۵۵ درصد مردم ماسک نمی زنند/ سیر نزولی پروتکل‌های بهداشتی

نمودارها و جداول وزارت بهداشت نشان می‌دهد که روند رعایت پروتکل‌های بهداشتی در کشور همچنان سیر نزولی دارد.

به گزارش مشرق، بعد از فروکش موج ششم کرونا در کشور و صفر شدن مرگ‌های کرونایی، رعایت پروتکل‌های بهداشتی، سیر نزولی پیدا کرد و همین موضوع باعث شد تا شاهد شکل گیری موج هفتم بیماری باشیم.

نمودارها و جداول مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت، نشان می‌دهد که اوضاع پروتکل‌های بهداشتی در موج هفتم اصلاً خوب نیست.

۵۵ درصد مردم ماسک نمی زنند/ سیر نزولی پروتکل‌های بهداشتی +نمودار

بر اساس اعلام وزارت بهداشت، میزان رعایت پروتکل‌های بهداشتی در کشور در هفته منتهی به ۲۲ مرداد ۱۴۰۱ (از ۱۵ تا ۲۲ مرداد)، به پایین‌ترین حد خود یعنی بالغ بر ۳۳.۹۴ درصد رسیده است.

میانگین میزان رعایت بهداشت فردی در اماکن عمومی استان‌های کشور در بازه زمانی ۱۲ تا ۱۹ مرداد ۱۴۰۱، بالغ بر ۴۵.۲۸ درصد بوده است. در این شاخص بیشترین میزان رعایت در استان آذربایجان غربی با ۶۰.۹۲ درصد و کمترین میزان رعایت هم در استان لرستان با ۳۴.۸۹ درصد بوده است.

۵۵ درصد مردم ماسک نمی زنند/ سیر نزولی پروتکل‌های بهداشتی +نمودار

همچنین میانگین رعایت بهداشت فردی در اماکن عمومی کشور از ۵ تا ۱۹ مرداد ۱۴۰۱، بالغ بر ۴۵.۲۸ درصد بوده است که استادیوم‌ها با ۹۳.۰۲ درصد بیشترین میزان رعایت و نانوایی‌ها با ۴۰.۳۲ درصد کمترین میزان رعایت را در این شاخص داشته‌اند.

میانگین استفاده از ماسک در شاغلین و خدمت گیرندگان به تفکیک اماکن عمومی استان‌های کشور از ۱۲ تا ۱۹ مرداد ماه بالغ بر ۲۲.۶۴ درصد بوده است که بیشترین میزان رعایت در استان هرمزگان با ۴۸.۳۳ درصد و کمترین میزان رعایت مربوط به قزوین با ۹.۸۶ درصد بوده است.

۵۵ درصد مردم ماسک نمی زنند/ سیر نزولی پروتکل‌های بهداشتی +نمودار

همچنین میانگین استفاده از ماسک در شاغلین و خدمت گیرندگان به تفکیک اماکن عمومی کشور از ۵ تا ۱۹ مرداد ماه ۱۴۰۱ بالغ بر ۲۲.۶۴ درصد بوده است که بیشترین میزان استفاده از ماسک در اماکن عمومی مربوط به فرودگاه‌ها ۷۳.۸۱ درصد و کمترین میزان استفاده از ماسک مربوط به استخرهای شنا و مراکز با ۱۸.۵۱ درصد است.

میانگین درصد رعایت پروتکل فاصله‌گذاری در اماکن عمومی استان‌های کشور نیز از ۱۲ تا ۱۹ مرداد ماه ۱۴۰۱، ۲۹.۲۹ درصد بوده است که بیشترین میزان رعایت مربوط به استان آذربایجان غربی با ۴۳.۳۳ درصد و کمترین میزان رعایت مربوط به استان چهارمحال و بختیاری با ۲۰.۶۳ درصد بوده است.

۵۵ درصد مردم ماسک نمی زنند/ سیر نزولی پروتکل‌های بهداشتی +نمودار

بنابر اعلام وزارت بهداشت، میانگین درصد رعایت پروتکل فاصله‌گذاری در اماکن عمومی کشور از ۵ تا ۱۹ تیر ماه ۱۴۰۱، ۲۹.۱۶ درصد بوده که دانشگاه‌ها ۸۴.۴۴ درصد بیشترین میزان رعایت و پایانه‌های مسافربری درون‌شهری با ۲۵.۴۸ درصد کمترین میزان رعایت پروتکل فاصله‌گذاری را داشته‌اند.

این در حالی است که رعایت تهویه مناسب در اماکن عمومی از ۱۲ تا ۱۹ مرداد ۱۴۰۱، ۴۵.۹۰ درصد بوده است.

بر همین اساس، بیشترین میزان رعایت مربوط به استان همدان با ۸۲.۷۳ درصد و کمترین میزان رعایت مربوط به استان چهارمحال و بختیاری با ۳۲.۹۹ درصد بوده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 5
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 1
 • ناشناس IR ۰۸:۵۰ - ۱۴۰۱/۰۵/۲۴
  1 1
  بی توجهی نسبت به استفاده از ماسک و تجمعات باعث شده بیشتر مردم امیکرون بگیرند وزارت بهداشت باید دستورات لازم را ادارات صادر کنه
 • IR ۰۹:۳۳ - ۱۴۰۱/۰۵/۲۴
  1 1
  کذب است آقا کذب
 • محمود IR ۱۲:۲۴ - ۱۴۰۱/۰۵/۲۴
  1 0
  جالب این‌جاست هرچی رعایت دستورات کم‌تر شده، ابتلا هم کم‌تر شده!
 • IR ۱۳:۵۱ - ۱۴۰۱/۰۵/۲۴
  4 0
  مردم را نترسانید !!از این وضعیت فقط بخش خصوصی درمان و بیمارستان های خصوصی نفع میبرند!فرزند اقوام نیاز به بستری داشت بعد از ناامیدی از بخش دولتی به بیمارستان بهمن مراجعه کردند ۵۰میلیون در بدو ورود درخواست کردند و شبی ۱۰میلیون برای بستری!!!!
 • IR ۱۵:۱۰ - ۱۴۰۱/۰۵/۲۴
  2 0
  هر چه رعایت پروتکل های بهداشتی کمتر میشه میزان ابتلا کمتر میشه با وجود این که میگن سویه های کرونا خیلی خیلی میزان سرایتش بالاس. در یکی از بیمارستانهای شهرمون چند روز قبل رفتم نصف کادر درمان بی ماسک بودند

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس