار مردم احاطه دارد و غالباً با علاقه و اعتقاد شخصی، این باورها را پذیرفته‌اند.

اما طی چند سال اخیر، در فضای مجازی القا نگرشی مبنی بر جدایی باورهای دینی و ملی، رایج شده و طیفی از افراد را نیز با خود همراه کرده است. افرادی که بدون مطالعه و پیشینه تاریخی مستند به تحلیل وقایع می پردازند و با عنوان باستان‌گرایی، به مقابله با اعتقادات دینی و انقلابی می‌پردازند!

حال آنکه ریشه باورهای بومی و اعتقادی ایرانیان باستان و پیش از ورود اسلام، مغایرتی با باورها و آموزه‌های اسلامی ندارد به ویژه در زمینه حجاب و عفاف که طی هفته‌های اخیر، محفلی برای آشوب‌های خیابانی شد و بهانه‌ای برای جولان دادن بهدست معاندین داد، ایران قبل و بعد از اسلام تفاوت خاصی در نوع پوشش ندارد و اسناد تاریخی نمایانگر این است که بانوان ایرانی در همه اعصار عفیف و با پوششی با وقار و اصیل بوده‌اند.

متناظر با همین نگرش نادرست و در تقابل قرار دادن باستان‌گرایی و باورهای دینی، این افراد هفتم آبان را به عنوان یادروز کورش در فضای مجازی مطرح کردند.

اما این روز برای بزرگداشت کورش مطرح نشد، بلکه هفتم آبان همچون عَلَمی توسط مخالفان نظام و به ظاهر معترضان! بلند شد تا هر ساله روز هفتم آبان به پاسارگاد رفته و اطراف مقبره کورش به شعارهای هنجارشکن و ایجاد هیاهو بپردازند!

مقبره‌ای که نسبت آن به محل دفن کورش، جای سئوال و تردید است و گفته می‌شود این یادمان، مقبره مادر سلیمان است نه کورش!

تا جایی که هر سال نیروهای انتظامی برای کنترل اوضاع و پیشگیری از آشوب در اطراف این مقبره، مستقر شدند.

امسال که آشوب‌های خیابانی با سناریوی پیش ساخته آغاز شد و حجاب را نشانه رفت، و طی روزهای اخیر نیز با حادثه تلخ و دلخراش حرم شاهچراغ مواجه شدیم، عده‌ای از هنجارشکنان، باز هم از کورش و هفتم آبان دست نکشیده و معترضانه می‌گویند چرا روز هفتم آبان تشییع شهدای حرم شاهچراغ برگزار شده و این روز را تعطیل اعلام کردند!؟

پرسشی که اینجا مطرح می‌شود این است که شما اگر به کورش هخامنشی باور دارید، حداقل منشور حقوق بشر او را مطالعه کنید و با استناد به آن، به امنیت ملی و تمامیت ارضی پایبند باشید.

این تناقض به قدری در رفتار و شعارهای اغتشاشگران، آشکار است که جای چون و چرا نمی‌گذارد.

چطور می‌شود عده‌ای هفتم آبان را به نام کورش گرامی بدارند اما به تمامیت ارضی اعتقادی نداشته باشند و بر طبل تجزیه‌طلبی بکوبند!؟

تشییع شهدای حرم شاهچراغ نیز در هر روز دیگری برگزار میشد، تعطیلی و عزای عمومی به دنبال داشت و هر انسان سلیم النفسی، حتی اگر به انقلاب و نظام باور نداشته باشد، این موضوع را درک می‌کند.

پس به فرموده مولایمان حسین(ع): اگر دین ندارید، لااقل آزاده باشید.

اگر باور انقلابی ندارید، حداقل انسانیت و وجدان را قاضی کنید و جنایات پشت سر گذاشته را ببینید، با یک تحلیل منطقی مشخص می‌شود که هیچ ایرانی‌، از تجزیه کشور سودی نمی‌برد.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 3
 • در انتظار بررسی: 1
 • غیر قابل انتشار: 0
 • عمو IR ۰۰:۰۶ - ۱۴۰۱/۰۸/۱۰
  0 0
  بی احترامی به اسم امام عَلَیه اَلسّلام نباشه... این منشور کوروش هم مثل منشور داریوش با خط میخیه? اگر با خط میخی اینها که سواد خط میخی ندارن باید ترجمه شه. بعد این منشور صدا گیر هم داره?
 • پادشاه IR ۰۰:۴۹ - ۱۴۰۱/۰۸/۱۰
  1 0
  از همون چند سال پیش که این افراد ، از کوروش صحبت کردند، واضح بود قصدشان کنار زدن حجاب و عفاف است. و خواستن به بهانه کوروش کارهای کثیفی بکنند. به قول اون شعر معروف که میگه منظورم از کعبه و بت خانه تویی تو... منظور این ها هم از کوروش یه چیز دیگه بود.و مطمئن باشید اگر الان کوروش رهبر ایران بود، همین اغتشاش گرا برای یه سری بی رسمی ها سرش رو از تنش جدا می کردن. و درضمن این یهودی هایی که الان واسه تجزیه ایران نقشه کشیدن، همون یهودی هایی هستن که پادشاهی رو از کوروش گرفتن و مردم ایران رو قتل عام کردن.
 • IR ۰۸:۳۱ - ۱۴۰۱/۰۸/۱۰
  1 0
  اینها منطقی ندارد از امپراطوری و کورش حرف می زنند و ایران را هم تجزیه شده می خواهند.!هرهری مذهب و لمپن ...

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس