سجادی: هنوز باعث و بانی پرونده ویلموتس مشخص نیست/ فدراسیون فوتبال با وزارت روراست نبود/موافق یا مخالف کی روش نیستیم

وزیر ورزش و جوانان گفت: هنوز مقصر و باعث و بانی پرونده ویلموتس مشخص نیست و رسما اعلام نشده است.

به گزارش مشرق، حمید سجادی وزیر ورزش و جوانان در خصوص وضعیت فدراسیون فوتبال اظهار داشت: ما برای همه فدراسیون ها که دارای اساسنامه هستند احترام قائلیم و طبق قانون عمل می کنیم. در این میان یکی از قوی ترین اساسنامه های ورزشی برای فدراسیون فوتبال است که شورای نگهبان هم آن را برای اجرا تأیید کرد. فدراسیون فوتبال هم اساسنامه قوی و هم یک اساسنامه ای متفاوت نسب به سایر فدراسیون ها دارد. وزارت ورزش و جوانان طبق وظایف خود از تمامی فدراسیون ها حمایت می کند و از طرفی با توجه به این که حاکمیت ورزش در دستان ما است باید نظرات کلی بر فدراسیون ها را داشته باشیم.

وزیر ورزش و جوانان در خصوص اتفاقات و حواشی مربوط به انتخابات فدراسیون فوتبال گفت: معاون ورزشی وزارت ورزش در حال پیگیری است و باتوجه به این که در جلسه دیگری حضور داشتم نتوانستم در مجمع فدراسیون فوتبال حضور داشته باشم. بر همین اساس پولادگر معاون خودم را به این انتخابات فرستادم و معاون من هم گزارش خاصی از انتخابات فدراسیون فوتبال به من نداده است. حتی اظهار داشتند که انتخابات فدراسیون فوتبال به خوبی و درست برگزار شد. بعد از انتخابات گزارش هایی به دست وزارت ورزش و جوانان رسیده است که در حال پیگیری این مسائل هستیم.

وی عنوان کرد: مجمع فدارسیون فوتبال اگر می خواست می توانست انتخابات را برگزار نکند، اما تصمیم شبانه مجمع برگزاری انتخابات بود که ما هم از آن حمایت کردیم. قبل از انتخابات مسائل مختلفی به ما ابلاغ شد اما تصمیم گیرنده مجمع فدراسیون فوتبال است. اگر قانون گریزی  در این میان وجود داشته باشد وزارت ورزش با دستگاه های نظارتی پیگیری خواهند کرد تا تمام مسائل به طور شفاف مشخص شود.

وزیر ورزش در پاسخ به این سوال که ممکن است انتخابات فدراسیون تکرار شود؛ گفت: نمی توانیم چنین چیزی را پیش بینی کنیم، چرا که هنوز به صورت قطعی در خصوص شایعاتی که ایجاد شد، چیزی محرز نشده است. گفته می شود یکی از کاندیداها صلاحیت شرکت درانتخابات را نداشته است و باید از حضور او جلو گیری شود وقتی چیزی مشخص نشده چطور می توانیم بگوییم که شرکت نکند؟

سجادی درباره انتخابات فدراسیون ادامه داد: واقعیت این است که وقتی ثبت نام کاندیداها آغاز شد خبرنگاران از من پرسیدند که فلان کاندیدا که عامل پرونده ویلموتس است و کارهای چنین و چنان کرده است چرا باید در انتخابات فدراسیون فوتبال شرکت کند؟ در صورتی که مقصر پرونده ویلموتس هیچ کجا رسما اعلام نشده است که چه کسی در این پرونده به طور قطع مقصر است.

وزیر ورزش با اشاره به پرونده ویلموتس عنوان کرد: ماجرای ویلموتس به من مربوط نمی شود چرا که در دوره وزیر قبلی اتفاق افتاده است، اما امروز ما باید جریمه های این مربی را پرداخت کنیم. همچنین فدراسیون فوتبال را که شستا به نام خود مصادره کرده است باید اجاره های عقب افتاده خود را پرداخت کند و مسائلی که دارد را پیگیری و حل و فصل کند. اتفاقی که امروز ساختمان فدراسیون فوتبال درگیر آن است  نشات گرفته از بحث ویلموتس است که باید تعیین تکلیف کنیم. 

وی افزود: در همین انتخابات، فدارسیون فوتبال گاهی از مواقع با ما رو راست نبود حتی ما برای کاندیداهایی که حذف شدند از فدراسیون فوتبال توضیح خواستیم تا بدانیم چرا این افراد رد شده اند. بعد از آن ها ۳ نفری که تأیید شدند باید در مراجع زیر ربط تأیید صلاحیت می گرفتند. این انتخابات یک سری مخالف داشت و یک سری موافق که همه در کنار هم بودند. من واضح بگویم وقتی مجمع برگزار می شود حرف اول را مجمع می زند و اگر ما دخالتی می کردیم به عنوان شخص ثالث مطمئنا فدراسیون فوتبال دچار مشکل بزرگی می شد و به همین دلیل ما نمی توانستیم در این موضوع دخالتی را داشته باشیم.

وزیر ورزش و جوانان که با برنامه صف اول صدا و سیما گفت و گو می کرد؛ در خصوص بازگشت کی روش هم گفت: ما در مسائل فنی هیچ فدراسیونی دخالت نمی کنیم، حتی من در رشته ورزشی تخصصی خودم که دو و میدانی است هم دخالت نمی کنم چه برسد به فوتبال که امروز دارای رئیس شده است و تیمی که امروز در فدراسیون حضور دارند موافق تغییر در کادر فنی تیم ملی نیستند؛ اما اگر تصمیمی برای تغییر داشته باشند وزارت ورزش هم وظیفه خود را انجام خواهد داد و برای تغییر کادر فنی به فدراسیون فوتبال کمک خواهد کرد. این که ما موافق یا مخالف آمدن کی روش هستیم درست نیست و اصلا در این موضوع دخالت نمی کنیم و هر تصمیم که گرفته شود تصمیم فدراسیون فوتبال است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 29
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 2
 • IR ۰۸:۰۰ - ۱۴۰۱/۰۶/۱۵
  20 5
  خجالت نمیکشی بیت المال مسلمینو میلیارد میلیارد خرج توپ بازی می کنی ؟ خدا لعنتت کنه
  • IR ۰۸:۴۹ - ۱۴۰۱/۰۶/۱۵
   8 1
   واقعا خدا لعنتش کنه . تو این هاگیر واگیر و بحران وحشتناک اقتصادی سالی چند هزار میلیارد تومن بیت المال مردمو ریخته زیر دست باشگاهها اونام 30 هزار میلیون تومن فقط برای یکسال میدن به یه علف بچه
  • IR ۰۸:۵۶ - ۱۴۰۱/۰۶/۱۵
   7 13
   زنده باد تاج و همه پاکدستان دولت انقلابی نوش جونش.
  • IR ۱۲:۲۶ - ۱۴۰۱/۰۶/۱۵
   3 3
   نام کیروش طرفداران ی تیم خاص را به وحشت میندازه آخه حساب و کتاب دلالی بازیکنهای که قراره توسط اسکوچیچ ملی پوش بشند از دست سردسته دلالشون در میره . اگه گفتین کدام باشگاه را میگم ؟
 • IR ۰۸:۰۲ - ۱۴۰۱/۰۶/۱۵
  19 2
  تاج یار غارشه یار خیانتا
 • IR ۰۸:۴۸ - ۱۴۰۱/۰۶/۱۵
  12 3
  جمع کن منفعل
 • بابایی IR ۰۹:۲۲ - ۱۴۰۱/۰۶/۱۵
  8 1
  تا ده سال دیگه مشخص می شه یا تا بیست سال دیگه
 • امین IR ۰۹:۲۳ - ۱۴۰۱/۰۶/۱۵
  14 2
  خیلی خوب هم این پرونده گدو گشاد مشخص !ظاهرا آقای وزیر وقت یا حوصله پیگیری تخلف مربوط به حوزه خود راندارد. یا توانایی لازم دربرخورد با تخلفات وجرائم راندارد.
  • علی IR ۱۰:۰۸ - ۱۴۰۱/۰۶/۱۵
   7 0
   مشخصه - حمایت می شود -
 • IR ۰۹:۳۳ - ۱۴۰۱/۰۶/۱۵
  10 3
  آقای سجادی خدا به داد آخرتت برسه با این حیف و میلی که از بیت المال تو این فوتبال کثیف و سراسر دلالی انجام دادی . خدا تاج رو برات حفظ کنه
 • علی IR ۰۹:۵۸ - ۱۴۰۱/۰۶/۱۵
  15 0
  هر چه بگندت نمکش می زنند امروزه نمک گندیده است
 • IR ۱۰:۱۶ - ۱۴۰۱/۰۶/۱۵
  10 1
  وزیر ورزش و تاج هردو باید برکنار شوند
 • مهدی US ۱۰:۲۱ - ۱۴۰۱/۰۶/۱۵
  10 2
  واقعا که گند زدی اقای رئیسی افسوس که به شما رای دادم رایی که نزدیک بود یک کتک هم برایش از اوباش برانداز بخوریم یک خانه برای مردم نساختی امام وزارت و رزش ات میلیارد میلیارد داره برای تیم های فوتبال و مربی های آن چنانی خرج می کند. انشاالله آن دنیا جوابی برای حیف و میل بیت المال داشته باشید.
  • IR ۱۰:۳۹ - ۱۴۰۱/۰۶/۱۵
   4 7
   آلبانی مردم در کنار مسئولین و رییس جمهور انقلابی در حال صادر کردن انقلاب هستند و چند وقت دیگه از البانی هم اخراج میشید.
  • IR ۱۰:۴۰ - ۱۴۰۱/۰۶/۱۵
   2 8
   غربگدا دولت داره تلاشش رو میکنه ولی زمان میبره.
 • IR ۱۰:۴۲ - ۱۴۰۱/۰۶/۱۵
  2 0
  پیام تبریک فولاد به تاج : انتخاب جنابعالی را به عنوان رییس فدراسیون فوتبال جمهوری اسلامی ایران تبریک عرض نموده، از ایزد منان آرزوی توفیقات روز افزون در پیشبرد برنامه‌هایتان برای اعتلای فوتبال کشور عزیزمان مسئلت می‌نماییم.
 • IR ۱۱:۴۳ - ۱۴۰۱/۰۶/۱۵
  5 1
  بیجا میکنی بر خلاف نظرمشخص مردم و هواداران دست به ترکیب کادر فنی تیم بزنی! تاج خودش پا در هواست، غیر از او باید آرای مجمع هم شفاف شود تا یکبار برای همیشه ریشه فساد در فوتبال کنده شود.
  • IR ۱۲:۰۲ - ۱۴۰۱/۰۶/۱۵
   2 0
   تکبیر
 • IR ۱۲:۵۸ - ۱۴۰۱/۰۶/۱۵
  3 0
  تو و وزیر دولت قبلی رو باید محاکمه صحرایی کرد
 • NL ۱۳:۳۷ - ۱۴۰۱/۰۶/۱۵
  1 0
  یکی از اشتباهای آقای رئیسی.ما به دولتمردان انقلابی نیاز داریم.ورزش هنوز در همون وضع قبلی میچرخه.از نظر مالی هم وقتی کشور در این شرایط هست مقابل فشار اقتصادی دشمنان آیا درسته باشگاهها مربیها و بازیکنان خارجی با پولهای گزاف بیارند؟داخلی هاش هم که زیاد میگیرند مصداق بیعدالتی
 • IR ۱۳:۳۹ - ۱۴۰۱/۰۶/۱۵
  5 0
  هنوز مشخص نیست؟ راحت بگو کرسنت 2
 • ایرانی با غیرت IR ۱۳:۵۲ - ۱۴۰۱/۰۶/۱۵
  4 1
  باعث و بانی قرار داد شبه ترکمانچای ویلموتس از جمله افرادی هستند در فدراسیون فشل فوتبال که دارای لهجه شیرین اصفهانی هستند بنابراین زیاد وقت تلف نکنید برای یافتن انها.
 • IR ۱۴:۵۸ - ۱۴۰۱/۰۶/۱۵
  3 2
  آقای سجادی، کی روش برگرده جریمه بیست و پنج میلیارد تومانی اسکوچیچ را می خواهی از کجا بدی.
 • US ۱۵:۱۸ - ۱۴۰۱/۰۶/۱۵
  2 0
  مگه اتم میخای کشف کنی ..!!! مگه چکار داره که نمی‌تونید!!!! دزد بیت المال
 • IR ۱۷:۰۲ - ۱۴۰۱/۰۶/۱۵
  2 0
  اتفاقاً باعث وبانیش مشخصه ولی کسی اعلام نمیکنه
 • امیر GB ۱۹:۱۵ - ۱۴۰۱/۰۶/۱۵
  0 0
  علت چیه ؟؟
 • سید فروزان CH ۰۱:۴۵ - ۱۴۰۱/۰۶/۱۶
  1 0
  ماجرای ویلموس به من مربوط نمیشود به دوره قبل مربوط است ؟؟؟؟؟؟؟باید مبلغ ویلموس را پرداخت کنیم ،به همین راحتی ،دزدی و حیف میل مبارکه هم مربوط به دوران قبل بوده پی بی خیال، ابر بدهکاران بانکی هم مربوط به دوران قبل بوده پس بگذریم
 • سید فروزان CH ۰۱:۵۳ - ۱۴۰۱/۰۶/۱۶
  1 0
  آقای وزیر !!!!! تاج چندین پرونده قضاییه دارد که هنوز تکلیف آنها مشخص نیست ، چگونه یک متهم تبرئه نشده می‌تواند کاندید و رییس فدراسیون بشود ؟
 • وافن اس اس IR ۰۳:۳۳ - ۱۴۰۱/۰۶/۱۶
  0 1
  تصمیم که گرفته شد رفت. کی روش شد سرمربی که

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس