کد خبر 1409786
تاریخ انتشار: ۲۸ مرداد ۱۴۰۱ - ۲۲:۴۶
تصاویری از بازداشت زورگیر خشن اتوبان نیایش

پس از آنکه فیلم «سرقت با قمه در ترافیک اتوبان نیایش»، آن هم در روز روشن و مقابل چشم همه در فضای مجازی منتشر شد، سؤالات زیادی در افکار عمومی شکل گرفت...

به گزارش مشرق، اینکه چطور سارق مسلح بدون هیچ ترس و واهمه‌ای به وسط اتوبان می‌آید، در خودرو را باز می‌کند و با تهدید راننده که گویا یک خانم بوده‌است، تلفن همراه او را از دستش می‌کشد و در آخر نیز از گاردریل به آن طرف اتوبان می‌پرد و فرار می‌کند!

این سارق حین سرقت نیز در عقب خودرو را با خیال راحت باز می‌کند تا اگر وسیله گران‌قیمت دیگری نیز به چشمش خورد با خود ببرد.

در مقابل اما، مردم حاضر در صحنه هیچ اقدامی نمی‌کنند و حتی یکی از خودروها به قصد دور شدن از این صحنه لاین اتوبان را عوض می‌کند. هر چند یک روز پس از انتشار این فیلم در فضای مجازی، رئیس پلیس پایتخت خبر از دستگیری زورگیر مسلح را داده‌است، اما سؤالات زیادی در واکنش به این فیلم در شبکه‌های اجتماعی بدون پاسخ باقی مانده‌است.

حبیب ترکاشوند در صفحه توییتر خود فیلم زورگیری با قمه را در اتوبان نیایش منتشر کرده و نوشته‌است: «خفت‌گیری عجیب یک خانم در بزرگراه نیایش در تهران با قمه! مسئولان محترم قضایی، به راستی مشکل کجاست که این اراذل اینقدر جسور شده‌اند که در روز روشن با قمه به جان مردم می‌افتند؟»

همچنین کاربر دیگری با نام رهگذر در واکنش به سؤال برخی از کاربران که «چرا مردم برای کمک به آن خانم مورد حمله قرار گرفته، اقدامی نکردند» در صفحه توییتر خود نوشته است: «اگر زورگیر رو بزنیم، بدهکار میشیم. مداخله مؤثر بدون آسیب‌زدن و آسیب‌دیدن هم کار هر کسی نیست و شخص باید خیلی حرفه‌ای باشه. البته من بودم نمی‌تونستم صرفاً تماشاچی باشم، با اینکه سابقه مداخله و کباب‌شدن به قصد ثواب کردن کم ندارم!»

کاربری با نام «محمد صدرات» نیز در واکنش به توییت «رهگذر» با گلایه از اینکه مردم فقط تماشاگر این صحنه زورگیری بودند، توییت زده‌است: «قطعاً اگر همه راننده‌ها پیاده می‌شدند و سمت زورگیر می‌رفتن، فرار می‌کرد و اصلاً کار به زدن نمی‌کشید.»

کاربر دیگری نیز با نام «مهدی» واکنش متفاوتی نشان داده و توییت زده‌است: «حالا همینو دستگیرش کنن یه عده احمق میان هشتگ میزنن که مثلاً فلانی کجاست؟ یا فلانی رو آزاد کنید!»

«زینب» که یکی دیگر از کاربران توییتر است در واکنش به این فیلم نوشته‌است: «ما تو شهرهای کوچیک اتوبان و بزرگراه نداریم که خفت‌گیری با قمه صورت بگیره، ولی اکثر مردم در این منطقه کشاورزند و حاصل یک سال زحمتشون توسط باندهای دزدی یک‌شبه به تاراج میره و کسی هم جوابگو نیست! از همین حالا میریزن و گردوهای کال باغمون رو شبانه میبرن.»

همچنین کاربر دیگری با نام «خانم سلمان» نسبت به وقاحت بیش از حد زورگیران گلایه کرده و در صفحه توییتر خود نوشته‌است: «کی این چرخه میخواد متوقف بشه؟ چرا هیچ برخورد جدی با این افراد صورت نمی‌گیره؟ چرا این دزدی که اومد دست منو چنگ زد و اون دزدی که با قمه و چاقو خفت‌گیری می‌کنه و... باید اینقد نترس و گستاخ باشه؟ چی باعث این گستاخی و نترسی و وقاحت شده؟ بی‌اثر بودن مجازات تعیین شده؟!» او در توییت دیگری نیز نوشته‌است: «گیریم که دزد رو گرفتن و اگه زیربار رفت خسارت مالی هم بهمون پرداخت! خسارت این مشکل روحی، این ترس مداوم و... که برای مالباخته پیش اومده و باهاش درگیره و سلامت روانش رو به خطر انداخته رو کی و چطور پرداخت میکنه؟ اون دزدی که سایه امن داره و خیالش راحته که کسی کاری به کارش نداره؟!»

بازداشت خفت‌گیر در کمتر از ۲۴ ساعت

پس از انتشار فیلم زورگیری با قمه در اتوبان نیایش، علی صالحی، دادستان تهران گفت: «در پی انتشار فیلمی در فضای مجازی مبنی بر زورگیری فردی از یک خانم سوار بر خودرو در بزرگراه آیت‌الله هاشمی رفسنجانی (ره)، پس از تشکیل پرونده قضایی در دادسرای تهران، دستورات ویژه برای شناسایی و دستگیری متهم به ضابطان و مأموران انتظامی ابلاغ شد.»

دادستان تهران با اشاره به اینکه مردم بدانند برخورد قاطع قضایی و بدون اغماض با این افراد انجام خواهد شد، تصریح کرد: «امنیت مردم خط قرمز دستگاه قضایی است و در این رابطه با هیچ فردی تعارفی نداشته و موارد با جدیت پیگیری خواهد شد.»

همچنین یک روز پس از انتشار این فیلم، سرهنگ کارآگاه علی ولیپور گودرزی، رئیس پلیس آگاهی پایتخت خبر از دستگیری زورگیر قمه به دست داد و گفت: «کارآگاهان پس از دریافت این اطلاعات مهم، با هماهنگی قضایی در روز بیست و هفتم مردادماه سارق جوان را در یک عملیات منسجم دستگیر کردند.»

رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ اظهار داشت: «با وقوع یک فقره زورگیری و سرقت از یک خانم در ترافیک بزرگراه نیایش، موضوع رسیدگی در دستور کار تیمی زبده از کارآگاهان اداره هجدهم پلیس آگاهی قرار گرفت.»

او با بیان اینکه فیلم این زورگیری در فضای مجازی جنجال زیادی ایجاد کرده‌بود، ادامه داد: «تحقیقات میدانی کارآگاهان نشان داد، مرد جوان با سوءاستفاده از ترافیک بزرگراه نیایش به خودروی مالباخته نزدیک شده و با خشونت و درگیری تلفن‌همراه زن جوان را سرقت‌کرده‌است.»

سرهنگ کارآگاه گودرزی در پایان خاطر نشان کرد: «در تحقیقات صورت گرفته از سارق جوان ضمن اعتراف به جرم زورگیری متهم با صدور قرار قانونی از سوی مرجع قضایی برای کشف جرائم احتمالی و شناسایی همدستان وی در اختیار کارآگاهان اداره هجدهم پلیس آگاهی قرار گرفت و تحقیقات همچنان ادامه دارد.»

او گفت: «متهم پس از انتقال به اداره هجدهم پلیس آگاهی در تحقیقات ابتدایی به جرم زورگیری از زن جوان در بزرگراه نیایش به همراه ۱۰۰ فقره سرقت به عنف در سطح خیابان‌های شهر تهران اعتراف کرد.»

۹۰ درصد از زورگیران تحت‌تأثیر مواد مخدر و توهمی هستند!

زورگیر قمه به دست، دستگیر شد، اما در میان افکار عمومی سؤالات زیادی ایجاد شده‌است که نیاز به پاسخگویی دارد. به همین منظور به سراغ میثم حسین‌پور، بازپرس دادسرای جنایی رفته ایم و با او گفتگو کرده‌ایم.

حسین‌پور در پاسخ به این سؤال که «برای کاهش چنین جرائمی چه کار باید انجام شود»، نقش فرد بزه‌دیده را تعریف می‌کند و می‌گوید: «بارها اعلام شده که به محض خروج از پارکینگ خانه، درهای خودرو را قفل کنید. سرقت‌های بسیار زیادی پس از خروج از پارکینگ خانه‌ها اتفاق می‌افتد که یکی از دلایل اصلی آن قفل نبودن در هاست، چراکه زورگیران در انتظار خودروهایی هستند که نکات ایمنی را رعایت نمی‌کنند. اگر آن خانم در خودرویش را قفل کرده‌بود، با وجود قرارگیری در ترافیک نیز، آسیبی از سمت سارقان مقرون به آزار متوجهش نمی‌شد.»

«اما سهم زورگیر قمه به دست و انتظاری که مردم از امنیت در جامعه دارند، چه می‌شود؟» بازپرس دادسرای جنایی در پاسخ به این سؤال خبرنگار «جوان» می‌گوید: «مشخص شده که عمده این افراد پس از دستگیری و انجام آزمایش، اعتیاد به موادمخدر توهم‌زا داشته‌اند. در چنین شرایطی نیاز است که مردم نکات ایمنی را رعایت کنند تا سارقان مقرون به آزار سمتشان نیایند.»

او همچنین در پاسخ به این سؤال که «افراد چطور می‌توانند با سارق زورگیر مقابله و از خود دفاع کنند، در شرایطی که اگر به او آسیب رسید، متهم نشوند»، می‌گوید: «دفاع مشروع در قانون وجود دارد که اگر شرایط دفاع در آن رعایت شده‌باشد، می‌توان در مقابل هر کسی که قصد زورگیری دارد، دفاع انجام شود، اما از آنجایی که ۹۰ درصد از زورگیران تحت‌تأثیر موادمخدر هستند و تعادل رفتاری ندارند، ممکن است که درگیری‌ها با این زورگیران منجر به قتل نیز شود. بنابراین بهتر است که افراد حاضر در صحنه این سرقت‌ها را مستندسازی کنند و آن را به مراجع قضایی تحویل دهند.»

شرایط دفاع درمقابل سارق و سرقت

حسین‌پور در پاسخ به این سؤال که «اگر در ماجرای زورگیری اتوبان نیایش، افراد حاضر در صحنه فرضاً با قفل فرمان خودروهایشان به زورگیر حمله می‌کردند و اتفاقی برای شخص زورگیر می‌افتاد، آنها، متهم به پرداخت دیه به زورگیر می‌شدند؟» می‌گوید: «خیر! هیچ مشکلی پیش نمی‌آمد و قانونگذار از شخصی که دفاع کرده‌است، حمایت می‌کرد. البته نکته‌ای که در این میان وجود دارد، این است که باید شرایط «حمله» و «دفاع» برابر باشد. مثلاً در فرضی که سارق دست خالی و بدون سلاح اقدام به سرقت کرده، نباید یک نفر با سلاح بیاید و او را بزند؛ و در صورتی که شرایط «دفاع» و «حمله» برابری نکند، مشکل ایجاد می‌شود.»

او مثالی از دفاع در برابر سرقت می‌زند و می‌گوید: «مثلاً در خصوص سرقت یک کیف‌قاپ که سارق، تلفن‌همراه شخصی را از داخل ماشینش می‌دزدد و راننده ماشین هم دنبالش می‌رود که در پی آن، موتور فرد سارق با خودروی دیگری برخورد می‌کند و سارق فوت می‌شود؛ در این پرونده هیچ اتهامی متوجه فرد نشده و قانونگذار مجازاتی برای او در نظر نگرفته‌است.»

مردم، سرقت‌های مقرون به آزار را مستندسازی کنند

حسین‌پور با بیان اینکه افراد هنگام مواجهه با سرقت‌های مسلح می‌توانند آن را مستندسازی کنند، می‌گوید: «در اتوبان‌ها و خیابان‌های اصلی به تعداد زیاد دوربین‌های مداربسته ترافیکی، کنترل سرعت و چراغ قرمز وجود دارد. چه بسا که خیلی از پرونده‌ها نیز با کمک همین دوربین‌ها به نتیجه رسیده‌است، اما در محلات و کوچه‌ها و برخی معابر فرعی که دوربین مداربسته وجود ندارد، بنابراین افراد در چنین مواقعی می‌توانند فیلم بگیرند و آن را مستندسازی کنند.»

او ادامه می‌دهد: «فیلم‌های ضبط شده، چه آن‌هایی که افراد گرفته‌اند و چه آن‌هایی که دوربین‌های مداربسته معابر ثبت کرده‌است، موجب می‌شود متهم زودتر دستگیر شود یا حتی افرادی که اتهام متوجهشان بوده، رفع اتهام شوند.»

آیا قوانین برای زورگیران بازدارنده‌است؟

حسین‌پور در پاسخ به این سؤال که «آیا قوانین برای زورگیران بازدارنده‌است؟» می‌گوید: «اگر سرقت مقرون به آزار و مسلح باشد، هم قوانین بازدارنده است و هم دادسرای ناحیه ۳۴ برای چنین پرونده‌هایی در نظر گرفته شده‌است تا به صورت ویژه به این موارد رسیدگی کند. قانونگذار مجازات سنگین برای سرقت مقرون به آزار در نظر گرفته و هیچ نهاد ارفاقی به متهم در طول حبس تعلق نمی‌گیرد؛ یعنی مرخصی، آزادی مشروط و موارد اینچنینی به آن تعلق نمی‌گیرد. همچنین در مرحله رسیدگی تحقیقات مقدماتی این پرونده‌ها معمولاً متهم با بازداشت موقت یا قرار وثیقه سنگین به زندان معرفی می‌شود.»

حسین‌پور در پاسخ به سؤال دیگر مبنی بر اینکه «پس اگر قوانین بازدارنده است، چرا تعداد سرقت‌های مقرون به آزار زیاد است؟» می‌گوید: «سارقان معمولاً تلاش می‌کنند به صورت مخفیانه بیایند تا کسی آن‌ها را شناسایی نکند و بتوانند بدون دردسر به کار خود ادامه دهند، اما اینکه چرا سرقت مقرون به آزار به نحوی شده که بدون هیچ پوشش و در روز روشن اقدام به زورگیری می‌کنند، در حالی که می‌دانند همه آن‌ها را می‌بینند، علت اصلی‌اش، این است که ۹۰ درصد زورگیران تحت تأثیر موادمخدر هستند و به عواقب کارشان فکر نمی‌کنند.»

مجازات‌های سنگین برای سرقت‌های مقرون به آزار

حسین‌پور درباره مجازات‌های سنگین برای سرقت‌های مقرون به آزار می‌گوید: «اینکه برخی فکر می‌کنند که مجازات ناکافی است، شاید مربوط به سرقت‌های خرد باشد، مثلاً یک نفر سرقت خودرو انجام می‌دهد با وثیقه بیرون می‌آید و مجدد سرقت خودرو انجام می‌دهد، اما سرقت‌های خشن یا همان سرقت‌های مقرون به آزار، هم برخورد قضایی سنگین دارد و هم حبس‌های طولانی برای آن در نظر گرفته می‌شود.»

بازپرس دادسرای جنایی در پاسخ به این سؤال که «چه مدت حبس برای زورگیری با سلاح در نظر گرفته می‌شود؟» می‌گوید: «از پنج سال تا ۲۰ سال حبس مجازات چنین سرقت‌هایی است و براساس شرایط متهم که سابقه دارد یا ندارد، متأهل هست یا نه، و موارد دیگر که همه آن‌ها بررسی می‌شود، صادر می‌شود. معمولاً برای پرونده‌های اینچنینی، حبس حداکثری در نظر گرفته خواهد شد، بعید نیست در مورد زورگیری اخیر نیز چنین تصمیمی گرفته شود.»

منبع: روزنامه جوان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 43
 • در انتظار بررسی: 2
 • غیر قابل انتشار: 11
 • CA ۲۳:۰۶ - ۱۴۰۱/۰۵/۲۸
  7 0
  جواب وقاحت ارازل مشخص هست
  • DE ۰۱:۰۰ - ۱۴۰۱/۰۵/۲۹
   13 0
   یه علت این مسئله، دادن عفو های کیلویی و آزادی مجرمان خطرناک در جامعه با هدف کاهش آمار زندانیان می باشد.
  • IR ۰۱:۰۱ - ۱۴۰۱/۰۵/۲۹
   3 0
   مجازات سارقان و زرو گیران در مراحل اول حبسهای انفرادی در سلولهای ایزوله از یکماه تا شش ماه با صوت و نور مدیریت شده تا روان پریشی و توهم و سادیسم و غیره از سرشان برود
  • IR ۰۶:۵۷ - ۱۴۰۱/۰۵/۲۹
   6 0
   برادر من به خدا دزد اومد خرمای مارو دزدید زنگ زدیم پلیس اومد در حال دزدی گرفتش دو ماه بعد ولش کردن اومده بود طلبکار بود که زنگ زدین پلیس اومد حالا چه ...خورد پلیس یعنی باز دارندگی در حد زیر صفر اینکه مال دزدیده شده و خسارت ما هم هیچ شد
  • IR ۰۸:۵۹ - ۱۴۰۱/۰۵/۲۹
   0 1
   این خانم باید قفل درب ماشین میزده و شیشه را بالا میاورده ! حکایت دزدیدن خر ملا نصرالدین شد که یکی ملا رو شماتت کرد که چرا طناب خر محکم نبستی ، یکی گفت خر چموشی بوده و ...ملا هم گفت از قرار همه مقصر هستند به جز دزد
  • DE ۱۰:۰۲ - ۱۴۰۱/۰۵/۲۹
   0 0
   آقا دزده خیالت رذحت!!! بعدا می آیی دوباره سرکار!!!!
 • محمدصالح چگینی IR ۲۳:۰۷ - ۱۴۰۱/۰۵/۲۸
  12 0
  بایدبرخوردبااین جرایم جنبه ی بازدارنده وعبرت اموزعمومی داشته باشدمثل اعدام یاتبعیدحبس طولانی مدت هم بودحه ی کشورراصرف این زباله ها میکنددراین جرایم بحث شاکی خصوصی بایدبنظرم کناربرودوبحث وروددادستان که مدعی العموم است درجریان بیفتد تابافشاروتطمیع وهوچی گری امثال سلبریتی های فرسوده شخص به رضایت کشیده نشودتاعبرت برای رضایت بقیه ی این جرایم شود
  • بشار عبدالواحد IR ۰۹:۴۹ - ۱۴۰۱/۰۵/۲۹
   0 0
   اگر ساکت باشی خیلی خوبه
 • س IR ۲۳:۱۷ - ۱۴۰۱/۰۵/۲۸
  3 1
  این چماق وچاقو بدستا را یاحجامت سرکنید مغزشون بکار بیادیاببندید به سردی
 • DE ۲۳:۱۹ - ۱۴۰۱/۰۵/۲۸
  4 1
  مردم دخالت كنن؟
 • محمد قزل IR ۲۳:۲۱ - ۱۴۰۱/۰۵/۲۸
  5 2
  باید سارقان بدون آزار واذیت را هم حبس های طولانی مدت بدهند مثلاً ۱۵سال به بالا تا جلوی سرقت گرفته بشه
  • مهدی RO ۱۱:۴۴ - ۱۴۰۱/۰۵/۲۹
   0 0
   ژان والژان سلام بهت میرسونه.
 • مرتضی IR ۲۳:۳۱ - ۱۴۰۱/۰۵/۲۸
  10 1
  توو همین تهران ،دوبار صتدق عقب ماشینمو خالی کردن اونم ماشینی که جلوی کانکس نیروی انتظامی رازی تهران،جلوی ورودی بانک گذاشتم. صبح که اومدم صندق عقب باز بود،کانکس نیروی انتظامی خودشون کلا خواب بودن. دوربینای بانک هم هیچکدوم کار نمیکردن. رفتیم کلانتری که شکایت تنظیم کنیم. گفتن زیاد دلت خوش نباشه اونقدر سرقت بالاست که وقتشو نداریم پیدا کنیم.اینم فیلمش اومد بیرون وگرنه صد سال کسی پیگیری نمیکرد چه برسه به اقدام. دلتون خوشه
 • علی IR ۲۳:۴۵ - ۱۴۰۱/۰۵/۲۸
  6 3
  چرا اعلام نمیکنید که این سارق از اتباع بیگانه میباشد واقعا چرا......؟
  • IR ۰۱:۳۴ - ۱۴۰۱/۰۵/۲۹
   5 2
   منبع حرفت؟
  • IR ۱۶:۳۲ - ۱۴۰۱/۰۵/۲۹
   0 0
   یه نفراینجوریه که شایدمحرک جرم بشه ولی اینقدراینطورزورگیری هست که اتباع ایرانی حتی شاغل ویاموقعیتی درشغل مثل ماشین وموتوربرای باکس اسنپ ویااسنپ دارند ولی اینطوری میکنند
 • گمنام IR ۲۳:۵۱ - ۱۴۰۱/۰۵/۲۸
  4 0
  دست و بال آگاهی رو بستند گفتند هیچ بدرفتاری با مجرم نکنید... مثلا همین زورگیر چون فیلمش پخش شده فقط بابت همین جرم بازخواست میشه و به جرایم دیگش اعتراف نمیکنه...
  • IR ۰۱:۳۵ - ۱۴۰۱/۰۵/۲۹
   7 0
   نتیجه مخالفت برخی مردم و سلبریتیها با برخورد قاطع هست
 • IR ۰۰:۱۵ - ۱۴۰۱/۰۵/۲۹
  5 0
  واقعا دست گل قانونگذار درد نکند، یعنی شما در هنگام مواجهه با سارق وحشی مست یا خمار، باید مشغول محاسبات عددی بشوی که آیا شرایط حمله و دفاع برابر هست یا خیر! و احتمالا در حین همین محاسبات، قمه آن ولدچموش بر قلب شما فرود می آید. اصلا کسی که زورگیری میکند باید خونش مباح باشد چون باعث ایجاد رعب و وحشت در جامعه میشود. باید بدون هیچ ملاحظه ای بتوان او را مانند سگ کشت و هیچ بازخواستی هم انجام نشود.
 • US ۰۰:۲۱ - ۱۴۰۱/۰۵/۲۹
  4 1
  مملکت درست کردید
  • IR ۱۵:۳۵ - ۱۴۰۱/۰۵/۲۹
   0 0
   اون زمانیکه سلبریتی های...ازمتجاوزهمسوبالعنتی های بی بی سی واینترضدنشتال وایران وقاتل به عنوان قهرمان وفریب خورده اسم میبردند وبازوروجمعیت خانواده ی مقتول رابه رضایت میکشاندیند بایدفکراین روزارومیکردند همین مصیبت لشگرسگهاوحملشون هم ازاستوری سگ زیستی همین بازیگرا هست
 • کارشناس IR ۰۰:۲۹ - ۱۴۰۱/۰۵/۲۹
  3 3
  ستاد نهی از منکر زورش به خانم ها میرسد؟ حجاب واجب تره یا امنیت؟
  • DE ۱۰:۰۴ - ۱۴۰۱/۰۵/۲۹
   0 0
   کوچولو مگر با بی حجابان که هر روز در خیابان می بینی برخوردی هم می شود؟ اول تفکرت دست خودت باشد و نه فضای مسمومی که دنبال بزرگ کردن یک چیز کوچک هستند
 • IR ۰۱:۱۳ - ۱۴۰۱/۰۵/۲۹
  4 1
  اگر قانون قطع ید برای دو تا از این جانیها اجرا میشد باقی آقایون دزدها حساب کار دستشون میومد.
 • DE ۰۴:۴۲ - ۱۴۰۱/۰۵/۲۹
  6 1
  دزدها و اراذل و اوباشی که با قمه در روز روشن یک گوشی را که از قبل اصلا نمیدونن چنده میدزدند ، قطعا با گرفتن مقداری پول ناچیز با قمه و ساطور و چاقو میان وسط خیابون به غارت مغازه ها و شکستن شیشه ها آتش زدن خودروها ... و داد میزنن نترسید نترسید ما همه باهم هستیم یا فریاد میزنن انتخابات بهانه است اصل نظام نشانه است.....لذا پلیس بایستی با اراذل و اوباش مانند برخورد با تروریست ها و داعش عمل کنه . قانون باید اجازه به پلیس بده به محض دیدن قمه دست کسی طرف را با شلیک تیر به دست یا پا از کار بیندازد.
  • IR ۱۵:۳۹ - ۱۴۰۱/۰۵/۲۹
   0 0
   عزیزم که فرداهمین پلیس رومحاکمه کنن پلیس بایددست مجرم ومفسدروقطع کنه
 • NL ۰۵:۰۷ - ۱۴۰۱/۰۵/۲۹
  3 0
  قوه قضاییه باید پاسخ دهد
 • شاهین IR ۰۵:۳۷ - ۱۴۰۱/۰۵/۲۹
  1 2
  چرا نمینویسید که افغان بوده سارق. چرا انقدر طرفدار افغان ها هستین گوشی دوست منو یه افغان زورگیری کرد
 • سهیل IR ۰۵:۵۱ - ۱۴۰۱/۰۵/۲۹
  1 1
  با سلام حسین پور گرامی منو ببخش.اگر این متن مصاحبه کامل است یعنی کشک. در منزل همسایه ما دزد معزز بالای سر خانواده رفته که خواب بودند خانم خونه بیدار میشه داد میزنه دزد عزیز میپره روی دیوار تعادلش بهم میخوره میفته پایین پاش شکسته تونسته غرامت بگیره .چی میگی گلم.این ادبیات برای کلاس درس قربونت
 • IR ۰۵:۵۳ - ۱۴۰۱/۰۵/۲۹
  2 0
  من یک آسیب شناسی امنیتی دارم که امیدوارم گوشی براش پیدا بشه. باتوجه به تخصصم بطور خلاصه معتقدم و شواهد بسیاری در راستای فرضیه ام دارم، که اخیرا یک سیاستگذاری ضدامنیتی بسیار خطرناکی از جانب دشمن طراحی شده که طی آن از موی سر زنان تا قمه کشی و هرچیزی موجبات ناامنی هستی شناختی و روان شناختی جامعه ایران را رقم بزند، در این راستا رسانه ها و اصحاب داخلی دشمن بانام فعالان مدنی و حقوق بشر وظیفه دارند که به هر طریقی شده مجازات های بازدارنده علیه مخلان امنیت را به صفر برسانند و کاری کنند که اراده نظام برای مقابله با نامن سازان اعم از موادفروش آن و قاچاقچی ها و باندهای فحشا و اشاعه منکرات تا تمام اراذل و اوباش و سارقان و زورگیران قمه بدست و هر قانون شکنی، به حداقل ممکن برسد. یعنی وقتی طرف علنا با لخت شدن و انواع فسق و فجور در خیابان و مجازی اونم با هویت روشن قانون را به چالش می کشد و امنیت روانی را خدشه دار می کند و می‌گوید حق من است، اون دزد و موادفروش و زورگیر و.. نیز از جانب اینها علنا خط می‌گیرند که آقا اصلا هر حرکتی علیه این جامعه حق توست و اگر تو دزدی بخاطر نظام که حق تورو نداده و از طرفی بخش نرم افزاری این پالیسی بانام حقوق بشر به لطف رژیم های بین المللی و قدرت‌ها چنان فشاری را به نظام میاره که اراده به تنبیه قاتل و دزد و قمه کش سست بشه و برای هر اجرای قانونی ما هزینه بدیم اونم بانام حقوق بشر. من اینو چندسال رصدکردم و 15سال پیش 700صفحه برای سازمان تبلیغات نوشتم بصورت مستند، تو خیابان می‌بینید که ناامن سازان مانند مجازی علنا موبایل بدست آماده چالش هستند و نمی ترسند(دخترمحجبه مظلوم را لت وپار کردم و از اتوبوس عمومی انداختن بیرون اما وقیحانه هشتگ می‌زنند چرا کسی حاضر نمیشه اون خانم را بکشه؟! رسانه رسمی بی بی سی و آمریکا صدها کامنت ذیل پست های جهت دار متتشر میکنه چرا کسی تو ایران نمیره اون خانم را بکشه؟!) دوستان سیستم سیاستگذاری اجتماعی ما غافل که درگیر جنگی نامتقارن و ناجوانمردانه هستیم و اراذل و اوباش روانی تماما خواسته و ناخواسته ابزار مهم یکی از جبهه های اصلی این جنگ امنیتی اجتماعی است. باید قوه قضائیه و نیروی انتظامی و افکارعمومی با قاطعیت مطلق این تفاله هارو نابود کنند و نیازی هم نیست بابتش فیلم بگیریم اعتراف پخش کنیم بلکه بهترین کار همون سبک خود یانکی هاست
 • IR ۰۷:۰۹ - ۱۴۰۱/۰۵/۲۹
  4 0
  رفتار قوه قضاییه باعث تجری مجرمین شده
 • محمد قزل IR ۰۷:۳۷ - ۱۴۰۱/۰۵/۲۹
  4 1
  باید این سارقان را داخل آگاهی اینقدر شکنجه کنندکه زیر شکنجه بمیرن بیشتر ایرانی ها راضیند
 • IR ۰۸:۰۶ - ۱۴۰۱/۰۵/۲۹
  4 0
  توهم چیه ؟! وقتی با شرارت وگستاخی با قمه وچاقو به کسی حمله می کندترس و وحشت ایجادکرده وحکم اوبایدمحاربه واعدام باشد وبرای بقیه هم درس عبرت ونه زندان که بعدهم بخشودگی بخوردوآزادشودواینکه شاید نتوان درهمان لحظه ازجرم واقعه فیلمبرداری کردکه بتوان به امیدعکس وفیلم مجرم رامحکوم کرد
 • IR ۰۸:۰۷ - ۱۴۰۱/۰۵/۲۹
  4 0
  به دادستان بگید زیاد زحمت نکشه،تلاش دادستانی برای مواردی که تو شبکه های اجتماعی پخش میشه نشون از این داره که میخوان برای خودشون ابرو بخرم وگرنه منی که گوشی ام رو ازم تو خیابون دزدیدن و رسانه ای نشد که براشون مهم نیستم ای پی من رو هم به دادستان بدید بگید این بود این حرف ها رو زد واقعا خجالت اوره
 • شیردل FR ۰۸:۳۶ - ۱۴۰۱/۰۵/۲۹
  0 0
  هر چی اینجا داد وفریاد بزنیم فایده نداره
 • IR ۰۸:۴۲ - ۱۴۰۱/۰۵/۲۹
  0 0
  لطفا آدرس اشتباهی ندین
 • IR ۰۹:۱۰ - ۱۴۰۱/۰۵/۲۹
  0 0
  90 درصد اعتیاد دارن درست اما همون لحظه که خمار نیستن؟! کسی که می خواد فرار کنه و برنامه داره کیج و منگ که نمیره دزدی؟!
 • محمدایوب IR ۰۹:۱۲ - ۱۴۰۱/۰۵/۲۹
  0 0
  انگار پلیس مقتدر ما یک گوشه کمین کرده به محض زور گیری می‌ره دنبالش میگیره ویک شب بهش استراحت میده فردا برای گرفتن فیلم وسلفی جلوی دوربین میاره اول رییس کلانتری بعد رییس آگاهی بعد رییس پلیس تهران بزرگ گاراگاه رحیمی که سریالش هرروز از تلویزیون پخش میشه واما امنیت وپیشگیری کجاست دربها را قفل کنید
 • هادی IR ۰۹:۲۰ - ۱۴۰۱/۰۵/۲۹
  1 0
  اگه به اسلام عمل بشه و دست دزدها رو ، چه از مقامات دولتی باشن یا مردم عادی ، قطع کنند؛ کمتر شاهد این ماجراها خواهیم بود.
 • IR ۰۹:۳۳ - ۱۴۰۱/۰۵/۲۹
  0 0
  تاوقتی که اسامی تبهکاران رابا حروف مثلا ع.س الف ب ووو معرفی میشود وعکسهایشان بصورت شطرنجی ویابا نوار سیاه و پهن نشاندادهمیشود بزهکاران قانون را حامی خود میدانند و انچه البته بجایی نرسد فریاداست . . . .
 • IR ۱۰:۰۲ - ۱۴۰۱/۰۵/۲۹
  0 0
  نظام در باره خلافکاری های روشن و آشکار داره کوتاه میاد و این خیلی بده پلاک های مخدوش کشف حجاب روزگیری و آزاد شدن بعد دو سه ماه و....
 • IR ۱۲:۴۱ - ۱۴۰۱/۰۵/۲۹
  0 0
  فیلم بازجویی اولیه این ..صفت پخش شده و اعتراف کرده
 • مرتضی IR ۱۳:۲۳ - ۱۴۰۱/۰۵/۲۹
  0 0
  اگه اعدام نمیکنن حداقل دستشون رو قطع کنن تا جلوی این کارها رو بگیره. زندان بدرد نمیخوره.چون از زندان یا آزاد میشن یا مرخصی میگیرن ویا عفو میخورن و دوباره دزدی

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس