روایت وزیر ارشاد از نقش‌آفرینی سینماگران متعهد در یک میدان خطیر

محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به مناسبت برنامۀ «مهر سینمای ایران» پیامی را منتشر کرد.

به گزارش مشرق به نقل از ستاد خبری هفته مهر سینمای ایران، محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به مناسبت برگزاری این رویداد پیامی منتشر کرد.

در متن این پیام آمده است؛

«بسم‌الله الرحمن الرحیم

سینما به منزله آن «جام جهان‌بینی» است که با شفافیت و صراحت، حقایق معنوی و ارزش‌های والای الهی و انسانی را می‌تواند در پیش تماشاگران به منصه ظهور بنشاند. سینما به دلیل جاذبه پرتوان و پرقدرت، آحاد مردم و طبقات مختلف اجتماعی را مجذوب مضامین عمیق ملی و دینی بر پرده نقره‌ای خود می‌کند. ارتباطات نوین می‌تواند به آگاهی، پیوند و همدلی‌های فرهنگی و دستاوردهای معنوی منجر شود و سینما این فرصت را برای ما مهیا می‌کند که آثار ارزشمند، حقایق و ارزش‌های خود را به جهانیان معرفی کند. صنعت تصویر در هماوردی تصویرها می‌تواند گفتمان انقلاب اسلامی و هویت ملی و دینی مردم ایران را به زبان هنر جلوه‌گر سازد.

امروز سینماگران متعهد ما با توجه به پیشینه غنی فرهنگی کشور جایگاه ارزنده خود را در نقش‌آفرینی در میانه این میدان خطیر بازیافته‌اند. بی‌تردید حضور و ورود جوانان خلاق و باانگیزه به این عرصه، تأثیرگذاری آن را سرعت بخشیده و موجب شتاب بیشتر آن خواهد شد. خوشبختانه سینمای ایران پس از انقلاب اسلامی حیات تازه‌ای را تجربه کرده و با تکیه بر سخت‌کوشی و خلاقیت‌های هنرمندان با ذوق خود در عرصه‌ها و تجلی‌گاه‌های جهانی افق‌های تازه‌ای را تجربه کرده و افتخارات امیدبخشی را از آن خود ساخته است.

ویژه‌برنامه مهر سینمای ایران فرصت مناسبی است تا استعدادهای جوان در سراسر کشور شناسایی و مورد حمایت دستگاه فرهنگی کشور قرار گیرند. اهمیت موضوع عدالت فرهنگی در دولت انقلابی و مردمی بر کسی پوشیده نیست و «مهر سینما» در این میان مجالی برای عدالت‌گستری فراهم آورده تا با توزیع فرصت‌ها نزد جوانان و پیشکسوتان کمتر شناخته‌شده، نقش خود را در بازآفرینی فرهنگ ایرانی اسلامی بهتر از پیش ایفا کند.

این مهم جز با تلاش و فعالیت جهادی، فراگیر و انقلابی میسر نخواهد شد. از خداوند متعال برای تمامی دست‌اندرکاران، مدیران و هنرمندان گرامی که سرمایه‌های اصلی کشور عزیز ما، ایران اسلامی هستند، موفقیت و بهروزی خواستارم.

در پایان از سازمان امور سینمایی و سمعی بصری به پاس تلاش‌های بی‌وقفه خود برای تعالی و رونق‌بخشیدن به سینما و توجه ویژه به هنرمندان شریف و محجوب استان‌ها از رهگذر برگزاری این رویداد مهم سپاس‌گزارم و همگان را به پاسداشت حرمت و منزلت این هنر دعوت می‌کنم.»

برنامه «مهر سینمای ایران» توسط سازمان سینمایی کشور با همکاری ادارات کل وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی استان‌های در مناطق مختلف کشور با اهداف تحقق استمرار شادابی و پویایی در محیط روانی سینمای کشور و توجه خاص به مقوله عدالت فرهنگی و هنری در دولت سیزدهم در راستای تکریم سینماگران پیشکسوت، فعالان سینمای ایران در رشته‌های مختلف و هنرمندان ایثارگر در حال برگزاری است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس