تکذیب ادعای دبیر سابق ستاد امربه‌معروف درباره جلسه سال ۹۸ در دفتر آیت‌الله رئیسی/پیشنهاد عجیب «محبی» برای مبارزه با بدحجابی!

جلیل محبی دبیر سابق ستاد امر به معروف و نهی از منکر در برنامه شب گذشته(دوشنبه) گفت وگوی خبری که با موضوع گشت ارشاد پخش شد، ادعاهایی مطرح کرد که تکذیب شد.

به گزارش مشرق، در بخشی از این برنامه که با حضور مسعود پزشکیان نماینده مجلس و صادق کوشکی کارشناس سیاسی پخش شد، جلیل محبی دبیر سابق ستاد امر به معروف و نهی از منکر روی خط برنامه آمد و اظهاراتی پیرامون عملکرد گشت ارشاد بیان کرد.

وی در بخشی از این اظهارات به جلسه در سال ۹۸ در دفتر آیت الله رئیسی رئیس وقت قوه قضائیه، پیرامون گشت ارشاد اشاره کرد و مدعی شد که «در این جلسه راهکارهایی ارائه شد ولی گفتند اگر این برخوردها ادامه پیدا کند رای آقای رئیسی در انتخابات دچار چالش می شود و بر اساس همین رئیس دادسرای ارشاد آن زمان که خیلی خوب هم داشت کار می کرد تغییر کرد.»

محبی ادامه داد: «وقتی سایه سیاست بر سیاست گذاری حاکم است و وقتی اتفاق می افتد و شما بر اساس آن اتفاق گفت و گو می کنید و تصمیم گیری ها و تصمیم سازی ها در بحران هاست، حرف شنیده نمی شود»

پس از این ادعای جلیل محبی تعدادی از حاضران در این جلسه در صفحه مجازی خود ضمن تکذیب ادعای جلیل محبی تاکید کردند که در این جلسه اصلا بحثی درباره انتخابات و ریزش رای آقای رئیسی نشده است.

سینا کلهر از فعالان حوزه فرهنگی و معاون فرهنگی فعلی وزارت ورزش و جوانان در صفحه شخصی خود نوشت: «در برنامه دیشب تلویزیون درباره گشت ارشاد آقای محبی در بخشی از صحبت های خود ادعاهایی را درباره جلسه ای با موضوع گشت ارشاد مطرح کردند؛ با توجه به اینکه من هم یکی از حاضرین این جلسه در تاریخ ۲۷ تیر ۱۳۹۸ بودم و خلاصه مطالب جلسه را در اختیار دارم، دوستان در این باره سوال کردند.»

وی در ادامه نوشت: «باید عرض کنم (همانطور که یکبار نیز برای خود ایشان نوشتم) بر اساس منطق موجود در جلسات کارشناسی و تجربه من از جلسه، موضوع جلسه سناریوهای مختلف مبارزه با بدحجابی و آثار و پیامدهای اجتماعی هر یک از سناریوها بود؛ در نتیجه نه تنها هیچ اشاره ای به انتخابات و رای نشد، بلکه طرح موضوع رای در آن تاریخ اصلا بلاوجه و بی معنی بود.»

کلهر در ادامه به طرح پیشنهادی محبی نیز اشاره کرد؛ «همان طور که گفته شد مساله جلسه پیامدهای اجتماعی منفی سناریوهای مختلف از جمله طرحی بود که توسط ایشان ارائه شد؛ سناریوهای پیشنهادی ایشان در خصوص بر لزوم بازدارنده بودن اقدامات گشت ارشاد تاکید داشت و پیشنهاد برخوردهای بازدارنده موثر با محوریت رسانه را داشتند، به نحوی که انتشار تصاویر این برخوردها موجبات بازدارندگی در جامعه شود!»

این فعال فرهنگی در ادامه نوشت: «این پیشنهاد البته با اعتراض شدید بخشی از اعضا مواجه شد که بر پیامدهای اجتماعی منفی این قبیل طرح ها تاکید داشتند و آن را بدتر از گشت ارشاد موجود می دانستند؛ تنش ها و اختلافات این جلسه مدت ها در گروه های مجازی میان اعضای جلسه بر محور پیامدهای منفی و مخرب طرح پیشنهادی ایشان ادامه دارد.»

سید مجید امامی دبیر شورای فرهنگ عمومی کشور نیز که از حاضران در جلسه بوده، درباره ادعای محبی در صفحه شخصی خود نوشت: «آقای محبی و برخی نظرات شان را می پسندم، نمی دانم چه خطای شناختی رخ داده ولی به عنوان کسی که در جلسه موصوف ایشان در زمان قاضی القضاتی آیت الله رئیسی بوده ام؛حکایت ایشان را تکذیب می کنم. ایشان طرحی داشت در باب حجاب و به شدت محل نقد؛ چیز دیگری نبود.»

علی جعفری ایده پرداز فرهنگی و عضو شورای مشورتی میز مسائل اجتماعی دفتر رئیس سابق قوه قضائیه که از دیگر حاضران در جلسه بوده است نیز ضمن تکذیب ادعای محبی، در این باره نوشت: «آقای محبی چیزی را به دفتر آقای رئیسی نسبت داد که فارغ از بی ارزش بودنش برای آن مباحثه رسانه ای مهم که در عین حال کارکردی جز حاشیه سازی نداشت، حقیقتا واقعیت هم نداشت. لاقل بنده به عنوان یکی از مدعوین آن جلسه اساسا مطلب یا رویکرد یا موضوعی ناظر به کاهش یا افزایش محبوبیت حاج آقای رییسی که در آن بازه ریاست دستگاه قضا بودند ندیدم و نشنیدم.»

وی ادامه داد: «اتفاقا اگر چیزی می توانست موجب ایجاد ریزش اعتبار و محبوبیت آقای رییسی گردد، درز کردن بیانات و سپس پیشنهاد سهمگین آقای محبی بود. این پیشنهاد که به جهت امانتداری از  انتشار آن معذورم به اتفاق همه اعضای آن جلسه بسیار نامطلوب و مضر ارزیابی شد. متاسفانه روایت واژگون ایشان از آن جلسه هم غیرواقعی و هم ناجوانمردانه است.»

در ادامه نیز محمد مهدی حاجی محمدی رئیس وقت دادسرای ارشاد که محبی مدعی عزل وی پس از جلسه مذکور شده بود، در صفحه شخصی خود ضمن تکذیب ادعای دبیر سابق ستاد امر به معروف نوشت: «در خصوص ادعای عجیب آقای محبی همین بس که؛ مسئولیت های بنده بعد از دادسرای ارشاد به مراتب خطیرتر و مهم تر بوده است.»

در نهایت نیز مرکز ارتباطات قوه قضائیه مرکز رسانه قوه قضاییه طی اطلاعیه با اشاره به اظهارات جلیل محبی درباره عزل رئیس وقت دادسرای ارشاد در پی جلسه مذکور تاکید کرد که «اظهارات آقای جلیل محبی در مورد علت تغییر سرپرست وقت دادسرای صحت ندارد و اقای حاج محمدی در تاریخ ۲۲ خرداد ۱۳۹۹ با حکم آیت‌الله سیدابراهیم رئیسی رئیس وقت قوه‌قضاییه به عنوان رئیس جدید سازمان زندان‌ها و اقدامات تأمینی و تربیتی کشور انتخاب و جایگزین دکتر اصغر جهانگیر شد و از نظر جایگاه شغلی ارتقا قابل ملاحظه ای پیدا کرد؛ حاجی محمدی تا ۸ آذر سال ۱۴۰۰ در سمت رئیس سازمان زندان های کشور و عضو شورای عالی قوه قضائیه مشغول به فعالیت بود.»

نکات بیان شده از سوی حاضران در جلسه پیرامون پیشنهاد محبی در کنار برخی اطلاعات از طرح پیشنهادی وی که از سوی دیگر اعضای حاضر در اختیار ایرنا قرار گرفته نشان می دهد که وی سناریویی عجیب و نمایشی را در جلسه مطرح کرده است.
حال مشخص نیست در حال حاضر دبیر سابق ستاد امر به معروف و نهی از منکر که بارها اظهارات وی موجب ایجاد تنش در میان افکار عمومی شده، چنین ادعایی را مطرح کرده است؟!

منبع: ایرنا

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 27
 • در انتظار بررسی: 13
 • غیر قابل انتشار: 10
 • IR ۱۹:۵۹ - ۱۴۰۱/۰۶/۲۹
  10 19
  امثال این محبی سرشون کردن زیر برف نمیخوان واقعیت رو ببینن برای بار هزارم ثابت شد که زوری نمی شه فرهنگ سازی کرد
  • IR ۰۰:۱۵ - ۱۴۰۱/۰۶/۳۰
   4 2
   فعلا که تو آلمان تونستن با جریمه های سنگین برای رانندگی فرهنگ سازی کنن. کسایی هم که تو دوره رضا پالانی کشف حجاب کردن دیگه محجبه نشدن
  • IR ۰۲:۳۰ - ۱۴۰۱/۰۶/۳۰
   0 0
   باید این سلبریتی ها رو جریمه مالی کنند به خاطر پوشش شون جریمه های سنگین و بازدارنده اینها الگوی مردم عادی هستند.باید نصف اموالشون رو مصادره کنند
  • IR ۱۰:۰۳ - ۱۴۰۱/۰۶/۳۱
   0 0
   حجاب مانع چه چیزی است؟ آیا تا حالا فکر کرده اید؟ زنان ایران با حجاب خود تا بالاترین مراتب ؛ تحصیلات دانشگاهی ؛ ورزشی ؛ اجتماعی و .... به دست آورده اند. پس حجاب مانع چه چیزی است؟؟؟؟؟
  • IR ۱۰:۱۸ - ۱۴۰۱/۰۶/۳۱
   0 0
   حجاب واکسن است. واکسن برای ایمن سازی بانوان در برابر افراد هرزه. واکسن برای اینکه دیگران به زن بعنوان کالای جنسی نگاه نکنند.واکسن برای اینکه خود زن نیز به خودش بعنوان کالای جنسی نگاه نکند و دنبال اعتلای شخصیت انسانی خود باشد. حجاب واکسن است.
 • محمدعلی IR ۲۰:۰۰ - ۱۴۰۱/۰۶/۲۹
  20 8
  فوت این مرحومه که خدارحمتش کند بهانه خوبی برای اراذل اوباش شد//تقدیرالهی برای این مرحومه اینچنین بوده وهرانسانی درهرجایی ممکن است فوت کندچون مرگ همیشه همراه ودرکنارانسان است نبایداجازه دادبیگانگان واراذل اوباش سوء استفاده کنند
  • IR ۰۰:۱۶ - ۱۴۰۱/۰۶/۳۰
   4 1
   کسی که سه بار به خاطر بی حجابی گرفته شده و مامانش با این وجود میگه دخترش پاک تر بوده مرحومه است؟
  • IR ۰۲:۰۸ - ۱۴۰۱/۰۶/۳۰
   2 0
   مرحوم جورج فلوید را یادمون نرفته!
 • مجید IR ۲۰:۱۲ - ۱۴۰۱/۰۶/۲۹
  2 4
  سلام موضعگیری خانم خزعلی حقیقت ماجرا را روشن میکند نیازی به این همه ادله ندارد ....
 • IR ۲۰:۱۴ - ۱۴۰۱/۰۶/۲۹
  0 4
  چی بگم
 • IR ۲۰:۱۴ - ۱۴۰۱/۰۶/۲۹
  1 2
  منگ شدم
 • IR ۲۰:۱۴ - ۱۴۰۱/۰۶/۲۹
  5 3
  اگه دزدرودست طع میکردیم بعدش اعدام میکردیم و ناجورها رواعدام میکردیم طبق قوانین خدابودهست خواهدبود
 • IR ۲۰:۱۴ - ۱۴۰۱/۰۶/۲۹
  3 2
  اگه دزدرودست طع میکردیم بعدش اعدام میکردیم
 • IR ۲۰:۱۴ - ۱۴۰۱/۰۶/۲۹
  1 2
  اگه دزدرودست طع میکردیم
 • IR ۲۰:۱۴ - ۱۴۰۱/۰۶/۲۹
  0 2
  عجب.........................
 • IR ۲۰:۳۵ - ۱۴۰۱/۰۶/۲۹
  8 6
  این بار اولی نیست که با خلاف گویی ثابت کرده خودی نمای بیگانه هستند
 • IR ۲۰:۴۴ - ۱۴۰۱/۰۶/۲۹
  5 1
  جانبدارانه از سياسى ها دفاع نميكند !
 • IR ۲۱:۵۷ - ۱۴۰۱/۰۶/۲۹
  16 9
  اگر محبی دروغ گفته باید محاکمه شود و چه بسا هم خلع لباس شود و هم زندان
  • IR ۰۰:۲۰ - ۱۴۰۱/۰۶/۳۰
   0 0
   مگه غیر از اینه
 • سیروس IR ۲۳:۵۵ - ۱۴۰۱/۰۶/۲۹
  2 1
  عجب آدمی دبیر چه ستادی
 • IR ۰۰:۱۸ - ۱۴۰۱/۰۶/۳۰
  4 4
  دم آقای محبی گرم. همون موقع که تو انتخابات رییسی گفت به جای گشت ارشاد، گشت مدیران راه میندازم و سعی کرد کلا خودش رو مخالف حجاب اجباری نشون بده تا ته قضیه رو گرفتم و الحمدلله بهش رای ندادم تا توی این بی فرهنگی و راه دادن زنا تو ورزشگاه شریک جرم باشم.
 • IR ۰۰:۵۳ - ۱۴۰۱/۰۶/۳۰
  1 1
  اگر دروغ گفته بایددادگاهی شود چرا قوه قضاییه نسبتبه نشر اکاذیب سکوت میکند که جامعه را هر کذبو شایعه‌ای سردرگم کتد
  • IR ۱۰:۱۳ - ۱۴۰۱/۰۶/۳۰
   3 0
   اگه برا یه دروغ زندان بره بعضیا از الان حبس ابد دارن!!!!!!!
 • ه حسینی IR ۰۱:۳۴ - ۱۴۰۱/۰۶/۳۰
  1 0
  آسمان بار امانت نتوانست کشید این قدرت چیز عجیبیه ،
 • سید فروزان CH ۰۲:۴۰ - ۱۴۰۱/۰۶/۳۰
  1 1
  جایی که مسعود پزشکیان حضور داشته باشد باید آشغال ریخت به آن برنامه
 • IR ۰۹:۱۱ - ۱۴۰۱/۰۶/۳۰
  0 0
  این آقا اگر خلاف می گوید سریعا باید مدعی العموم برای حفظ جایگاه و شان لباس پیامبر صلی الله علیه و اله سریعا اقدام کند
 • IR ۱۱:۳۵ - ۱۴۰۱/۰۶/۳۰
  0 0
  من از بیگانگان هرگز ننالم/که هر چه کرد با من این آشنا کرد

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس