کد خبر 1418416
تاریخ انتشار: ۲۶ شهریور ۱۴۰۱ - ۰۷:۳۰
سرم

 به دنبال انتشار خبرهایی درباره کمبود سرم و سهمیه‌بندی آن در داروخانه‌ها، رئیس اتحادیه واردکنندگان دارو می‌گوید که فعلاً برنامه‌ای برای واردات این دارو وجود ندارد.

به گزارش مشرق، ناصر ریاحی رئیس اتحادیه واردکنندگان دارو اظهار کرد: در حال حاضر در ایران چند کارخانه بزرگ تولیدکننده سرم وجود دارد که در شهرهایی مانند تهران، مشهد، تبریز و شیراز فعالیت می‌کنند و در طول سال‌های گذشته نیاز کشور با استفاده از همین تولیدات تأمین شده است.

به گفته وی، در سال‌های گذشته هیچ برنامه‌ای برای واردات سرم وجود نداشته است و در حال حاضر نیز با استفاده از همین توان داخلی امکان تأمین نیازها وجود دارد و طرحی برای واردات سرم در دستور کار نیست.

عضو هیئت رئیسه اتاق بازرگانی تهران همچنین گفت که در سال‌های اخیر تنها در یک دوره کوتاه به دنبال گزارش شدن برخی کمبودها واردات سرم از سوی برخی شرکت‌ها انجام شد اما پس از آن دیگر وارداتی صورت نگرفت.

ریاحی با بیان اینکه اگر کمبودی وجود دارد باید نهادهای ذی‌ربط اطلاعات مربوط به آن را منتشر کنند، توضیح داد: چندی قبل خبرهایی از کمبود یکی از پلاستیک‌های به کار رفته در تولید سرم منتشر شد و این پلاستیک نیز از سوی پتروشیمی‌های داخل کشور تولید و تأمین می‌شود اما این موضوع نیز در حال حاضر از سوی مسئولان رد شده است.

وی خاطرنشان کرد: البته این صحبت نیز مطرح شده که تولید سرم کمبود نداشته و صرفاً مشکلاتی در توزیع آن وجود داشته است که باید دید در روزهای آینده چه تغییراتی در این حوزه به وجود خواهد آمد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس