کد خبر 1407103
تاریخ انتشار: ۲۰ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۲:۲۶
مجمع کمیته المپیک به تعویق نمی‌افتد

رئیس فدراسیون انجمن‌های ورزشی تاکید کرد که انتخابات کمیته المپیک در موعد مقرر برگزار می‌شود.

به گزارش مشرق، محمد علیپور پس از ثبت نام در پست نایب رئیسی، اظهار داشت: اعضای هیات اجرایی وظایف خاصی را در اساسنامه دارند و باید به آن عمل کنند، مهم ترین آن هدایت و راهبری در تمام امور اجرایی، اداری، مالی و بین المللی است. اعضای هیات اجرایی وظیفه دارند به وظایف خود در اساسنامه بپردازند.

وی در ادامه در خصوص حضورش در هیات اجرایی در دو دوره گذشته افزود: در دو دوره گذشته مجمع به من اعتماد کرده است. ارزیابی را من نمی توانم بگویم و اعضای مجمع باید این ارزیابی را نسبت به بنده و کمیته داشته باشند و بگویند چقدر به روند کار ورزش برای اینکه نتایج خوبی در بحث بین الملل کمک کرده است.

وی در پاسخ به این سوال که آیا ممکن است به دلایلی مجمع و انتخابات در تاریخ ۶ شهریور برگزار نشود، گفت: مجمع و انتخابات در ۶ شهریور برگزار می‌شود و اصلا به تعویق نمی افتد. همه چیز برای برگزاری مجمع فراهم است روز ششم انتخابات برگزار می شود و نفرات منتخب از هفتم کار خود را در کمیته ملی المپیک آغاز می‌کنند.

علیپور در مورد اینکه انتقادات زیادی به هیات اجرایی کمیته ملی المپیک وارد شد و  و پنج عضو آن بدون فدراسیون بودند، تصریح کرد:کسی مثالی بیاورد که در یک دوره همه اعضای اجرایی دارای فدراسیون بوده اند.طبیعی است یک فرد زمان انتخابات هیات اجرایی فدراسیون داشته است اما یکی دو سال دیگر پایان دوره ریاست فدراسیونش فرا رسیده و رئیس نشده است. قانون اجازه می دهد فرد پس از پایان دوره ریاستش بازهم در هیات اجرایی باشد و در همه ادوار کمیته ملی المپیک این مسئله بوده است.

علیپور در پاسخ به این پرسش که برخی از اعضای هیات اجرایی مدت زمان زیادی بدون فدراسیون بودند و در طول تاریخ نمونه آن را داشته ایم؟ تصریح کرد: ممکن است زمان ها کم و زیاد بوده است. اما مسئله بدون فدراسیون بودن اعضای هیات اجرایی گونه‌ای مطرح می‌شود  که در ادوار مختلف همه اعضا فدراسیون خود را تا پایان دوره داشتند، هیچ کسی بدون فدراسیون نبوده است. ما در اساسنامه داریم کسی که انتخاب می شود، از فردای انتخابات فرد حقیقی است نه حقوقی و با اسم و عنوانش در هیات اجرایی فعالیت می‌کند. همه با هم زحمت کشیدن و مجموعه کمیته ملی المپیک را باید با هم ببینیم‌.  گاهی اوقات حساسیت‌هایی ایجاد می‌شود اما همان طور که باید گفت نباید کل کار را با هم دید چون همه با هم زحمت کشیدند همه همسو بودند و تعامل خوبی هم با این دستگاه‌های ورزشی ایران وجود داشت.

رئیس فدراسیون انجمن‌های ورزشی تاکید کرد: ظرفیت ورزش بالاست و ظرفیت کار در ورزش با سایر امورات فرق می‌کند. امروز اگر اعتبارات ۱۰ برابر شود، باز هم برای اجرای برنامه‌های فدراسیون‌ها کم‌است.

وی در پایان گفت: انتظارات و توقعات بالاست در همه ادوار در کمیته همه در جهت پیش بردن اهداف ورزش امور جاری فدراسیون ها و منشور المپیک زحمت کشیدند. طبیعی است که در جایی انتظارات فدراسیون ها برآورده نشده باشد ودر جایی هم موفقیت حاصل شده باشد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس