برای یزدانی تاکتیک اشتباه اتخاذ کردند/ اطری به نقره قانع شده بود

دارنده مدال برنز المپیک پکن گفت: برای حسن یزدانی و نخودی تاکتیکی اتخاذ شد که به نظرم اشتباه بود.

به گزارش مشرق، مراد محمدی در گفت‌وگویی در خصوص نتایج آزادکاران کشورمان در رقابت‌های جهانی صربستان، اظهارداشت: از جنس کشتی هستم و ناخودآگاه به سمت کشتی می‌روم، همه مسابقات جهانی را دنبال کردم. نسبت به بقیه کشورها به جز روسیه و آمریکا خوب بودیم اما متاسفانه هنوز از آمریکا عقب هستیم. پیش‌بینی من هم همین بود.

مربی اسبق تیم ملی کشتی آزاد کشورمان درباره شکست حسن یزدانی مقابل تیلور در فینال وزن ۸۶ کیلوگرم، عنوان کرد: برای  یزدانی و نخودی یک تاکتیک اشتباه اتخاذ شد؛ آنها طوری کشتی گرفتند که حریفان آن را دوست داشتند، به همین خاطر در فشار بدنشان تحلیل رفت و آنطور که انتظار داشتیم کشتی نگرفتند.

محمدی افزود: یزدانی سبک خودش را دارد؛ پرس کردن، زیر کتف زدن، رو به جلو رفتن و ... اما اصلاً این کارها را در فینال انجام نداد. نمی‌دانم چرا این اتفاق افتاد چون در این شرایط و سن تکنیکی به کشتی‌گیر اضافه نمی‌شود بلکه تاکتیک می‌دهند که به نظرم اشتباه بود.

دارنده مدال برنز المپیک در پاسخ به این سوال که شاید خیلی‌ها پیش بینی شکست نخودی مقابل جردن باروز را داشتند، یادآور شد: نخودی ثابت کشتی می‌گیرد، او ۳ دقیقه اول خوب بود اما وقتی بدن او در شرایط ثابت بود وقتی سرعت جابجایی بیشتر شود بدن تحلیل می‌رود.

آزادکار اسبق کشورمان در ادامه صحبت‌های خود در خصوص عملکرد سایر کشتی‌گیران، خاطرنشان کرد: زارع نشان داد سنگین‌وزن ایده‌آلی شده است اما پنج ثانیه آخر اشتباه فاحشی داشت که به نظرم بچه‌گانه بود، نباید اینطور می‌شد. قاسم‌پور تاکتیک خاص خود را دارد؛ به موقع زیر می‌گیرد، مسابقه را کنترل و دفاع می‌کند. باید با همین سبک با آمریکایی‌ها کشتی بگیریم. یونس امامی خیلی خوب بود، ای کاش کایل داک را می‌برد. او به بی‌تجربگی باخت. اگر این خودباوری را داشت برنده بود. متاسفانه در یک اتفاق نتیجه را واگذار کرد.

محمدی همچنین در خصوص تغییر وزن اطری و نخستین مدال جهانی او تصریح کرد: اطری با تغییر وزن نشان داد به پختگی رسیده اما فکر می‌کنم به مدال نقره قانع شده بود به خاطر همین در فینال انگیزه کمتری داشت چون قبل از آن بدون اشتباه کشتی گرفت.

وی در مورد اینکه سال بعد در مسابقات جهانی کسب سهمیه المپیک توزیع می‌شود و روس‌ها هم می‌توانند در این رقابت حضور داشته باشند، تصریح کرد: به نظرم سال بعد کار سختی داریم؛ آمریکا تیم ثابتی دارد، تیم قلدر روسیه و تک ستاره‌هایی از بلاروس در مسابقات شرکت می‌کنند بنابراین فکر نمی‌کنم کار راحتی داشته باشیم. نیاز به برنامه‌ریزی مفصل داریم چون با این برنامه‌ریزی شاید مقطعی نتیجه بگیریم.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس