کد خبر 1404614
تاریخ انتشار: ۱۱ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۸:۲۷
سفیر ایران در کویت: ایران هراسی دیگر خریدار ندارد

سفیر جمهوری اسلامی ایران در کویت گفت: دمیدن در آتش ایران هراسی شگردی قدیمی و تکراری است که در منطقه دیگر خریداری ندارد.

به گزارش مشرق، محمد ایرانی روز سه شنبه در گفت و گو با روزنامه الرای کویت افزود: ایران همفکری و مشورت با دوستان منطقه ای درباره موضوعات منطقه و جهان را ضروری می داند بویژه اینکه روابط دوجانبه در این تماس ها و گفت و گوها جایگاه ویژه ای دارد.

وی اضافه کرد: وزیر امور خارجه در تماس اخیر خود از وزیر خارجه کویت برای سفر به تهران دعوت کرد و همتای کویتی خود را در جریان آخرین تحولات پرونده هسته ای و مذاکرات قرار داد.

ایرانی درباره اظهارات مقامات آمریکا پیرامون دخالت ایران در منطقه گفت: ما و همه ملت ها و دولت های منطقه از این سخنان و اتهام های تکراری خسته شده ایم و به آن عادت کرده ایم.

وی بیان کرد: من معتقدم مقامات و دیپلمات های جدید آمریکا که به منطقه می آیند بر اساس دستوراتی که به آن ها داده اند موضوع دخالت های ایران در کشورهای منطقه را به خاطر اهدافی که برکسی پوشیده نیست مطرح می کنند.

سفیر جمهوری اسلامی در کویت گفت: این اظهارات جدید نیست و خوشبختانه مسئولان و ملت های منطقه، خوب می دانند که هدف از این اظهارات، تفرقه و اختلاف افکنی و ایران هراسی است.

ایرانی افزود: مقامان آمریکایی فکر می کنند که اختلاف افکنی و دمیدن در آتش ایران هراسی به سود آن هاست درحالی که این شگرد قدیمی شده و این موضوع دیگر خریداری ندارد.

وی اضافه کرد: جمهوری اسلامی ایران بارها به شکل رسمی و غیر رسمی اعلام کرده است که نه تنها در امور داخلی کشورهای منطقه دخالت نمی کند بلکه سیاست تنش زدایی و همکاری مشترک و تقویت روابط با کشورهای همسایه را در پیش گرفته است.

ایرانی گفت: این از اولویت های سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران است و بی تردید، آرامش و امنیت پایدار در منطقه به سود همه کشورهای منطقه از جمله جمهوری اسلامی ایران است.

سفیر ایران در کویت تاکید کرد که آنچه که امنیت منطقه را برهم می زند، دخالت های خارجی و نفوذ رژیم صهیونیستی است که صلح و ثبات منطقه را تهدید می کند.

منبع: ایرنا

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس