ایلان ماسک 75 درصد کارمندان توئیتر را اخراج می‌کند

گفته می‌شود، ایلان ماسک، مدیرعامل شرکت تسلا که در حال چانه‌زنی برای خرید سهام توئیتر است، ۷۵ درصد کارمندان توئیتر را مازاد می‌داند و برنامه اخراج آنها را در نظر دارد.

به گزارش مشرق، واشنگتن پست بر اساس مصاحبه‌ها و اسناد گزارش داد، در صورتی که ایلان ماسک مالک توئیتر شود، احتمالا ۳ چهارم نیروی کار این شرکت را اخراج خواهد کرد.

حتی اگر موضوع فروش توئیتر مطرح نباشد، هم مسئله کاهش تعداد کارکنان این شرکت وجود دارد. بر اساس گزارش‌ها، مدیریت کنونی توئیتر قصد دارد تا پایان سال ۲۰۲۳ حقوق و دستمزد این شرکت را حدود ۸۰۰ میلیون دلار کاهش دهد، رقمی که معادل کاهش حدود ۲۵ درصد نیروی کار این شرکت است.

با این حال، قصد ماسک بسیار بیشتر از برنامه خود شرکت توئیتر است.

بر اساس گزارش این روزنامه، ماسک به سرمایه‌گذاران احتمالی در معامله خود برای خرید شرکت گفته است که قصد دارد نزدیک به ۷۵ درصد از ۷۵۰۰ کارمند توییتر را اخراج کند و تعداد کارمندان آن را به کمی بیش از ۲ هزار نفر کاهش دهد.

دن ایوز، تحلیلگر مالی Wedbush Securities روز جمعه به آسوشیتدپرس گفت: «در ابتدای کار، اخراج ۷۵ درصد کارمندان به معنای نقدینگی قوی تر و سودآوری است که برای سرمایه گذارانی که می خواهند وارد معامله شوند، جذاب خواهد بود.»

این گزارش مدعی است، بیم آن می‌رود که چنین برنامه‌ای شامل اخراج های گسترده تأثیر زیادی بر توانایی شرکت در کنترل محتوای مضر و جلوگیری از نقض امنیت داده داشته باشد و به بیش از ۲۰۰ میلیون کاربر توییتر که روزانه وارد سیستم می‌شوند، آسیب برساند.

ادوین چن که پیش از این مسئول شاخص‌های هرزنامه و سلامت توییتر بود و اکنون مدیر عامل پلتفرم تعدیل محتوا Surge AI است، معتقد است، چنین اخراج ‌هایی «به سرعت توسط میلیون ‌ها کاربر احساس می ‌شود» و آنها را در معرض هک و مطالب توهین آمیز قرار می‌دهد.

ایلان ماسک در ابتدا در ماه آوریل برای خرید سهام این شرکت که با مشکلات متعددی دست و پنجه نرم می کند، ۴۴ میلیارد دلار پیشنهاد داد، اما بعدا از این معامله خارج شد و ادعا کرد که تعداد حساب‌های "ربات اسپم" در این بستر مجازی به اشتباه ارائه شده است.

پس از ماه‌ها درگیری حقوقی، انتظار می‌رود توئیتر و ماسک قرارداد فروش را تا ۲۸ اکتبر نهایی کنند.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس