بازی‌های کشورهای اسلامی| ۲ فرنگی‌کار فینالیست شدند، حسینوند و بالی در دیدار رده‌بندی

۲ فرنگی‌کار کشورمان در ۵ وزن نخست بازی‌های کشورهای اسلامی راهی فینال شدند.

به گزارش مشرق، مسابقات پنج وزن نخست رقابت های کشتی فرنگی بازی های همبستگی کشورهای اسلامی از ساعت ۱۳ امروز (جمعه) در شهر قونیه ترکیه در حال برگزاری است و در پایان مسابقات مقدماتی ۲ نماینده کشورمان به دیدار فینال راه یافتند و ۲ نماینده در دیدار رده بندی حضور دارند.

در پایان مسابقات صبح، شیرزاد بهشتی طلا در وزن ۶۳ کیلوگرم و محمدرضا رستمی در وزن ۷۲ کیلوگرم به دیدار فینال راه یافتند و محمدحسینوند پناهی در وزن ۵۵ کیلوگرم و مهدی بالی در وزن ۹۷ کیلوگرم نیز راهی دیدار رده بندی شدند.

نتایج کشتی گیران کشورمان به شرح زیر است:

در وزن ۵۵ کیلوگرم محمد حسینوند پناهی در دور اول با نتیجه ۷ بر صفر بوراک اوزون از ترکیه را مغلوب کرد. وی در دور بعد و در مرحله نیمه نهایی با نتیجه ۹ بر صفر مغلوب جسوربک اورتیبکوف از ازبکستان شد و به دیدار رده بندی رفت. حسینوند در این دیدار به مصاف اسلام جان عزیزاف از تاجیکستان می رود.

در وزن ۶۳ کیلوگرم شیرزاد بهشتی طلا پس از استراحت در دور نخست، در دور دوم با نتیجه ۳ بر ۱ از سد فیروز میرزارجب اف از تاجیکستان گذشت و راهی مرحله نیمه نهایی شد. وی در این مرحله با نتیجه ۴ بر ۳ مقابل تورابک تیرکاشیف از ازبکستان به برتری دست یافت و راهی دیدار فینال شد.

در وزن ۷۲ کیلوگرم محمدرضا رستمی در دور نخست با نتیجه ۹ بر صفر شهروز اوچیلوف از تاجیکستان را شکست داد. وی در  دور بعد و در مرحله نیمه نهایی با نتیجه ۷ بر ۴ از سد میرزابک رحمت اف از ازبکستان گذشت و به دیدار فینال راه یافت.

در وزن ۸۲ کیلوگرم رسول گرمسیری در دور اول با نتیجه ۵ بر ۲ مغلوب محمدقدیر رسول اف از ازبکستان شد و با توجه به شکست این کشتی گیر در دور بعد، گرمسیری از دور رقابت ها کنار رفت.

در وزن ۹۷ کیلوگرم مهدی بالی پس از استراحت در دور اول، در دور دوم با نتیجه ۱۰ بر صفر عارف نیفتولایف از آذربایجان را مغلوب کرد. وی در دور بعد و در مرحله نیمه نهایی با نتیجه ۷ بر ۳ مقابل اوزور ژولدوشبیکوف قهرمان آسیا از قرقیزستان مغلوب شد و به دیدار رده بندی رفت. وی در این دیدار به مصاف برنده کشتی میان آیبگشازادا کورایف از ترکمنستان و آدم بودجملین از الجزایر می رود.

این مسابقات امشب با معرفی نفرات برتر به پایان می رسد و رقابت های پنج وزن دوم نیز فردا (شنبه) برگزار می شود.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس