نصرالله

دبیر کل حزب الله لبنان طی سخنانی اعلام کرد: فلسطینی ها امروز از مذاکرات و اسلو ناامید شده اند و مقاومت در کرانه باختری و غزه و همه مناطق فلسطینی حاکم است.

به گزارش مشرق، سید حسن نصرالله دبیر کل حزب الله لبنان در مراسم بزرگداشت، علامه راحل ، سید محمد علی امین عالم فقید شیعیان لبنان در شهرک «شقرا»، به تمجید از شخصیت این عالم برجسته و عالیقدر پرداخت.

وی افزود: از طریق علما ما تاریخ واقعی کشور و امتمان را می شناسیم. هدف از مطالعه تاریخ عبرت گرفتن و استفاده از آن برای آینده است. فهم تاریخ این کشور بدون تاریخ این علما ممکن نیست و باید در راستای حفظ آثار آنها که بسیاری از آنها در معرف نابودی و سوزاندن قرار گرفته است، حرکت کنیم.

دبیر کل حزب الله لبنان ادامه داد: آنچه مطلوب است اقدام جمعی و همکاری گسترده است که باید تلاش جمعی برای حفظ تاریخ علمایمان داشته باشیم.

سید حسن نصرالله اعلام کرد: در دهه های شصت و هفتاد میلادی پدیده ای وجود داشت که عالم دینی فقط وظیفه دینی دارد و نباید وارد امور سیاسی و درگیری نظامی با دشمن صهیونیست شوند. این پدیده ای بود که امام موسی صدر از آن رنج برد.

وی تصریح کرد: اتهاماتی علیه گفتمان امام موسی صدر و شیوه او از این محافل علمایی و فرهنگی شد. این فقید(علامه) از ابتدا گزینه اش مبتنی بر آگاهی و بصیرت بود و به امام موسی صدر ملحق شد. علامه نقش بنیادی در مرکز مطالعات اسلامی در صور یا شورای عالی اسلامی شیعیان که عضو هیئت شرعی منتب آن تا زمان رحلتش بود، ایفا کرد.

سید حسن نصرالله گفت: این عالم فقید به تربیت علمای جدید در مرکز مطالعات اسلامی که اداره کننده او اهتمام داشت و از جمله طلاب این مرکز سید شهیدان مقاومت سید عباس الموسوی بود. حوادث عصر این علامه عزیز حوادث برزگی بود از جمله اقدام رژیم غاصب و آواره کردن ملت فلسطین و جنگ ۱۹۶۷ و اشغال قدس و حملات رژیم صهیونیستی به جنوب لبنان و جنگ های اسرائیل علیه لبنان که آخرین آن جنگ ۳۳ روزه است.

دبیر کل حزب الله لبنان اعلام کرد: علامه فقید از ابتدا حامی گزینه مقاومت بود به پیروزی آن می بالید.

سید حسن نصرالله گفت: کرامت وعزت لبنانی ها را خود لبنانی ها برای خود به ارمغان آورده اند نه شورای امنیت و سازمان ملل و یا هر طرف دیگر. دنیا قانونی ندارد و قانون بین المللی وجود ندارد و بدتر از قانون جنگل است.

وی ضمن تاکید بر مقاومت و عدم تاثیر پذیری از هجمه ها علیه آن بیان کرد: فلسطینی ها امروز از مذاکرات و اسلو ناامید شده اند و مقاومت در کرانه باختری و غزه و همه مناطق حاکم است. گزینه ای در برابر فلسطینی ها غیر از مقاومت نیست.

وی افزود: ما امروز به درک نعمت امنیت و مقاومت نیاز داریم. به نعمت مقاومت باید چنگ زد و تحت تاثیر هیاهوهایی که جایگزینی ندارند و از اوهام سخن می گویند. قرار نگرفت.

نصرالله گفت: مدتی قبل سناتور جمهوری خواه با صراحت به حوادث سوریه و عراق اشاره کرد و از سرقت نفت و گاز و گندم برای اینکه مردم از سرما و گرسنگی بمیرند و اینکه نابود شوند، سخن گفت.

وی افزود: درباره موضوع ترسیم مرز دریای و میادین نفت و گاز، پس از ماهها تلاش و جهاد و مبارزه سیاسی و مدیانی و رسانه ای، مطلع شدیم که روسای سه گانه به شکل رسمی متن پیشنهادی برای حل این موضوع را دریافت کردند و این گام بسیار مهمی است.

وی گفت: مسئولان دولت تصمیم گیرنده هستند و منافع لبنان را در نظر می گیرند و ما روزهای سرنوشت سازی را پیش رو داریم و طی روزهای آتی موضع دولتمردان درباره این پرونده مشخص خواهد شد و امیدوایم که پایان خوبی داشته باشد. پرونده ترسیم مرزی اگر به نتیجه مطلوب برسد نتیجه وحدت و همبستگی ملی است.

نصرالله گفت: برگزاری جلسه انتخاب رئیس جمهور موضوع مهمی بود و نتایج رای گیری تاکیدی بر آنچه ما گفتیم است و ائتلاف سیاسی که اکثریت را داشته باشد، وجود ندارد.

وی افزود: اداره کشور در سایه بحران عمیق و تحولات جهانی با رئیسی که می خواهد بخش زیادی از ملت لبنان را به چالش بکشد، چگونه ممکن است؟ گروههای سیاسی باید رایزنی های خود را در مرحله آتی فعال کنند به این امید که به تفاهمی دست یابند. جلسه انتخاب نشان داد که باید از منطقه به چالش طلبیدن فاصله گرفته شود و مشورت در اولویت قرار گیرد. درباره تشکیل دولت هم زمان اندک است

نصرالله با اشاره به واژگونی قایق مهاجرین اعلام کرد: ما به خانواده های قربانی غرق شده تسلیت عرض می کنیم و باید ماهیت این قبیل جنایات مشخص شود. مهاجرت غیرقانونی در قایق های مرگ شبیه جنایت است و خواستار تحقیق قضایی و جدی در زمینه قایق های مرگ هستیم.

وی درباره تحولات جهانی هم گفت: آنچه در روسیه و اوکراین می گذرد می تواند که چهره دنیا را تغییر دهد و تحولات اخیر بزرگ است و بر کل جهان تاثیر خواهد داشت.

نصرالله اعلام کرد: آنچه داعش موسوم است ساقط شده است اما پروژه همچنان پابرجاست.

دبیر کل حزب الله لبنان در ادامه با اشاره به حملات تروریستی در افغانستان اعلام کرد: میزان نفوذ آمریکا به داعش زیاد است و بخش زیادی از داعش به افغانستان منتقل شدند و شاهد تحولات رخ داده هستیم.

وی افزود: تحرکاتی برای احیای داعش در سوریه و عراق جریان دارد. آنکه داعش را ساخته یعنی آمریکا همچنان حامی آن است و شرایط امنی برای آن ایجاد می کند.

دبیرکل حزب‌الله لبنان در ادامه سخنان خود به آشوب‌های این روزهای ایران و حجم توطئه و تبلیغات خارجی علیه جمهوری اسلامی ایران پرداخت و گفت که به دلیل مرگ مبهم خانم مهسا امینی، کشورهای غربی غوغا به راه نداخته‌اند، در حالی که تهران تأکید کرده است که بدون هیچ سوگیری تحقیقات در این باره را به سرانجام خواهد رساند، اما روز گذشته انفجار یک مرکز آموزشی شیعیان هزاره در افغانستان بیش از ۵۰ بیگناه شهید شدند، اما کوچکترین صدایی از کسی در نیامد، ولی در خصوص فوت خانم مهسا امینی، این حادثه به شکل وسیعی مورد سوءاستفاده قرار گرفته است.

رهبر مقاومت لبنان افزود: «دولت‌های پیاپی آمریکا به این درک رسیده‌اند که ایران کشوری مقتدری و با عزتی است و از این رو هرگز علیه این کشور جنگ راه ننداخته‌اند و همواره برای پیش‌برد نقشه‌های خود به داخل ایران و فتنه انگیزی روی آورده اند».

او خطاب به دوستداران جمهوری اسلامی ایران گفت: «غمگین نباشد، حاکم حقیقی ایران امام مهدی است (عج) است و این حکومت قوی‌تر و راسخ‌تر از هر زمان گذشته است، در گذشته نیز حوادثی دشوارتر از این روزها در ایران روی داده است. ایرانی کشوری نیرومندی است و به حکمت رهبر و مردم مخلصش هرگز امکان غلبه بر آن وجود ندارد».

سید حسن نصرالله افزود: «ایران قدرتمند است و مردمش پایبند به دین و پیامبر و اهل بیت خود هستند و همین بس که احمق‌ها و نادانان فعالیت‌های ماه محرم و صفر در ایران را تماشا کنند و همین بس که شاهد تشییع تاریخی سردار شهید حاج قاسم سلیمانی باشند. این واقعیت ایران است و شما دنبال سراب هستید».

به گفته دبیرکل حزب‌الله لبنان رسانه‌های غربی و برخی رسانه‌های عربی حوزه خلیج‌فارس تلاش می‌کنند مردم را علیه حکومت ایران تحریک کرده و نقش خود را برای سردمدارانشان ایفا کنند. در حالیکه نقش‌آفرین اصلی صحنه مردم هستند.

سید حسن نصرالله سپس خطاب به مردم منطقه گفت که قسم می‌خورد جمهوری اسلامی ایران هیچ چیزی از آن‌ها نمی‌خواهد و هیچ چشم‌داشتی به منابع آن ها ندارد، در حالیکه ترامپ بارها در مصاحبه‌هایش به لزوم برداشت نفت عراق و سوریه اشاره کرده بود و دولت‌های گذشت آمریکا نیز به دنبال مطامع خود از منطقه بودند.

او گفت که حمایت ایران از عراق در مقابل داعش و همچنین گسیل پنج هزار انتحاری از عربستان سعودی به عراق را نمی‌توان فراموش کرد و اگر جمهوری اسلامی ایران نبود، بعد از توافق «کمپ دیوید» و تحولات منطقه، معلوم نبود که لبنان و فلسطین در چه موقعیتی به سر می‌بردند.

سید حسن نصرالله تأکید کرد که پس از حوادث موسوم به «پاییز عربی» (کنایه به بهار عربی) و داعش اگر کشوری به نام ایران نبود، کشورهای منطقه در وضعیت نامشخصی بودند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 34
 • در انتظار بررسی: 3
 • غیر قابل انتشار: 1
 • IR ۱۸:۲۴ - ۱۴۰۱/۰۷/۰۹
  7 6
  بحمدالله
 • IR ۱۸:۵۱ - ۱۴۰۱/۰۷/۰۹
  7 7
  دلیل دوری لبنان ازاتش وخون حزب الله لبنان بابیش از400هزارموشک نقطه زن است گروهی که اجرای دستورات خدارادربرنامه داردوبسیاری ازخواندگان ومردم مسیحی ازیهوید وغیریهودی علاوه برمسلمانان درمیتینگهاوراهپیمایی هایشان شرکت میکنند
 • IR ۱۸:۵۲ - ۱۴۰۱/۰۷/۰۹
  10 9
  خداوند بر طول عمر وعزت سید مقاومت بیفزاید،صلوات.
 • US ۱۸:۵۷ - ۱۴۰۱/۰۷/۰۹
  10 8
  غیرت تو نسبت به کیان ایران بیش از جمع غیرت همه سلبریتیهای وطنی است
  • IR ۲۱:۵۲ - ۱۴۰۱/۰۷/۰۹
   2 3
   سلبریتیها که دیگه اینقدازدستشون ناراحت وعصبانیم که نگواونورکلیپ فحش وادم سوزی وپلیس کشی میاداینوراینا میگن خشونت نکنین تفنگت روبذارزمین اگه اینا نبودن اینقدرخسارت به اموال وماشین ومغازه وسلامتی وفحاشی توخیابون نمیشدیه مشت انگل بیسوادکه یه روزمیگن بینشون متجاوزه یه روزمیگن پولای کثیف هرروزیه خذعبل گوییشونوبایداپ دیت بروزکنن
  • IR ۲۱:۵۲ - ۱۴۰۱/۰۷/۰۹
   2 2
   سلبریتیها که دیگه اینقدازدستشون ناراحت وعصبانیم که نگواونورکلیپ فحش وادم سوزی وپلیس کشی میاداینوراینا میگن خشونت نکنین تفنگت روبذارزمین اگه اینا نبودن اینقدرخسارت به اموال وماشین ومغازه وسلامتی وفحاشی توخیابون نمیشدیه مشت انگل بیسوادکه یه روزمیگن بینشون متجاوزه یه روزمیگن پولای کثیف هرروزیه خذعبل گوییشونوبایداپ دیت بروزکنن
  • IR ۲۱:۵۲ - ۱۴۰۱/۰۷/۰۹
   1 3
   سلبریتیها که دیگه اینقدازدستشون ناراحت وعصبانیم که نگو
 • IR ۱۹:۰۶ - ۱۴۰۱/۰۷/۰۹
  7 8
  اللهم انصر الاسلام و اهله و اخذل الکفر و اهله
 • IR ۱۹:۱۲ - ۱۴۰۱/۰۷/۰۹
  8 6
  خطاب به دوستداران جمهوری اسلامی ایران گفت: «غمگین نباشد، حاکم حقیقی ایران امام مهدی است (عج) است..........
 • رضا IR ۱۹:۱۸ - ۱۴۰۱/۰۷/۰۹
  5 5
  اللهم صل علی محمد(ص) و آل محمد(ص) و عجل فرجهم ایشان (حضرت آیت الله سید حسن نصرالله) نمونه کامل یک شیعه انقلابی و پیرو امیرالمومنین علی علیه السلام است. خدا سایه مقام معظم رهبری انقلاب اسلامی را مستدام، سربازان گمنام شجاع، امیران و ارتشیان سلحشور و سرداران و پاسدارن دلاور ولایت مدار را در پناه خودش محفوظ و سلامت بدارد ان شاءالله اللهم صل علی محمد(ص) و آل محمد(ص) و عجل فرجهم
 • IR ۱۹:۲۱ - ۱۴۰۱/۰۷/۰۹
  9 7
  شیر مادر و نان پدر حلالت باشه عزیزم.
 • US ۱۹:۲۲ - ۱۴۰۱/۰۷/۰۹
  26 8
  تو فقط فکر خودتی
  • IR ۰۶:۵۷ - ۱۴۰۱/۰۷/۱۰
   1 0
   کافر همه را به کیش خود پندارد.تو خودخواهی ،برای این همه رو خودخواه میبینی.
  • . IR ۱۳:۴۴ - ۱۴۰۱/۰۷/۱۰
   1 0
   تو فکر کی ای؟ از بس قصه مردم رو خوردی دق نکنی؟
 • نعمت IR ۱۹:۴۴ - ۱۴۰۱/۰۷/۰۹
  8 7
  سلام بر سید و سالار لبنان و دورد وعزت ابدی نثارت باد و انشاالله که همیشه مستدام باشی
 • نعمت IR ۱۹:۴۴ - ۱۴۰۱/۰۷/۰۹
  9 6
  سلام بر سید و سالار لبنان و دورد وعزت ابدی نثارت باد و انشاالله که همیشه مستدام باشی
  • US ۰۲:۴۸ - ۱۴۰۱/۰۷/۱۰
   0 0
   درود و صد سلام
 • IR ۲۰:۱۲ - ۱۴۰۱/۰۷/۰۹
  8 7
  لعنت بر دشمنان اسلام و ایران مخصوصا لعنت بر اسراییل جنایتکار
 • IR ۲۰:۱۸ - ۱۴۰۱/۰۷/۰۹
  6 3
  امنیت آسیای میانه بر امنیت ایران و لبنان و عراق میچرخد
 • یوسف IR ۲۰:۲۹ - ۱۴۰۱/۰۷/۰۹
  6 6
  نظم دوباره برمی گردد
  • IR ۲۲:۰۵ - ۱۴۰۱/۰۷/۰۹
   18 4
   خوش خیال
  • IR ۰۲:۰۸ - ۱۴۰۱/۰۷/۱۰
   3 0
   نگاه کن توروخداین کامنت میذاره فحاشی وتخریب وقتل تموممیشه اون میگه خوش خیال ایران هرگزسوریه زمان داعش وانتحاری نخواهدشد الانم دارن دستگیرمیشن وازترس کشت هسازی توسط گروههای رقیب که دراروپاباهم وباپلیس زدوخوردوهم راتهدید کردنداجرایمشه
  • US ۰۲:۴۶ - ۱۴۰۱/۰۷/۱۰
   0 0
   نظم یا قدرت؟ درد شما پول و قدرت است نه نظم
  • ر IR ۰۶:۰۹ - ۱۴۰۱/۰۷/۱۰
   0 0
   چی می گی باش تا ببینیم یعنی چی خوش خیال این نیز بگذرد، شک نکن مطمئن باش عزیزم
 • IR ۲۰:۴۶ - ۱۴۰۱/۰۷/۰۹
  9 7
  کاش بسیاری از سیاسیون داخلی اندازه ی تو روی ایران غیرت داشتند
 • IR ۲۳:۰۸ - ۱۴۰۱/۰۷/۰۹
  2 7
  حفظک الله سید...حبیبي سید.
 • IR ۰۰:۰۷ - ۱۴۰۱/۰۷/۱۰
  3 5
  الحق که جزو پایمردان جبهه حقی
 • BE ۰۰:۱۳ - ۱۴۰۱/۰۷/۱۰
  3 6
  خدا حفظت کنه سید
 • DE ۰۵:۵۱ - ۱۴۰۱/۰۷/۱۰
  0 1
  درود بر سید عزیز
 • جمال IR ۰۶:۵۵ - ۱۴۰۱/۰۷/۱۰
  0 0
  درود به شرفت ، سازمان ملل و امثال اون یک سازمان تروریستی بیش نیست . سازمان ملل برای پیشبرد اهداف استکبار جهانی هست . هم سازمان ملل و هم عفو بین الملل اینها هردو مزدور استکبار هستن . مرگ بر سازمان ملل مرگ بر عفو بین الملل
 • کارشناس IR ۰۸:۴۴ - ۱۴۰۱/۰۷/۱۰
  1 0
  نوبت تو هم میرسد
 • FR ۱۲:۵۰ - ۱۴۰۱/۰۷/۱۰
  0 1
  شیر پدر و نان مادر حلالت
 • FR ۱۲:۵۰ - ۱۴۰۱/۰۷/۱۰
  0 1
  شیر پدر و نان مادر حلالت
 • IR ۱۲:۵۴ - ۱۴۰۱/۰۷/۱۰
  1 0
  بازم نشون داد نمک نشناس نیست و قدردان هست من هم در زندگی قدردان هستم

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس