کد خبر 1431231
تاریخ انتشار: ۸ آبان ۱۴۰۱ - ۱۹:۲۴
معافیت صنایع نیروگاه ساز از طرح مدیریت مصرف

سخنگوی صنعت برق گفت: صنایعی که نیروگاه تولید برق احداث کنند متناسب با میزان ظرفیت نیروگاه، از انجام طرح‌های مدیریت مصرف معاف خواهند شد.

به گزارش مشرق به نقل از وزارت نیرو، مصطفی رجبی مشهدی با بیان اینکه برای تابستان پیش‌رو ۱۴۰ برنامه پیش‌بینی کرده‌ایم، گفت: صنایعی که اقدام به احداث نیروگاه کنند متناسب با میزان ظرفیت آن از انجام طرح‌های مدیریت مصرف معاف خواهند شد، البته کسانی که نیروگاه تجدیدپذیر احداث کنند با ضریب بیشتری از محدودیت مدیریت مصرف مستثنا خواهند شد و می‌توانند برق خود را به صورت پایدار تأمین کنند.

وی افزود: عمده نیروگاه‌هایی که در حال حاضر احداث می‌شوند و ۱۰ هزار مگاواتی که تجدیدپذیر هستند عمدتاً توسط بخش خصوصی در حال انجام هستند.

سخنگوی صنعت برق ادامه داد: در ابتدا نیروگاه‌های حرارتی که بنا بود توسط صنایع احداث شوند ظرفیتی حدود ۱۰ هزار مگاوات بود که با توجه به استقبال خوبی که از طرف صنایع بعمل آمد این ظرفیت به بیش از ۱۴ هزار مگاوات رسید که تا سه سال آینده توسط بخش خصوصی احداث خواهند شد.

رجبی مهشدی اضافه کرد: وزارت نیرو برای اینکه از ظرفیت بخش خصوصی استفاده بیشتری در جهت توسعه ظرفیت نیروگاهی کند، سایت‌های خود در بخش بخار نیروگاه‌های سیکل ترکیبی را نیز در اختیار بخش خصوصی قرار داده است.

وی با بیان اینکه وزارت نیرو در این دوره توجه بیشتری به بخش خصوصی داشته و از سرمایه‌گذاری در حوزه‌های مختلف استقبال می‌کند، اضافه کرد: در سال گذشته یعنی از ابتدای مهر ۱۴۰۰ تا ابتدای مهر سال ۱۴۰۱ ظرفیت توسعه نیروگاهی و ارتقای ظرفیت نیروگاه‌های موجود به ۶ هزار مگاوات رسید که در صنعت برق بی‌سابقه است. برای سال ۱۴۰۲ نیز برنامه‌ریزی شده تا ظرفیت نیروگاه‌های جدید و ارتقا توان نیروگاه‌های موجود و حتی نیروگاه‌های که به دلیل حادثه از مدار خارج شده‌اند و ظرفیت این میزان افزایش تولید حدود ۸ هزار مگاوات برآورد می‌شوند، را در مدار تولید قرار دهیم.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس