کد خبر 1431324
تاریخ انتشار: ۹ آبان ۱۴۰۱ - ۰۸:۲۴
چالش بزرگ رقیب ایران در خط حمله/ مهاجمان زهردار انگلیس را بشناسید +تصاویر

تیم ملی انگلیس در کنار هری کین، ۵ مهاجم کلاسیک و گلزن دارد که می‌تواند از آنها در جام جهانی و حتی در دیدار مقابل تیم ملی کشورمان استفاده کند.

به گزارش مشرق، در تاریخ ۳۰ آبان، تیم ملی کشورمان در اولین بازی در ورزشگاه بین‌المللی خلیفه به مصاف تیم ملی انگلیس خواهد رفت.

دیدار با سه‌شیر مهمترین دیدار ما در این گروه خواهد بود و به همین دلیل می‌خواهیم در این گزارش به بررسی مهاجم هدف تیم ملی انگلیس در جام جهانی ۲۰۲۲ بپردازیم.

چالش بزرگ انگلیس در خط حمله +عکس

هری کین، کاپیتان و مهمترین بازیکن تیم ملی انگلیس در جام جهانی است. بازیکنی که در باشگاه تاتنهام آماری فوق‌العاده به ثبت رسانده و بی‌شک در خط تهاجمی انگلیس وظیفه اصلی گلزنی را بر دوش خواهد داشت.

بیشتر بخوانید:

کی‌روش بار دیگر بزرگی خودش را نشان داد/ روز سختی برای انگلیس، آمریکا و ولز رقم می‌زنیم

این بازیکن در این فصل بهترین عملکرد در بین مهاجمان نوک انگلیس را به ثبت رسانده و توانسته ۱۰ گل به ثمر رساند و حدودا هر ۱۱۵ دقیقه یک بار گلزنی کند. او همچنین در فصول گذشته نشان داده که چقدر می‌تواند در ساخت گل و بازیسازی موثر ظاهر شود. او البته زیر نظر کونته این فصل کمتر پاس گل داده و توانسته در ۱۳ بازی تنها یک پاس گل بدهد.

چالش بزرگ انگلیس در خط حمله +عکس

نوع بازی هری کین در تاتنهام و در ادامه برای تیم ملی انگلیس از زمان هدایت مورینیو تغییر کرد. در زمان پوچتینو، هری کین یک مهاجم کلاسیک و هدف بود که با آمدن آقای خاص، این مدل بازی تغییر کرد. او دیگر یک مهاجم کلاسیک نبود و در بیشتر مواقع یک خط عقب می‌آمد و با پاس دادن به سون و گلسازی برای دیگر عناصر خط تهاجمی اسپرز را در دستور کار قرار می‌داد.

این همکاری به قدری پیشرفت کرد و درخشید تا زوج «هری کین» و «سون هئونگ مین» عنوان بهترین زوج تاریخ لیگ برتر را از آن خود کند.

ستاره انگلیس در یورو ۲۰۲۰ نیز در ترکیب ساوت‌گیت این مدل نمایش را ارائه داد و برای همین نقش وینگرها به خصوص رحیم استرلینگ اهمیت ویژه‌ای پیدا کرد. در بازی‌های اخیر نیز فیل فودن، جک گریلیش، بوکایو ساکا و حتی میسون مونت نیز در پست وینگر برای تقویت خط تهاجمی انگلیس تلاش کردند.

رسانه اسکای اسپورت با استناد به صحبت بالا در خصوص دیگر مهاجمان انگلیس صحبت کرد و از این گفت که ساوتگیت می‌تواند چه بازیکنان دیگری را به تیم ملی دعوت و در مواقع خاص جلوتر از هری کین از آنها استفاده کند.

در زیر به معرفی ۵ مهاجم هدف انگلیس اشاره خواهیم کرد.

ایوان تونی – برنتفورد

در فصل ۲۰۲۰-۲۰۲۱ ، برنتفورد با شمّ گلزنی بالای مهاجم انگلیسی توانست به لیگ برتر صعود کند. ایوان تونی در ۵۲ برای برنتفورد ۳۳ گل زد تا به یکی از پدیده‌های انگلیس لقب گیرد.

آمار تونی در لیگ برتر نیز ادامه پیدا کرد و او در اولین فصل حضورش در بالاترین سطح فوتبال جزیره توانست شاهکار به پا کند و برای برنتفورد در لیگ برتر ۱۲ گل به ثمر رساند و ۵ پاس گل بدهد.

مهاجم ۲۶ ساله در این فصل آماده‌تر از همیشه است. او در ۱۳ بازی برای برنتفورد ۸ گل زده، ۲ پاس گل داده و توانسته آمار گلزنی در هر ۱۴۶ دقیقه را از خود به جای گذارد.

اسکای اسپورت مدعی شد که ایوان تونی گزینه‌ای جدی برای تیم ملی انگلیس در جام جهانی ۲۰۲۲ قطر خواهد بود. ساوتگیت اخیرا او را به تیم ملی دعوت کرده و برای هم این احتمال وجود دارد که تونی در قطر حضور داشته باشد.

کلوم ویلسون - نیوکاسل

چالش بزرگ انگلیس در خط حمله +عکس

مهاجم گلزن سابق بورنموث که بارها با گلزنی خود تیم‌های قدرتمند را به زانو درآورده بود، سال ۲۰۲۰ به نیوکاسل پیوست و پس از آمدن مدیریت جدید به مهره بزرگ برای پروژه احیای تیم لقب گرفت.

نیوکاسل که با هدایت «ادی هاو» یکی از قدرتمندترین تیم‌های سال ۲۰۲۲ انگلیس بود، درخششش را مدیون گلزنی‌های کلوم ویلسون بود.

بازیکن ۳۰ ساله انگلیسی که سابقه ۴ بازی ملی در کارنامه خود دارد، در این فصل در ۹ بازی برای نیوکاسل ۶ گل زده و آمار گل در هر ۱۲۲ دقیقه را به ثبت رسانده است. او ۲ بار نیز پاس گل داده تا به یکی از جدی‌ترین گزینه‌های ساوتگیت در خط حمله نام گیرد.

مارکوس رشفورد – منچستریونایتد

چالش بزرگ انگلیس در خط حمله +عکس

رشفورد فصل گذشته با آمدن رونالدو کاملا افت کرد. او دیگر بازیکن گلزن منچستریونایتد نبود و نامش از سر زبان‌ها افتاد. با این حال با آمدن تن‌هاگ و احیای منچستریونایتد، رشفورد به یکی از ستاره‌های احیا شده سه‌شیر نام گرفته است.

ستاره جوان انگلیسی‌ها که اکنون مهره بزرگ منچستریونایتد نام گرفته، هم می‌تواند در وینگر بازی کند و هم اینکه در پست مهاجم هدف برای تیمش گلزنی کند.

او در این فصل در ۱۵ بازی برای منچستریونایتد ۷گل زده و ۳ پاس گل داده و کاملا با بازیکن ناامید سال‌های گذشته متفاوت است.

رشفورد که در یورو ۲۰۲۰ نقشی کم‌رنگ در تیم ملی انگلیس داشت و حتی پنالتی‌ حساس بازی مقابل ایتالیا را نیز از دست داد، با این حال انتظار می‌رود که در لیست نهایی ساوتگیت حضور داشته باشد تا در صورت لزوم به خط تهاجمی سه‌شیرها کمک کند.

تامی آبراهام – آ.اس رم

چالش بزرگ انگلیس در خط حمله +عکس

بازیکن پر افت و خیز چلسی، دعوت مورینیو برای پیوستن به رم و بازی کردن در ایتالیا را پذیرفت. او بهترین تصمیم زندگی‌اش را گرفت تا یکی از شیرین روزهای خود را در پایتخت ایتالیا تجربه کند.

آبراهام زیر نظر مورینیو به یکی از بهترین مهاجمان اروپا نام گرفت. فصل گذشته مهره کلیدی رم برای قهرمانی در لیگ کنفرانس اروپا بود و در سری‌آ نیز آمار حیرت‌انگیز ۱۷ گل در ۳۷ بازی را به ثمر رساند.

او البته این فصل با آمدن بازیکنی مثل دیبالا کمتر گلزنی کرده ولی همچنان می‌تواند خود را در موقعیت توپ قرار دهد و زهرش را به تیم حریف بریزد.

آبراهام این فصل در ۱۱ بازی سری‌آ ، ۲ گل زده و ۲ پاس گل داده که نسبت به دیگر مهاجمان بسیار آمار ضعیفی محسوب می‌شود.

آبراهام ۱۱ بار سابقه پوشیدن پیراهن تیم ملی انگلیس را البته در کارنامه دارد و باید دید آیا می‌تواند نظر ساوتگیت را برای رسیدن به قطر جلب کند یا باید از خانه برای پیروزی کشورش دعا کند؟

دومنیک کالورت لوین - اورتون

چالش بزرگ انگلیس در خط حمله +عکس

رفتن آنچلوتی از اورتون و آمدن رافا بنتینز بدترین خبر برای مهاجم ۲۵ ساله انگلیسی بود. بازیکنی که زیرنظر کارلتو یکی از بهترین مهاجمان سه‌شیر بود، فصل گذشته آماری ناامیدکننده از خود به جای گذاشت. البته رافا بنیتز نیز و سپس لمپارد نیز زیاد به او اعتقاد نداشت تا آمار شدیداً افت کند.

کالورت لوین که در فصل ۲۰۲۰-۲۰۲۱ زیر نظر آنچلوتی در ۳۳ بازی ۱۶ گل زده بود و یکی از برترین گلزنان جزیره نام گرفت، فصل گذشته تنها ۱۷ بار بازی کرد که سهم آن نیز ۵ گل بود.

او این فصل نیز زیر نظر لمپارد تنها توانسته ۵ بار به میدان برود که نتیجه آن تنها یک گل مقابل کریستال پالاس بود.

با توجه به شرایط کنونی کالورت لوین و آمار بسیار ضعیف‌تر او نسبت به دیگر مهاجمان بعید است که او راهی قطر شود ولی باید دید ساوتگیت چه تصمیمی خواهد گرفت.

او در لیست بازیکنان انگلیس در یورو ۲۰۲۰ حضور داشت ولی فرصت بازی کردن پیدا نکرد.

کالورت لوین جزو بازیکنانی است که با تیم زیر ۲۰ ساله‌های انگلیسی قهرمان جام جهانی در سال ۲۰۱۷ شد و توانست عنوان بهترین بازیکن سال انگلیس را نیز بدست آورد.

منبع: فارس

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

  • انتشار یافته: 1
  • در انتظار بررسی: 0
  • غیر قابل انتشار: 1
  • بشار عبدالواحد IR ۰۹:۴۱ - ۱۴۰۱/۰۸/۰۹
    1 0
    یعنی اینا از مهدی طارمی هم بهترند؟ خخخخ

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس