۲ کشتی گندم و روغن خام خوراکی به بندرگاه امام خمینی(ره) رسیدند

مدیرکل غله و خدمات بازرگانی خوزستان گفت:۲ فروند کشتی اقیانوس پیما حامل گندم و روغن خام خوراکی روز پنجشنبه به لنگرکاه بندر امام خمینی (ره) رسیدند.

به گزارش مشرق، امید جهان نژادیان افزود: کشتی ۷۰ هزار تنی گندم و کشتی ۳۳ هزار تنی روغن خام نباتی در چند روزآینده برای تخلیه محموله‌های خود در اسکله "فله بار" مجتمع بندری امام خمینی(ره) پهلو خواهند گرفت.

وی گفت:این ۲ محموله کالای اساسی توسط شرکت مادر تخصصی بازرگانی دولتی ایران وابسته به وزارت جهادکشاورزی سفارش و خریداری شده اند.

مدیرکل غله و خدمات بازرگانی خوزستان افزود: محموله گندم پس از پهلوگیری در اسکله، بدون توقف و انبارش، به صورت یکسره به مناطق مختلف کشور حمل می‌شود و محموله روغن خام خوراکی با تانکرهای مخصوص به کارخانه‌های تصفیه روغن انتقال می‌یابد.

جهان نژادیان ادامه داد: چند فروند کشتی حامل گندم در مسیر بندر امام خمینی (ره) هستند که در روزهای آینده در لنگرگاه این مجتمع بندری پهلو می‌گیرند.

به گفته وی در چهار ماه نخست امسال حدود یک میلیون و ۳۵۰هزار تن گندم و روغن خام خوراکی از طریق بندر امام خمینی (ره) وارد کشور شده است.

حدود ۸۰ درصد کالاهای اساسی (نهاده‌های دامی و غلات) مورد نیاز کشور از بندر امام خمینی (ره) وارد می‌شود.

ظرفیت سالانه تخلیه و بارگیری کالاهای نفتی و غیرنفتی در بندر امام خمینی(ره) ۵۰میلیون تن است.

پارسال حدود ۴۴میلیون تن کالای نفتی و غیرنفتی در این مجتمع بندری کشور تخلیه و بارگیری شده است. بندر امام خمینی (ره) در۱۲۰ کیلومتری جنوب اهواز و در سواحل خور موسی در جنوب خوزستان واقع است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس