آیت‌الله سید احمد خاتمی

خطیب نمازجمعه تهران گفت: قاطعانه از مسئولان قوه قضائیه می‌خواهم کسانی که به اموال مردم رحم نمی‌کنند و قران می‌سوزانند را با سلاح قانون سرجای خود بنشاند.

به گزارش مشرق، آیت‌الله احمد خاتمی امام جمعه موقت تهران در خطبه‌های نمازجمعه(۱ مهرماه) با اشاره به حضور رئیس جمهور در سازمان ملل و ملاقات با سران بسیاری از کشورها، گفت: ایران بعنوان یک کشور مطرح در جهان است؛ برخلاف آنچه که می‌گویند با دنیا قطع رابطه کردیم کاملاً رابطه دوجانبه است و آنچه منزوی است شیطنت‌های آمریکا در منطقه است.

وی با بیان اینکه دشمنان با اغتشاشات در پی تحت‌الشعاع قرار دادن موفقیت‌هاست و رئیس‌جمهور منفور آمریکا روی اغتشاشات مانور می‌دهد، گفت: از مدت‌هاست دشمنان در پی اغتشاش‌اند و دنبال سوژه بودند تا این سوژه برایشان پیش آمد. آنها دلشان برای آن خانم نسوخته بود بلکه دلشان برای مقابله با نظام و مقابله با شما مردم تنگ شده بود؛ مسئله‌ای که اصلا برای اغتشاش‌گران مطرح نبوده فوت همان خانم بوده است چراکه مسئولان برای پیگیری این پرونده در میدان بودند.  

آیت‌الله خاتمی با بیان اینکه چادر از سر زن مسلمان کشیدن و آتش زدن قران یعنی ضدیت با دین، اظهار داشت: این اغتشاشات علیه شما مردم بود چراکه پرچم جمهوری اسلامی که نماد اقتدار شماست را به آتش کشیدند. علیه مردم بودن اغتشاش‌گران یعنی بیش از ۶۰ آمبولانس را تخریب کردند و تعدادی هم سوزاندند؛ این نشان می‌دهد ضد مردم‌اند.  

امام جمعه موقت تهران با اشاره به تکرار این حوادث در سال ۸۸ یا ۹۸، گفت: این بار مردم با اغتشاش‌گران همراهی نکردند و حتی به تخریب اموال اعتراض کردند. اغتشاشاتی که بحمدالله لحظات پایانی را می‌گذراند؛ در این اغتشاشات دو گروه بودند؛ یک عده جوانان ناپخته و فریب‌خورده که تحت تاثیر شبکه‌های بیگانه و فضای مجازی آمدند و سران اغتشاش استفاده ابزاری از اینها کردند؛ من برادرانه نصحیت می‌کنم که صف خود را از اینها جدا کنند،  روز حادثه آنها فرار می‌کنند و شما را گیر می‌اندازند. من دوستانه به پدر و مادرهای این جوانان می‌گویم که فرزندانتان را نصیحت کنید که آینده خود را تباه نکنند.  

وی افزود: دسته دوم سران اغتشاش بودند که هم از بیگانه خط می‌گیرند و هم پول می‌گیرند؛ بی‌بی سی به صراحت می‌گوید که ما ذی‌نفعیم؛  آمریکا و سران استکبار تمام قد وارد میدان شدند و تریبون‌ها را در اختیار اغتشاش‌گران قرار دادند. بعنوان کسی که سی سال است در سیره اهل‌بیت کار می‌کنم یک مطلب مسلم در این سیره این است که امیرالمومنین(ع) با افراد فریب‌خورده می‌گذشت اما قاطع‌ترین برخورد را با سران جنایت داشت و از رئیس قوه قضائیه هم که امروز هستند می‌خواهم  با سران اغتشاش قاطع ترین برخورد صورت بگیرد.  

آیت‌الله خاتمی ادامه داد:‌ آنچه در این میدان بسیار خنده‌دار است، حمایت سلطنت‌طلبان از این خانم است. سلطنت طلبانی که پنجاه و هفت سال حکومتشان ایران را تبدیل به زندان بزرگ کرد؛ اشک تمساح منافقین را دیدیم که خودشان ۱۷ هزار بی‌گناه را جنایت‌کارانه ترور کردند؛ این حرف ها به قامت و قیافه این جلادان آدمکش نمی‌آید که از فوت یک خانم بخواهند ناراحت باشند.  

امام جمعه موقت تهران با بیان اینکه نیروی انتظامی مأوا و مأمن مردم است و این نیرو ۱۳ هزار شهید در مقابله با اغتشاشات و سوداگران مرگ و اشرار داده است، گفت: در سال ۱۴۰۱ پلیس تاکنون ۳۵ شهید داده است اما با اینان وحشیانه برخورد می‌کنند. به عزیزان نیروی انتظامی در کل کشور می‌گویم که دل قوی دارید و به وظیفه‌تان عمل کنید و بدانید ملت حامی شماست.  

وی افزود: حفظ نظام اسلامی خط قرمز مردم ماست؛ ما تا آخرین نفس و تااخرین قطره خون ایستاده‌ایم.

خاتمی با بیان اینکه صاحبان تریبون در فضای مجازی و قلم مواظب باشند تریبون‌شان بلندگوی دشمنان نباشد که در داخلِ آنها محسوب می‌شوند، گفت: در این حادثه هم کسانی که نان نظام را خوردند با اغتشاش‌گران همصدا شدند و هنوز هم دیر نشده شما که به راحتی بیانیه می‌دهید، اغتشاشات را محکوم کنید وگرنه همسو با آنها هستید.  

امام جمعه موقت تهران در ادامه خاطرنشان کرد: از عزیزانی که دیروز در مشهد، همدان، زنجان و ورامین راهپیمایی خودجوش راه انداختند و اغتشاش‌گران را محکوم کردند تشکر می‌کنم و از شما خوبان که در راهپیمایی بعد از نمازجمعه شرکت می‌کنید تشکر می‌کنم و امیدوارم پیام این ابراز نفرت را  آنها بگیرند که اگر نگیرند، فردا دیر است و این ملت چون نظام اسلامی است قاطعانه از مسئولان قوه قضائیه می‌خواهد کسانی که به اموال مردم رحم نمی‌کنند و قرآن می‌سوزانند را با سلاح قانون سرجای خود بنشاند.  

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 24
 • در انتظار بررسی: 1
 • غیر قابل انتشار: 8
 • کارشناس IR ۱۳:۵۱ - ۱۴۰۱/۰۷/۰۱
  6 4
  اری فریب خورده ها باید مسیرشان جدا کنند
 • IR ۱۳:۵۷ - ۱۴۰۱/۰۷/۰۱
  2 0
  باشه
 • IR ۱۴:۰۱ - ۱۴۰۱/۰۷/۰۱
  2 1
  خاتمی و هم حزبی هاش سران فتنه هستند آدرس الکی ندید
 • سید فروزان CH ۱۴:۰۸ - ۱۴۰۱/۰۷/۰۱
  3 2
  از همین امروز باید دادگاهای انقلاب شروع به کار کنند
 • IR ۱۴:۱۸ - ۱۴۰۱/۰۷/۰۱
  0 1
  چه کسی قبول می کند که فریبخورده است؟ حتی کسانی که مورد کلاهبرداری اینترنتی قرار می گیرند تا مدتها زیر بار نمی روند که فریب خورده اند.
 • IR ۱۴:۲۶ - ۱۴۰۱/۰۷/۰۱
  2 2
  متاسفانه قوه قضائیه به وظایف تعریف شده اش بدرستی عمل نمی کند
 • AU ۱۴:۳۹ - ۱۴۰۱/۰۷/۰۱
  3 2
  فقط پیاده نظام ارزان اراذل و اوباش دستگیر میشوند، در حالیکه روزنامه‌ها و تارنماهای رسمی قبیله دروغگوی اصلاح‌طلبان سرجایشان هستند و فتنه گران اصلی که بیانیه از خود صادر میکنند و نزد عوام بعنوان افراد آگاه از اخبار مگو! شناخته میشوند بدون ادله و دلیل شایعه‌ای را میسازند و با معروفیتی که از همین نظام کسب کردند معتبرش میکنند و به خورد ملت میدهند تا زمینه برای عرض اندام پیاده نظام مزدور خارجی آماده و مهیا شود.
 • سید فروزان CH ۱۴:۵۵ - ۱۴۰۱/۰۷/۰۱
  5 2
  فریب خورده کیلو چند ؟ چرا راه در رو نشان اغتشاشگران میدهید؟همه آنها اغتشاشگر هستند اینطوری همه بازداشت شدگان میگویند فریب خوردیم ببخشید بخشش در کار نباشد
 • IR ۱۵:۱۸ - ۱۴۰۱/۰۷/۰۱
  10 2
  قوه قضائیه ای که ما می شناسیم ۳ نفر محکوم به اعدام در اغتشاشات بنزینی را بخشید و تبدیل به ۵ سال حبس .... کرد با این اوباش ها هم می خواهد همین طور رفتار کند؟
  • IR ۱۵:۳۱ - ۱۴۰۱/۰۷/۰۱
   4 1
   به اسم رافت اسلامی !!!
  • IR ۲۳:۳۰ - ۱۴۰۱/۰۷/۰۱
   0 1
   چون لیاقت داشت وگرنه بعضی از آنها اعدام شدند
 • IR ۱۵:۴۱ - ۱۴۰۱/۰۷/۰۱
  2 1
  از بس قوه قضائیه با سران اغتشاش قاطعانه برخورد کرده است هر ساله ما شاهد این همه اغتشاش و خسارت هستیم.. واقعا چه کسی در برابر شهادت مظلومانه نیروهای بسیجی و انتظامی باید پاسخگو باشد.. قوه محترم قضائیه تا کی مماشات.. تا کی قوانین به نفع اوباش و اشرار؟؟؟؟؟؟؟؟؟
 • ناشناس IR ۱۵:۴۵ - ۱۴۰۱/۰۷/۰۱
  2 1
  قوه قضاییه قاطعانه همه رو آزاد میکنه
  • IR ۲۳:۳۱ - ۱۴۰۱/۰۷/۰۱
   0 1
   بر دروغگویی چون تو لعنت
 • IR ۱۶:۲۰ - ۱۴۰۱/۰۷/۰۱
  0 1
  خسته نشدیدازاین همه خیانت به کشور مردم انقلابی چقدرشمارانجات دهند
  • IR ۲۳:۳۲ - ۱۴۰۱/۰۷/۰۱
   0 0
   منظورت با کی بود؟ اگه با خطیب بود که میگم وضع کومله بدجوری خرابه ها
 • نادر IR ۱۸:۵۲ - ۱۴۰۱/۰۷/۰۱
  0 0
  چقدر خوب میشد
 • طاها IR ۰۰:۵۶ - ۱۴۰۱/۰۷/۰۲
  0 0
  درود به آیت الله خاتمی حرف های دل مؤمنین رو زدن تو تریبون نماز جمعه
 • IR ۰۶:۴۰ - ۱۴۰۱/۰۷/۰۲
  0 0
  آقا با اینهمه اطلاع رسانی در صدا و سیما دیگه تعبیر « گول خورده و فریب خورده » رو نمیشه در مورد اینها بکار برد / با تعبیراتی مثل « گول خورده و فریب خورده » یه عده اغتشاشگر رو در فتنه ۸۸ آزاد کردند خوب دوباره همینها اومدند در اغتشاشات اخیر دست به آشوب زدند / خوب میان اغتشاش میکنند به امید اینکه اگه دستگیر شدند با کلماتی مثل : گول خوردیم و فریب خوردیم و پشیمونیم ، دوباره آزاد خواهند شد / گول خوردن. فریب خوردن. بیجا کردند که فریب خوردند
 • IR ۰۷:۳۵ - ۱۴۰۱/۰۷/۰۲
  0 0
  آنها که نان نظام را خوردند و با معاندین همصدا شدند، اکثرا ابن‌الوقت و سوءاستفاده‌گر هستند و اتفاقا هنر حفظ نظام در شناسایی و دوری از این خائنین است که مردم را به خادمین واقعی هم بدبین می کنند
 • IR ۰۷:۵۰ - ۱۴۰۱/۰۷/۰۲
  0 0
  آیا فقط با سران اغتشاشگران برخورد صورت گیرد یا با کل اغتشاشگران برخورد صورت گیرد؟ هر اغتشاشگری حتی فریب خورده باید تاوان اعمال ضدقانون خودشو بپردازه، نه اینکه جامعه به جای اونا مجازات بشه و تاوان سوءقصدها و تخریب هاشونو بپردازه
 • IR ۱۳:۱۳ - ۱۴۰۱/۰۷/۰۲
  0 0
  والله این گلایه و خواست همه مردم است اما کو گوش شنوا؟؟؟؟؟
 • ات IR ۲۲:۵۷ - ۱۴۰۱/۰۷/۰۲
  0 0
  مشرق نیوز چرا نظر منتقدان رو پخش نمیکنی؟؟؟ بزدل
 • IR ۱۵:۴۶ - ۱۴۰۱/۰۷/۰۵
  0 0
  چرا لال شديد نميگيد معصومه علينژاد از همين طيف جمهوري بدون اسلام ميخواد؟!

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس