واکنش سجادی در مورد پناهندگی ورزشکاران

وزیر ورزش و جوانان گفت: اگر می‌خواستم در انتخابات کمیته ملی المپیک ثبت‌نام کنم، روز اول اقدام می‌کردم. تا این لحظه و در فاصله یک روز مانده به پایان ثبت نام انتخابات، بنایی برای ثبت‌نام ندارم.

به گزارش مشرق، سیدحمید سجادی روز چهارشنبه در گفت‌ و گویی با تاکید بر این که هنوز برای حضور در انتخابات کمیته ملی المپیک به جمع‌بندی نرسیده است، اظهار داشت: تا این لحظه برای حضور در انتخابات کمیته ملی المپیک برنامه‌ای ندارم و بهتر است روی مباحث وزارت ورزش متمرکزتر بوده و در خدمت کمیته ملی المپیک باشم. بررسی‌های مختلفی کردم، البته این الگو در دنیا وجود دارد و در بسیاری از کشورهای موفق، وزیر ورزش و جوانان و رئیس کمیته یک نفر است و این مسئله بسیاری از هماهنگی‌ها را بیشتر و در مصارف منابع کمک زیادی می‌کند، فدراسیون‌ها تکلیف خود را می‌دانند. به نظرم ابعاد خوبی دارد. ولی واقعیت این است که حجم کار در وزارت‌خانه به قدری بالاست و مسئولیت‌ها به حدی سنگین است که برنامه‌های مختلفی برای رسیدگی داریم و به همین دلیل برای حضور در انتخابات کمیته ملی المپیک هنوز به جمع‌بندی نرسیده‌ام.

وی افزود: امیدوارم در انتخابات پیش‌روی کمیته ملی المپیک تیمی که به کمیته تشریف می‌آورد مثل گذشته همسو و هماهنگ با وزارت ورزش باشد و اتفاقات خوبی با هماهنگی وزارت ورزش رخ دهد و آن‌چه لازم است برای ورزش ۲ تیم کاری با هم به طور هماهنگ انجام دهیم. تا این لحظه و در فاصله یک روز مانده به پایان ثبت نام انتخابات، بنایی برای ثبت‌نام ندارم. حالا نمی‌دانم اگر دستوری برسد یا تکلیفی شود را دیگر نمی‌دانم و اگر به هر دلیلی برای انتخابات ثبت‌نام کردم، خدایی نکرده نگوید سجادی دروغ گفت و حرفی که زد عملی نشد. من ابعاد مختلف را بررسی کردم و به این نتیجه رسیدم که در حال حاضر نیاز است که در خدمت وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک از جایگاه وزارت باشیم. قانون اهداف و اختیارات وزارت ورزش تکالیف زیاد و خوبی روی دست‌مان گذاشته و دست مان باز است. وظایف نظارتی زیاد و اهداف بسیاری برای پیگیری داریم. من فکر می‌کنم اگر در انتخابات ثبت‌نام نکنم و تیم جدید به کمیته بیاید بهتر است. من اگر هم در وزارت باشم و هم کمیته ملی المپیک، شاید تمرکزم کمتر شود. جمع‌بندی خودم این است که اگر در وزارت ورزش باشم بیشتر می‌توانم در خدمت کمیته باشم.

وزیر ورزش در واکنش به شایعاتی در این خصوص که قرار است کیومرث هاشمی به عنوان وزیر ورزش انتخاب شود، گفت: من چنین چیزی نشنیده‌ام. اگر بنا بود بنده در انتخابات کمیته ملی المپیک شرکت کنم، قرار بود با حفظ سمت (وزارت) به کمیته بروم. جمع‌بندی جدید این است که هرچه به خاتمه ثبت‌نام انتخابات کمیته ملی المپیک نزدیک‌تر می‌شویم، جدی‌تر فکر می‌کنیم. به نظرم اگر دو تیم در کنار هم باشیم، بهتر عمل می‌کنیم.

سجادی در پاسخ به این که چرا در مراسم افتتاحیه بازی‌های همبستگی کشورهای اسلامی در قونیه ترکیه شرکت نکرد و آیا این عدم حضور به نام‌نویسی او در انتخابات مرتبط است، گفت: انصافا این اتفاق به ثبت‌نام من در انتخابات مرتبط نیست و اگر می‌خواستم ثبت‌نام کنم، روز اول اقدام می‌کردم. ما حضور در مسابقات قونیه را برای مدت ۱۰ روز تقسیم کردیم و امروز سیدمحمد پولادگر معاون توسعه ورزش حرفه‌ای و قهرمانی، مریم کاظمی‌پور معاون بانوان وزارت ورزش و محمود خسروی‌وفا رئیس کمیته ملی پارالمپیک به ترکیه می‌روند. صالحی‌امیری دیروز به قونیه رفت و من هم احتمالا طی دو الی سه روز آینده یا اوایل هفته بعد راهی محل برگزاری بازی‌ها شوم. چون امروز برای سرزدن به مناطق سیل‌زده و اماکن ورزشی‌ به فیروزکوه می‌روم. از طرفی می‌خواستم جلسه امروز هیئت دولت را از دست ندهم. مجددا تاکید می‌کنم که نرفتم به قونیه ربطی به ثبت‌نام در انتخابات کمیته ملی المپیک ندارد.

منبع: ایرنا

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس