کد خبر 1417300
تاریخ انتشار: ۲۱ شهریور ۱۴۰۱ - ۱۳:۵۲
وضعیت جوی مرز‌های غربی کشور و عتبات عالیات چگونه است؟

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا گفت: آسمان مهران فردا و پس فردا (۲۲ و ۲۳ شهریورماه) صاف تا کمی ابری، گاهی وزش باد شدید با احتمال خیزش گرد و خاک پیش‌بینی می‌شود.

به گزارش مشرق، صادق ضیائیان درباره وضعیت جوی مرزهای غربی کشور و عتبات عالیات اظهار کرد: آسمان مهران فردا و پس فردا (۲۲ و ۲۳ شهریورماه) صاف تا کمی ابری، گاهی وزش باد شدید با احتمال خیزش گرد و خاک با بیشترین و کمترین دمای ۴۵ و ۲۶ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

وی اضافه کرد: آسمان شلمچه و چذابه طی دوروز آینده صاف تا کمی ابری، گاهی وزش باد با احتمال خیزش گرد و خاک پیش‌بینی می‌شود. دمای هوا فردا در شلمچه به ۴۷ و ۲۷ درجه سانتیگراد در گرمترین و خنک‌ترین زمان می‌رسد. این منطقه پس فردا دمای هوای ۴۷ درجه‌ای تا ۲۷ درجه‌ای را تجربه می‌کند.

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا اضافه کرد: دمای هوای فردا در چذابه در گرم‌ترین زمان ۴۶ و در خنکترین زمان ۲۷ درجه سانتیگراد خواهد بود و پس فردا بیشینه و کمینه دما ۴۶ و ۲۶ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

به گفته ضیائیان، آسمان قصرشیرین فردا و پس‌فردا صاف تا کمی ابری گاهی همراه با وزش باد شدید و احتمال خیزش گرد و خاک پیش‌بینی می‌شود. دمای هوای این شهر فردا با بیشترین و کمترین دمای ۴۲ و ۲۷ درجه سانتیگراد و پس فردا با بیشینه و کمینه دمای ۴۱ و ۲۴ درجه سانتیگراد خواهد بود.

وی با اشاره به وضعیت جوی مرز تمرچین پیرانشهر طی فردا و پس‌فردا اظهار کرد: آسمان این منطقه فردا صاف تا کمی ابری و گاهی وزش باد شدید با خیزش گردوخاک خواهد بود و دما در گرمترین و خنک‌ترین زمان فردا ۳۲ و ۱۵ درجه سانتیگراد و پس فردا۳۰ و ۱۲ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

ضیائیان با اشاره به وضعیت جوی شهرهای عراق اظهار کرد: آسمان نجف و کربلا فردا صاف تا کمی ابری، گاهی وزش باد با احتمال خیزش گرد و خاک خواهد بود. دمای هوای نجف فردا به ۴۵ و ۲۶ درجه سانتیگراد در گرمترین و خنک‌ترین زمان می‌رسد. دمای هوای کربلا نیز در این روز ۴۴ و ۲۷ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

وی افزود: پس فردا دمای هوای نجف در گرمترین زمان به ۴۳ و در خنک‌ترین زمان به ۲۶ درجه سانتیگراد می‌رسد. دمای کربلا نیز در گرم‌ترین و خنک‌ترین دما ۴۱ و ۲۵ درجه سانتیگراد خواهد بود.

رئیس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا درباره وضعیت جوی کاظمین اظهار کرد: آسمان کاظمین فردا صاف تا کمی ابری گاهی وزش باد شدید با احتمال خیزش گرد و خاک خواهد بود. بیشینه و کمینه دمای هوا در این شهر ۴۴ و ۲۷ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود. وضعیت جوی کاظمین در روز چهارشنبه صاف تا کمی ابری گاهی همراه با وزش باد شدید با خیزش گرد و خاک پیش‌بینی می‌شود و بیشینه دمای هوا ۴۲ و کمینه آن ۲۵ درجه سانتیگراد خواهد بود.

ضیائیان در پایان درباره وضعیت جوی سامرا طی فردا و پس فردا اظهار کرد: آسمان این شهر فردا صاف تا کمی ابری گاهی وزش باد شدید و احتمال خیزش گرد و خاک با بیشینه و کمینه دمای ۴۳ و ۲۶ درجه سانتیگراد خواهد بود. همچنین در روز چهارشنبه آسمان صاف تا کمی ابری، گاهی وزش باد شدید همراه با خیزش گرد و خاک پیش‌بینی می‌شود و دمای هوا در گرمترین و خنک‌ترین زمان به ۴۱ و ۲۴ درجه سانتیگراد می‌رسد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس