سلامی

سردار سلامی گفت: امروزه آمریکا پیر، فرسوده، عاجز و شکست‌خورده هست و به دنبال جبران این شکست‌ها، همه شیاطین و اشرار عالم، یک جنگ سیاسی و رسانه‌ای را آغاز کردند.

به گزارش مشرق، سردار سرلشکر پاسدار حسین سلامی فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی صبح امروز (یکشنبه ۱۰ مهر) در چهارمین دوره مراسم یادها و نام‌ها که توسط مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس برگزار شد، با طرح این سوال که آیا شمایلی که امروز آمریکا در منطقه دارد با ۳۰ سال پیش قابل مقایسه است؟ گفت: آمریکا امروز پیر، فرسوده و عاجز شده و ما این قضیه را می‌بینیم.

وی افزود: من با چشم سر می‌بینم و می‌گویم که آمریکا شکست خورده است و اکنون به دنبال جبران این شکست ها، همه شیاطین و اشرار عالم، یک جنگ سیاسی و رسانه‌ای را آغاز کردند.

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اظهار کرد: شما نشانه‌های این تهاجم دشمن را برای جبران آن شکست‌های سخت، می‌بینید؛ آنها می‌خواهند اجازه ندهند تا به نام اسلام یک جغرافیای مستقل با حاکمیت، قدرت و با منطقی نافذ وجود داشته باشد.

سلامی ادامه داد: آمریکایی‌ها نفوذ منطقه‌ای ما را سد بزرگی برای سیطره سیاسی، امنیتی، اقتصادی و فرهنگی خودشان در عالم اسلام که مهمترین قطعه جغرافیای جهان است، می‌دانند. آمریکایی‌ها به ما می‌گویند که نفوذ ایران در منطقه را قطع کنید زیرا ما می‌خواهیم در منطقه حضور داشته باشیم و بعد شما را احاطه کنیم و بعد درون سرزمینتان جاری شویم تا دوباره شما فقط دیکته بنویسید، ما هم به آنها می‌گوییم ما هر درسی را بلدیم جز نوشتن دیکته.

فرمانده کل سپاه افزود: آمریکایی‌ها می‌خواهند با اقوام و فریب جوانان ما را به درون خیابان‌ها بکشند. این آخرین سیاست دشمن است، ترکیبی از هر آنچه قبلا به کار گرفته است، اما ما کار آزموده‌ایم و کافیست که دشمن را بشناسید. نداشتن آگاهی و شناخت، عامل شکست است ولی آگاهی همیشه پیروزی می‌آفریند. پیروزی در آگاهی و ایمان است.

وی خطاب به جوانانی که فریب دشمن را خورده‌اند گفت: به این عده قلیل از جوانان عزیز کشورمان که متاسفانه مورد شکار و صید دشمن قرار گرفتند و عملیات روانی دشمن بر روی آن‌ها موثر بوده است، عرض می‌کنیم، وقتی به خیابان می‌آیید پشت سرتان نگاه کنید تا ببینید امتداد حرکتی که در مسیر آن هستید، به کجا می‌رسد. شما فرزندان این مملکت هستید و ما وقتی از کشور دفاع می‌کنیم، برای همه دفاع می‌کنیم، حتی برای آن‌ها که به دلیل فریب و اغوای دشمن، ما را دوست ندارند ولی ما آنها را دوست داریم.

وی ادامه داد: ما شما را دوستان خودمان می دانیم و اجازه نمی‌دهیم دشمن به شما تعرض کند. موقعیت خود را نسبت به دوست و دشمن مشخص کنید. آن‌هایی که از شکسته شدن قلب‌های به هم پیوسته و ناامنی خوشحال می شوند و مستقیم تصاویر آتش سوزی را نشان می دهند دوستان شما نیستند. این‌ها همان کسانی هستند که ثروت ما را به غارت بردند. ملت ایران بسیار آگاه است.

سرلشکر سلامی گفت: به دشمنانمان، آمریکا، انگلیس و سعودی‌ها و این‌هایی که از طریق رسانه‌های مخرب و ویرانگر علیه کشور ما تلاش می‌کنند، هشدار می‌دهیم که ما شما را می شکنیم. شما راهی به این سرزمین ندارید.

فرمانده کل سپاه  با بیان اینکه جوانان ما آگاه هستند و در مقابل دشمن می‌ایستند، اظهار داشت: ما مردم و جوانان مان را می‌شناسیم. آنها پرچم را به دست می‌گیرند. آرام و مطمئن حرکت می کنند. ملت ما آماده و مستحکم و بیگانه ستیز هستند. می‌دانند کجا باید عمل کنند. ما رهبری داریم که بارها دشمن را خلع سلاح کرده و شکست داده است. راه بر دشمن بسته و دشمن شکست خورده‌ است. در دایره معارف سیاسی این ملت شکست معنا ندارد. ما این راه را به قوت مردم شریف ادامه می‌دهیم.

سرلشکر سلامی با بیان اینکه دشمن این روزها موج اقتدار را دید، تاکید کرد: پیشکسوتان جهاد هرگز در برابر دشمن کم نیاوردند و بی‌اعتنا به قدرتی که شرق و غرب به صحنه آورده بود، سرزمین‌های اشغالی را آزاد کردند.

وی ادامه داد: آن‌ها هیچ واهمه‌ای از شکوه ظاهری و هیبت دشمن نداشتند. وقتی آرایش دشمن را می‌دیدند با گام‌هایی ثابت‌تر پیش می‌رفتند. آن‌ها کسانی بودند که رفیع‌ترین قله‌های ‌کشور را فتح کردند.

سرلشکر سلامی عنوان کرد: آن‌ها اجازه ندادند سیمای زیبای استقلال کشور ضربه ببیند؛ آن‌ها زخمی شدند، بر زمین افتادند، اما شکوه آفریدند. تمام فضیلت‌ها را معنا کردند. برخی از آن‌ها رفتند تا ما بمانیم، ایران بماند، نوامیس ما امنیت داشته باشند؛ آن‌ها رفتند تا منزلت، شکوه و عظمت جهانی بیابیم و ایران جهانی شود.

فرمانده کل سپاه گفت: آن‌ها رفتند تا دشمن به ما نگوید تو به عنوان ایرانی این مقدار باید در علم پیشرفت کنی؛ رفتند تا دشمن نگوید حق هسته‌ای شدن و پیشرفت فضایی نداری. رفتند تا دشمن نگوید تو با کسی دوست باش که ما می‌گوییم.

وی افزود: آیا می‌توان از این همه عظمت چشم پوشید و دستاوردهای این جماعت فداکار که در هیچ کجای عالم تکرار نمی شود را ندید؟ آیا می‌توان آزادی از اسارت قدرت‌ها را از دست داد و قدرت‌ها دوباره بر ما مسلط شوند؟

سرلشکر سلامی با بیان اینکه جاده و بیرق استقلال برافراشته شده است، عنوان کرد: ایران شاید جزو معدود سرزمین‌هایی باشد که هیچ بیگانه سلطه‌طلبی بر آن راه ندارد. این گنجینه دفاع مقدس است که به مردم روح می‌بخشد و به آن ها جرات می‌دهد.

وی افزود: دشمنان نمی‌خواهند ما آزاد، مستقل، سرافراز، بزرگ و آباد باشیم؛ نبردی بین آن‌ها که نمی‌خواهند و ما که می‌خواهیم وجود دارد.

سرلشکر سلامی گفت: دشمن از زوایای مختلف به سمت ما آمد تا ملت ایران را گرفتار کند. از همه ابزارها بهره برد و تحریم کرد. ملت عزیز ایران تحت هدایت‌های رهبر عزیز و حکیم، ایستاد و از فراز تحریم‌ها عبور کند. قرار بود تحریم ها ما را فلج و تسلیم کند. تحریم نسخه تسلیم بود، اما آیا این اتفاق صورت گرفت؟

وی بیان کرد: هر آنچه در صفحات مجازی راهبردی دشمن دیده می‌شود، با آنچه واقعیت دارد، تفاوت دارد. دشمن هرآنچه بضاعت داشت به صحنه آورد. مشکلات وجود دارد، اما ربطی به اراده دشمن ندارد. دشمن از راه تهاجم فرهنگی برای تسخیر قلب‌ها و ذهن‌ها، پشیمان سازی ملت ایران و سست کردن اراده ملت ایران آمد.

فرمانده کل سپاه خاطرنشان کرد: دشمنان از آن سوی آن رود خروشان اربعین را می‌بینید، اجتماع غدیر را می‌بینید. اجتماع نونهالان و نوجوانان را هم در ورزشگاه آزادی برای خواندن سرود می‌بینید. دشمن می‌خواهد دین‌گریزی را در قلب جوانان ما نهادینه کند، اما ما صف های فشرده جوانان مدافع حرم را می‌بینیم.

وی با تأکید بر اینکه ما از تحریم گذشتیم، گفت:کمتر کسی می تواند این حرف را بزند، از بس که دشمن ساز و دهل می زند. شجاع باشید و بگویید که مردم ایستاده‌اند. در هر صحنه‌ای در دوردست و در نزدیک دشمن شکست خورده است. دشمن در همه جا شکست خورده و فقط گریخته است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 14
 • در انتظار بررسی: 4
 • غیر قابل انتشار: 17
 • علی IR ۱۲:۵۷ - ۱۴۰۱/۰۷/۱۰
  12 6
  : آمریکا امروز پیر، فرسوده و عاجز شده و ما این قضیه را می‌بینیم. سردار فرموده شما یک مفهوم انتزاعی است ولی امریکا در عمل اقتصاد ما را فلج کرده است. از قدیم گفتن سنگی که نمی تونی جا به جا کنید بشین به پای سایه اش. واقعیت امر آمریکا کشوری نیست که به این سادگی بگویید شکست خورد . ما بزرگتر از چین و روسیه نیستیم اینها نیز تلویحا علیرغم الدروم بلدروم ملاحظاتی دارند- یک مشکلی که مسئولین با ان مواجه اند نگه داشتن به هر قیمتی است. داستان ما شده کفش های میرزا نوروز که هی باید وصله و پینه شود برادر گرامی سردار عزیزم شما فرمانده جنگ بودید- یک وقت نیاز هست که تمام نیرو ها برای حفظ منطقه ای بسیار استراتژیک از دست بدهید فقط یک بار اما الزاما نمی توانید همیشه دست به این ریسک بزنید و مداوم نیروها را در معرض خطر و نابودی قراردهید. سیاست هم همینطور است. ما باید در سیاست هایمان سبک و سنگین کنیم - حواسمان به تمام وضعیت کشور اقتصاد مردم - دشمن دوست وووو باشد که چکار می کنیم. .... در اخر اگر می خواهید کشور از خطرات ایمن بماند باید تمام جناح ها با دیدگاهی متفاوت در بازی قدرت باشند و البته بتوانند سیاست شان نیز پیش ببرند نه فقط یک مترصد سر جالیز باشند.(نه شرق فرشته نجات ماست و نه غرب بلکه منافع ملی ما اولویت هر منافعی است) عزت زیاد پایدار باشید.
  • IR ۱۵:۳۸ - ۱۴۰۱/۰۷/۱۰
   4 7
   سلام فرمانده
  • IR ۱۹:۱۷ - ۱۴۰۱/۰۷/۱۰
   2 1
   هنوز جواب شهادت حاج قاسم فخری زاده وعده انتقام سخت رو ندادن اخیرا هم که برابر اقدامات ترکیه و پاکستان در بستن مرز ایران با ارمنستان و ...هم فقط نگاه می کنند!
 • IR ۱۳:۱۲ - ۱۴۰۱/۰۷/۱۰
  5 7
  باید فضای مجازی سازمان دهی بشه.غرب با امکانات رسانه ای بی شمار در حال یارگیری و اغفال جوانان ما و ترویج فرهنگ برهنگی و بی عفتی میان جوانان ماست.نباید فضای مجازی رو ولنگارانه رها کنیم و اجازه جولان به دشمنی بدهیم که آخرین امیدش هم رسانه هاست.اتفاقات چند روز اخیر نتیجه غفلت از جنگ رسانه ای دشمن است.دشمن در شلکه های اجتماعی یبک زندگی غربی رو به جوانان ما القا میکنه و ما میدان رو خالی کردیم.همان طور که موشک و پهباد و آمادگی رزم برای جنگ نظامی لازمه همان طور هم باید در فضای مجازی به جنگ برخیزیم.
 • آرمان IR ۱۳:۴۳ - ۱۴۰۱/۰۷/۱۰
  18 8
  اما شواهد و قراین اینو نشان نمیدهد!
  • DE ۱۴:۲۱ - ۱۴۰۱/۰۷/۱۰
   4 6
   نظر شما در مورد هجمه رسانه ای و اوضاع کف خیابون چیه؟اکه آمریکارو با همین ضریب گنده کرده باشن که شک نکن صدها برابر بیشتر گندش کردن میبینی که آمریکا طبل تو خالیه و رسانه در دستشه برا ترسوندن شما.
  • IR ۱۴:۳۴ - ۱۴۰۱/۰۷/۱۰
   3 2
   شواهد و قرائن برگرفته از ماهواره ها، مخصوصا بی بی سی و اینترنشنال وهابی، حتما چیزهای دیگری نشان می دهد. در هشت سال جنگ هم ریگان و صدام و دیگران با شواهد و قرائن خودشان گفتند کمتر از یک هفته تهران و ایران را تصرف می کنیم. دقیقا ۴۱سال پیش بود. به شواهد و قرائن مراجعه کن عزیز برادر
  • IR ۱۴:۴۳ - ۱۴۰۱/۰۷/۱۰
   4 2
   کسری وبدجه 30 ترلیون دلاری وتعطیلی کارخانه های دیترویت وامارجرم وزندانی وخودکشی درمهدزن زندگی ازادی دموکراسی بخوبی نشون میده ولی ایران راه دورزدن تحریم وخودکفایی وتجارت گسترده باچین وروسیه راپیداکرده وضریب پیشرفتش بیشترمیشه ضمن اینکه تاالان دیگه کارایجادپالایشگاه ونیروگاه بومی اتمی وصنایع دیگروراهسازی راهم تمام کرده وزوم پیشرفتش ازالان بیشترمیشه
 • فهیم IR ۱۴:۰۸ - ۱۴۰۱/۰۷/۱۰
  7 10
  امریکا توسط مدیران نالایق در حال شکست دادن ایران است نگاهی هم به عملکرد دولت بیاندازید ای کاش مثل سپاه عمل می کردند .مسکن ببنید..
 • DE ۱۴:۲۲ - ۱۴۰۱/۰۷/۱۰
  5 13
  ما ملت شهادت هستیم تا صد سال دیگه تقریبا هیچ کدام از انسان هایی که امروز زندگی میکنند زنده نخواهند بود و خوش به سعادت کسانی که شهید میشوند.چون اگر شهید نشویم میمیریم. حتی اگر بسیار اندک هم باشیم که هرگز اینچنین نیست در نهایت مانند مولا و سرورمان امام حسین علیه السلام شهید می شویم
 • IR ۱۶:۵۴ - ۱۴۰۱/۰۷/۱۰
  1 1
  دقیقا
 • IR ۱۹:۱۹ - ۱۴۰۱/۰۷/۱۰
  1 1
  درود
 • IR ۰۸:۱۱ - ۱۴۰۱/۰۷/۱۱
  2 1
  عالی
 • IR ۱۱:۰۸ - ۱۴۰۱/۰۷/۱۱
  1 2
  درود بر سردار

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس