سازمان بازرسی‌ بدون هیچگونه خط قرمزی با فساد مبارزه می‌کند

رئیس سازمان بازرسی کل کشور گفت: سازمان بازرسی‌ بدون هیچگونه خط قرمزی با فساد مبارزه می‌کند.

به گزارش مشرق، ذبیح الله خدائیان بعد از ظهر پنجشنبه در نشست با کارکنان اداره‌کل بازرسی استان کرمانشاه با اشاره به اهداف قیام عاشورا، اظهار کرد: در این واقعه امام حسین (ع) اهل بیت و جان خود را فدای امر به معروف و نهی از منکر کرد.

وی افزود: امر به معروف و نهی از منکر از هر واجبی واجب تر بوده که اگر در یک جامعه مورد بی اهمیتی و کم توجهی قرار گیرد سایر احکام نیز به فراموشی سپرده می‌شوند چرا که عامل اصلی و پایه‌های مهم اسلام امر به معروف و نهی از منکر است.

رئیس سازمان بازرسی کل کشور با اشاره به نقش مهم بازرسان در جامعه، تصریح کرد: بازرسان به عنوان افراد ناظر در جامعه مانند چشم بیدار نظام هستند که باید هم خوب ببیند و هم خوب منعکس‌کند.

خدائیان بیان کرد: بازرسان از پرداختن به مسائل جزئی دوری کرده و به مسائل مهم‌تر همچون عوامل فساد در استان پرداخته و مراحل شناسایی و بازرسی برای مسدود سازی سر منشأ آن را پیگیری کنند.

وی به شناسایی منشأ فساد به منظور آسیب شناسی و جلوگیری از آن تاکید و خاطرنشان کرد: برای این کار باید بازرسان با دقت و آگاهی بیشتری انتخاب شوند و در حوزه مربوطه تخصص لازم داشته باشند.

رئیس سازمان بازرسی کل کشور به برگزاری آزمون‌هایی از بازرسان بدون آگاهی قبلی خبر داد و گفت: اجرای قوانین و مقررات تکلیف مهم بازرسان بوده که به همین منظور به زودی این آزمون‌ها از آنها گرفته خواهد شد.

خدائیان با تاکید بر دقت در ارائه گزارشات در سازمان بازرسی، ادامه داد: در این گزارشات علاوه بر به کارگیری دقت باید گزارشاتی مستند و با ادله کافی ارائه داده شود.

وی عنوان کرد: رئیس دستگاه قضا به اجرای قوانین تاکید بسیاری بر بازرسی‌ها در ۲ بعد مثبت و منفی داشته و نظارت بر آن را نیز وظیفه بازرسان دانسته که باید مورد توجه قرار گیرد.

رئیس سازمان بازرسی کل کشور مطرح کرد: طبق منویات مقام معظم رهبری و تاکید رئیس قوه قضائیه در امور بازرسی هیچ خط قرمزی وجود نداشته و در صورت مشاهده هرگونه سو جریانی برخورد قاطعانه خواهیم داشت.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 15
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 0
 • بی نام IR ۲۳:۲۷ - ۱۴۰۱/۰۵/۲۰
  12 0
  به ولا قسم دروغه من چند روز پیش یک جنس رو سه میلیون بهم گرون دادن یارو برگشت گفت برو شکایت کن وقتی پیگیر شدم دیدم اینقدر زمان بر هست که بیخیال شدم خود یارو هم میفهمه چه خبره ارگان دولتی هم بود نمایندگی ایران خودرو
 • کارمند IR ۰۰:۱۹ - ۱۴۰۱/۰۵/۲۱
  10 0
  سلام علیکم ، به ایشان توصیه می کنم : به شرکت مادر تخصصی ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور از توابع وزارت راه و شهرسازی ، سر بزنند و اول کارشناسان خودشان را در آن مجموعه عوض کنند .
 • محمدصالح چگینی خ سعدی ک شهیدنوروزی ب دوم 33 IR ۰۰:۲۲ - ۱۴۰۱/۰۵/۲۱
  12 0
  بایه سازمان روی بحث فسادتمرکزنکنین چون الوده بشه کسی نمیتونه نظارت بیرونی برافسادکنه بایدبین پلیس مبارزه بامفاسداقتصادوتعزیرا ویه سازمان امنیتی مثل اطلاعات بسیج یااطلاعات سپاه یاوزارت اطلاعات یه بازرسی کلی وجدا دائوما مثل خون دراین عضودرجریان باشه وگرنه همین راهی که رانت خوارهاواقازاده ها بازکردن دوباره شروع میکنن
 • IR ۰۰:۲۴ - ۱۴۰۱/۰۵/۲۱
  13 0
  آقای خدائیان بازرست کجاست نشونم بده یارو توی روز روشن برگشتم میگم این جنس ساخت ایرانه توی تهران دو میلیون تومانه چرا دادی پنج میلیون فاکتور بهم بده پس میگه فاکتور نمیدم هرجا دوست داری شکایت کن
 • IR ۰۰:۴۹ - ۱۴۰۱/۰۵/۲۱
  6 0
  مثل همیشه
 • IR ۰۶:۰۴ - ۱۴۰۱/۰۵/۲۱
  6 0
  قسم حضرت عباس رو باور کنیم یا دم خروس رو؟ اگر بازرسی موثر وجود داشت الان وضع قیمتها و بازار این نبود.
 • IR ۰۶:۴۲ - ۱۴۰۱/۰۵/۲۱
  5 0
  کسی که روی چنین صندلی نشسته باشد نمی تواند با فساد هزار سر در این کشور مبارزه کند
 • IR ۰۶:۵۱ - ۱۴۰۱/۰۵/۲۱
  5 0
  چرا مشکلات اقتصادی مردم حل نمی شوند و روز به روز هم بدتر می شوند ؟
 • عبدالله IR ۰۷:۰۴ - ۱۴۰۱/۰۵/۲۱
  10 0
  سلام، نخست باید از سازمان بازرسی، بازرسی کرد که آیا به وظایف خود آنگونه که هست عمل کرده است، برای مثال گزارش سازمان بازرسی درسال91 در خصوص پرداخت های اضافی و غیر قانونی در دامپزشکی فارس، چه شده است؟ چرا براساس نوشته گزارش، خاطیان به مراجع ذیصلاح گفته شده در گزارش ارجاع نشده اند؟
 • IR ۱۰:۱۷ - ۱۴۰۱/۰۵/۲۱
  7 0
  رئیس سازمان بازرسی کل کشور گفت: سازمان بازرسی‌ بدون هیچگونه خط قرمزی با فساد مبارزه می‌کند. ... این مبارزه ای است که شکست خوردگان واقعی آن اکثریت مردم هستند
 • IR ۱۰:۳۲ - ۱۴۰۱/۰۵/۲۱
  5 0
  این قبیل اخبار از هر فحشی برای مردم بدتر است لطفاً سعی کنید اخبارتان طوری باشد که همه چیز گل و بلبل نشان داده شود
 • IR ۱۲:۴۱ - ۱۴۰۱/۰۵/۲۱
  6 0
  خوب شعار میدین
 • IR ۱۳:۱۵ - ۱۴۰۱/۰۵/۲۱
  7 0
  سازمان بازرسی ابتدا فساد در خود سازمانش را از بین ببرد چون به فرموده رهبری با دستمال کثیف نمیتوان شیشه را پاک کرد.
 • IR ۱۴:۵۸ - ۱۴۰۱/۰۵/۲۱
  5 0
  بتوانم به ایشان بگویم تلاش سالها برای مبارزه فساد در استاندارد منجر به این می شد که در تعامل دو سازمان باهم مرا به رئیس سازمان استاندارد لو می دادنند و مواجب می گرفتند . مکاتبات زیاد است و بی نتیجه
 • IR ۰۹:۱۱ - ۱۴۰۱/۰۵/۲۲
  5 0
  سازمان بازرسی چطور بدون نوبت انواع خودرو با وام بلند مدت در اختیار کارمندانش قرار میده اونوقت انتظار داره همه چی گل وبلبل بشه تو مملکت این رانت یکی از چندین موارد خلاف قانونه که صداش در نمیاد چرا که ارگان رسیدگی به تخلفات این ادارات نداریم یا خودشون هم......

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس