خطبه‌های آیت الله صدیقی در نماز جمعه تهران آغاز شد

امام جمعه موقت تهران گفت: مردم باید با آرامش در صحنه باشند، در رفع مشکلات دولت را یاری کنند و به جای طعنه زدن، کمک همه جانبه داشته باشند.

به گزارش مشرق، آیت‌الله کاظم صدیقی در خطبه‌های نماز عبادی سیاسی جمعه این هفته تهران با دعوت همگان به تقوا، یکی از درجات تقوا را مصون بودن از اشتباهات دانست و گفت: خدا به هر کسی که تقوا داده او را در مسیر درست راهنمایی کرد و او می‌تواند دوست و دشمن را تشخیص دهد و در شبهات در نمی‌ماند.

امام جمعه موقت تهران با اشاره به قیام عاشورا گفت: مهمترین اصل در دین مسأله امامت و الگو و مقتدا بودن برای جامعه است. همه دین‌ها تا قبل از اسلام با رفتن پیامبرانش دچار تحریف شدند.

وی افزود: قدرت طلبان و دنیاپرستان برای توجیه کارهای خود دین را تا جایی تحریف کردند که مطالب ضد دین در کتاب‌هایشان راه یافت و به خرافات آمیخته و عملا خط گم شد؛ اما اسلام، آخرین برنامه نجات‌بخش بشر، حکمت الهی بر این بود که تضمینی برای صیانت قران کریم و دیانت اسلام بماند.

صدیقی خاطرنشان کرد: امام حسین (ع) حق محض، جزو برترین مقربان خدا، قران ناطق و عینیت قرآن است که در آیه تطهیر قرار دارد و خامس اصحاب کسا است. کار فاصله گرفتن از غدیر به اینجا رسید که خود مسلمانان یک عنصر معصوم، پسر پیامبراعظم (ص) را با ندای الله اکبر به قتل برسانند و با لب تشنه بدن مبارکش را به فجیع ترین وضع قطعه قطعه کنند.

وی ادامه داد: این نشان می دهد جامعه به قدری انحطاط پیدا کرده و فساد و گناه جان و روحشان را آلوده کرده که امام حسین (ع) پاک از جان گذشته، ایثارگر عرشی ملکوتی دارای عصمت خاتمی، تربیت شده مکتب فاطمه در جامعه کشته می‌شود و برای کشته شدنش جشن می‌گیرند.

امام جمعه تهران افزود: این نوع بی خبری، انحطاط، رذالت و لئامت لازم بود تا امامت ترسیم شده غدیر با خون بازنویسی و بازخوانی شود تا دنیا بدانند دین بدون امام، قانون بدون الگو، تخصص بدون متخصص، کارشناسی بدون کارشناس و راه بدون بلدچی قابل ادامه نیست.

وی تأکید کرد: اولین حکمت قیام عاشورا احیای مسأله امامت بود که مردم بدون رهبر امضا شده از طرف خدا امکان ندارد به سعادت و سلامت برسد.

آیت‌الله صدیقی تصریح کرد: امروز هم که سکولارها می‌دمند که بگویند امامت امر زمینی است و آسمانی نیست ادامه حرکت یزیدیان است و از نور امامت و هدایت آن واهمه دارند؛ اما امام راحل با الهام از عاشورای امام حسین (ع) از خون‌های پاک جوانان این مرزو  بوم کمک گرفت و مسأله امامت و ولایت را در ایران به صورت یک باور در آورد و امروز مردم ما مسأله ولایت فقیه را حرکتی در مسیر حرکت ائمه اطهار می‌دانند.

خطیب موقت تهران با تآکید بر امر به معروف و نهی از منکر گفت: امر به معروف و نهی از منکر یک جریان حیات، وحدت و دلسوزی است و همه مأمور حفظ دین هستیم.

وی ادامه داد: اسلام یک نظام است که همه احکام آن با خون سیدالشهدا حمایت شده و امر به معروف و نهی از منکر هم یک نظارت عمومی و حفاظی برای حفظ احکام دین است.

افسانه شکست‌ناپذیری اسرائیل باطل شده است

صدیقی جنگ سه روزه غزه را نشان حقانیت وعده خدا دانست و گفت: یک روز اسرائیل در جنگ ۶ روزه با اعراب و همه کشورها عربی به حساب همه رسید، اما انقلاب ایران واقع و حزب‌الله لبنان متولد شد و افسانه شکست ناپذیری اسرائیل این اسطوره شکست ناپذیری آمریکا که مولود نامشروع این کشور است، برای نخستین بار در جنگ ۳۳ روزه باطل شد. این پیروزی را به جهاد اسلامی فلسطین، محور مقاومت و رهبر مقاومت، مقام معظم رهبری را تبریک می‌گوییم.

امام جمعه تهران با اشاره به موفقیت پرتاب ماهواره خیام، گفـت: این ماهواره در مرزبانی، حفاظت از جنگل، زمین‌های ملی و ابعاد مختلف معادن می‌تواند اطلاعات خوبی در اختیار مسئولان ما قرار دهد و کمکی نو باشد. پرتاب ماهواره جزو اخباری بود که در سطح بین الملل، فضایی به خود اختصاص داد.

وی در ادامه به موفقیت در ساخت پهپادها در این ۴۳ سال و در اوج تحریم‌ها اشاره کرد و گفت: ساخت پهپاد، جهشی و رو به فزون بوده و پهپاد مهاجر مورد اعجاب دنیا قرار گرفت و اقبال روس‌ها و به صف ایستادن کشورهای دیگر برای خرید این محصول را به همراه داشته است که این جزو پیروزی‌های خون بر شمشیر، جبهه حق و مایه مباهات ما است.

آیت‌الله صدیقی در بخش دیگری از خطبه‌هایش درباره مذاکرات هسته‌ای و عمل به تعهدات ایران در مذاکرات و کارشکنی‌های طرف مقابل سخن گفت و خاطرنشان کرد: کارشکنی از جانب قدرت‌های پوشالی بدون قانون و وحشی بوده و امروز هم ایران با یک تیم مجرب مذاکرات را ادامه می‌دهد.

رفع همه تحریم‌ها و راستی‌آزمایی‌ها باید در مذاکرات اتفاق بیفتد

وی افزود: اگر تضمین‌هایی که رهبری به دولت سابق هم از ابتدا توصیه کردند، ارائه نشود، برجام شکل نمی‌گیرد. امروز علاوه بر تضصمین باید راستی آزمایی شوند و در عمل رفع همه تحریم‌های برجامی و راستی آزمایی اتفاق بیفتد و بعد از آن تیم مذاکره با اقتدار به مردم بشارت می‌دهند این تحریم‌ها با مقاومت شما از بین رفت و گشایشی در این مسیر به‌وجود آمد.

امام جمعه موقت تهران با تأکید برهوشیاری، امیدواری، توکل، اتحاد و ولایتمداری گفت: مردم باید با آرامش در صحنه باشند، در رفع مشکلات دولت را یاری کنند و به جای طعنه زدن، کمک همه جانبه داشته باشند.

دشمنان در شبکه‌های مجازی به دنبال از بین بردن امینت آبرویی هستند

وی ادامه داد: ملتی که صاحب حکومت است و خود مجلس و دولت را با رای خود مستحکم می‌کند و در همه عرصه‌ها ایثارگرانه کمک‌های مومنانه دارد، امروز باید بداند دشمن در جبهه‌های مختلف شایع پراکنی، دروغ و تهمت با ما جنگ دارد.

صدیقی یادآورشد: با این شبکه‌های مجازی به دنبال آن هستند تا امنیت آبرویی برای کسی باقی نگذارند، طوری که در جریان سیل و آبادان این ناجوانمردها به قدری این مشکلات را بیان و تکرار کردند تا در مردم ما ناامیدی ایجاد شود و این درحالیست که در کشور بلژیک سیل اتفاق می‌افتد با تلفات بیشتر و در آمریکا ساختمان فرو می ریزد با تخلف بیشتر اما رسانه‌های خارجی تنها به یک بار گفتن اکتفا می‌کنند.

خطیب موقت تهران گفت: ابن زیاد با همین شایعات امام حسین را شهید و مردم کوفه را مرعوب کرد و مسلم تنها ماند. باید با این شایعه و دروغ پراکنی‌ها، بی دینی‌ها، تهمت زنی‌ها و به هم ریختن رشته اتحاد، انسجام واعتماد عمومی این سرمایه ملی ما مقابله کرد.

وی با اشاره به تبلیغات منفی دشمن در عزاداری‌های مردم برای امام حسین(ع) و کم رنگ جلوه دادن آن ادامه داد: مردم هم از نظر کیفی و هم کمی در عزاداری ها حاضر در صحنه بودند و هستند و به برکت خون امام حسین تا آخر هم ایستادند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 32
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 5
 • IR ۱۵:۲۴ - ۱۴۰۱/۰۵/۲۱
  6 2
  لطفاً دولت هم در حل مشکلات اقتصادی مردم را یاری کند
  • IR ۱۵:۳۶ - ۱۴۰۱/۰۵/۲۱
   1 4
   داره یاری میکنه فقط بصیرت داشته باشید
  • IR ۱۸:۳۲ - ۱۴۰۱/۰۵/۲۱
   9 3
   شما که از بصیرت صحبت می کنی احتمالا نونت از طریق دیگه ای چرب میشه که مشکلات مردم خودتو نمی بینی،این همه حرافی می کنید خسته نمیشید؟
  • IR ۲۱:۴۲ - ۱۴۰۱/۰۵/۲۱
   1 8
   اینهمه دولت کمک کرد ندیدی؟؟؟؟ بماند که بیشتر جاها شماها گند زدید و طلبکارید
 • ناشناس DK ۱۵:۲۵ - ۱۴۰۱/۰۵/۲۱
  6 2
  مردم سفره هاشون خالیه
  • IR ۱۵:۳۶ - ۱۴۰۱/۰۵/۲۱
   1 2
   البته تو کشور تو ای پرچم خارجی
  • IR ۱۷:۲۹ - ۱۴۰۱/۰۵/۲۱
   4 3
   سفره خالی نداریم اقلابهزیستی اینجورادمهاروکمک میکنه مثل کاخ سفیدنیست که مردم مستراحشون خیابون باشه وچادرخوابی کنن تونیویورک تایمزامروزانداخته بوددرصدچادرخوابی روبایدباشهرنشینی میانگین زداینقدرزیادشدن
  • مندل US ۲۲:۱۱ - ۱۴۰۱/۰۵/۲۱
   6 2
   انشالله کار تو هم به سفره پهن شده بهزیستی بکشه تا بفهمی سفرشون خالیه
 • ناشناس IR ۱۵:۲۷ - ۱۴۰۱/۰۵/۲۱
  2 1
  یا علل العجب!!!! مردم دولت رو یاری کنن؟؟؟!!! ما ملت که همه جوری پای کاریم... اگه یه نگاه به همین چند سال گذشته بندازین،قدر ملت میدونین..
  • IR ۲۱:۴۴ - ۱۴۰۱/۰۵/۲۱
   1 3
   دیدیم رای کنسرتی دادن و گفته بودن گرانی رو به رئیسی ترجیح میدن
 • IR ۱۵:۳۹ - ۱۴۰۱/۰۵/۲۱
  4 0
  خوندن پرونده دزدها ونماینده هایی که شفافیت سازی نمیکنن
 • IR ۱۶:۰۰ - ۱۴۰۱/۰۵/۲۱
  2 1
  روزهای سخت تموم میشه بالاخره
 • IR ۱۶:۰۱ - ۱۴۰۱/۰۵/۲۱
  2 1
  مردم دیگه چکار کنند
 • IR ۱۶:۱۳ - ۱۴۰۱/۰۵/۲۱
  3 0
  یعنی مردم به گران‌تر شدن چیزها کمک کنند؟ چون مشکل اصلی ارزان بودن نان و روغن و مرغ و ... بود که به خارج قاچاق میشد.
 • IR ۱۶:۳۶ - ۱۴۰۱/۰۵/۲۱
  2 1
  چقدر بریزن به حساب دولت تا قیمتها برگرده به همان قیمتهاب قبل از دادن یارانه خوب بگید مردم واقعا به این کا راضین!!!!
  • IR ۱۶:۵۳ - ۱۴۰۱/۰۵/۲۱
   3 1
   چرا سال ۹۶ گفتید گرانی ها را به رئیسی ترجیح می‌دهید ولی الان زیرش زدید و تازه طلبکار هم هستید؟؟؟؟
 • IR ۱۶:۴۴ - ۱۴۰۱/۰۵/۲۱
  3 1
  مردم تا کی باید دولت‌ها را یاری کنند
  • IR ۲۱:۴۳ - ۱۴۰۱/۰۵/۲۱
   0 5
   وقتی از بالا تا پایین حکومت توسط مردم انتخاب میشن پس‌بفهم
 • IR ۱۷:۴۴ - ۱۴۰۱/۰۵/۲۱
  1 1
  تنها راه موفقیت ما، مقاومت در برابر شیطان بزرگ حیله‌گر و عدم توافق است. هرگونه توافقی با دشمن غدار، قطعاً به ضرر ما تمام می‌شود؛ آمریکا هرگز تمام تحریم‌ها را لغو نخواهد کرد و با توافق یا بدون توافق، هر روز بر تحریم‌ها خواهد افزود. باید سلطه‌ی دلار را بشکنیم و تحریم‌ها را خنثی و بی‌اثر کنیم.
 • IR ۱۷:۵۲ - ۱۴۰۱/۰۵/۲۱
  2 1
  فقط مردم باید یاری کنن؟ مسئولین پس کی میخوان ملت رو یاری کنن؟؟؟
 • کاظم IR ۱۸:۱۱ - ۱۴۰۱/۰۵/۲۱
  1 0
  تنها راه حل گرانی مثل اول انقلاب شلاق زدن گران فروشان است. اگر آیت الله صدیقی و بقیه امامان جمعه یاری کنند که این معروف به زمین مانده اجرا بشود، گران فروشی ریشه کن خواهد شد
  • IR ۲۱:۴۷ - ۱۴۰۱/۰۵/۲۱
   0 2
   زشت نیست اخه وسط خیابون ببندن به شلاق
 • ت IR ۲۱:۴۰ - ۱۴۰۱/۰۵/۲۱
  3 0
  جونمون ب لبمون رسیده چیکار باید بکنیم دیگه با روغن ۷۰تومنی و تخم مرغ ۴۰تومتی و برنج ۱۲۰تومنی کرایه خانه ک سر ب فلک زده
 • IR ۲۲:۰۶ - ۱۴۰۱/۰۵/۲۱
  3 1
  قدر این ملت رو نمیدونید.
 • من US ۲۲:۱۰ - ۱۴۰۱/۰۵/۲۱
  5 2
  چی فک میکردیم چی شد
 • ی IR ۰۱:۲۳ - ۱۴۰۱/۰۵/۲۲
  0 0
  بله
 • DE ۰۳:۵۶ - ۱۴۰۱/۰۵/۲۲
  1 0
  مردم کمک بکنند ؟
 • IR ۰۸:۳۶ - ۱۴۰۱/۰۵/۲۲
  2 0
  عجب! امر دیگه ای ندارید؟
 • IR ۱۳:۰۳ - ۱۴۰۱/۰۵/۲۲
  0 0
  یا ایشون خبر کذب آمریکاییها در مورد خرید پهپاد ایرانی توسط روسیه را باور کردن یا تکذیب این همکاری از سوی مقامات ایرانی ، کذب است حالت سومی متصور نیست
 • IR ۱۳:۲۹ - ۱۴۰۱/۰۵/۲۲
  0 0
  سللام برای جی
 • IR ۱۴:۳۸ - ۱۴۰۱/۰۵/۲۲
  1 0
  اینجورجاها و برای رای دادن و کمک کردن به دولت و... ما میشیم مردم و خودی ، موقع اختلاس و آقازادگی و پول پخش کردن میشیم بیخودی.
 • علی IR ۰۷:۵۴ - ۱۴۰۱/۰۵/۲۴
  0 0
  مردم چه کنند؟

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس