هوانیروز بنیانگذار سامانه‌های شبیه‌ساز در کشور است

امیر قربانی با اشاره به اینکه هوانیروز ارتش بنیانگذار سامانه‌های شبیه‌ساز در سطح کشور است، گفت: سامانه‌های شبیه‌ساز هوانیروز تمامی شرایط پروازی، مانورها، تکنیک‌ها و تاکتیک‌ها را در برمی‌گیرد.

به گزارش مشرق، امیر «یوسف قربانی» فرمانده هوانیروز ارتش با اشاره به پیشرفت در حوزه آموزش خلبانی با بهره‌گیری از سیمیلاتورها (شبیه‌سازها)، اظهار داشت: به جرأت می‌توان گفت که هوانیروز بنیانگذار بهره‌گیری و ساخت سامانه‌های شبیه‌ساز در سطح کشور محسوب می‌شود.

امیر قربانی با بیان اینکه بهره‌گیری از سامانه‌های شبیه‌ساز در کاهش هزینه‌های پروازی بسیار کارآمد و مقرون به صرفه است، افزود: سامانه‌های شبیه‌ساز هوانیروز تمامی شرایط پروازی از جمله مانورها، تکنیک‌ها و تاکتیک‌ها را در برمی‌گیرد و در حوزه آموزش با پرواز واقعی تفاوتی ندارد و امروز بخشی از ساعات پروازی که یک خلبان باید در بخش آموزش بگذراند از طریق این سامانه‌ها انجام می‌شود.

فرمانده هوانیروز گفت: امروز بهره‌گیری از سامانه‌های شبیه‌ساز یکی از ارکان اصلی حوزه آموزش هوانیروز را تشکیل می‌دهد و استفاده از این سامانه‌ها به‌طور کلی بهره‌وری یگان هواپیمایی نیروی زمینی در حوزه تعمیر و نگهداری بالگردها، ایمنی پروازهای آموزشی و افزایش اعتماد به نفس و حوزه مهارتی خلبانان را ارتقا می‌دهد.

منبع: دفاع پرس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس