سرلشکر سلامی: دانشجویان بسیجی طلیعه‌داران ظهور امام عصر(عج) هستند

فرمانده کل سپاه پاسداران گفت: بیگانه پرست‌ها و غربگرایان و آنها که به دنبال بازگشت تاریخ این کشور و غارت مجدد ثروت مادی و معنوی این ملت هستند، می‌خواهند پادشاهان مستبدِ دست‌نشانده را تطهیر کنند.

به گزارش مشرق، سردار سرلشکر پاسدار حسین سلامی فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی عصر امروز چهارشنبه (5 مرداد) در آئین بیست و هفتمین دوره طرح ولایت بسیج دانشجویی که در سالن انقلاب اسلامی مجتمع فرهنگی آیه‌ها در مشهد مقدس برگزار شد، اظهار کرد: خوشحال هستم که امروز توفیق زیارت شما خواهران و برادران دانشجو و جوان را پیداکردم.

وی افزود: شما که مشعل‌داران دانش و بیرق‌داران آگاهی و پویندگان راه اقتدار علمی جامعه اسلامی ما هستید و خود را آماده می‌کنید برای پذیرش مسئولیت‌های بزرگ در آینده نزدیک تا این کشور عظیم و پهناور نه فقط از حیث جغرافیایی بلکه از حیث تاثیر میدان سیاسی، عظیم از جهت وجود میدان جاذبه فرهنگی، عظیم از جهت نفوذ عمیق معنوی در ورای مرزهای جغرافیایی، نفوس و ایستادگی در علم نفوس یعنی بزرگ از جهت مساحت مقاومتی که این انقلاب بزرگ با محوریت قلب عالم ایران عزیز ایجاد کرده است.

فرمانده کل سپاه پاسداران گفت: شما در مسیر شکل‌دهی به عناصر و اجزای تمدن نوین اسلامی هستید تا حداقل بخش مهمی از سیاره زمین را تحت‌الشعاع حاکمیت ارزش‌های الهی اسلامی قرار دهید و جلوه‌ها و مظاهر باشکوه یک تمدن عظیم اسلامی را پس از قرن‌ها در این عالم به ظهور برسانید. شما که می‌روید تا زمینه‌های ظهور منجی عالم بشریت را فراهم کنید و طلیعه‌داران ظهور امام عصر هستید.

وی ادامه داد: حضور در جمع بانشاط و پویا برای همه ما دل‌انگیز، شوق‌افزا، احساس‌برانگیز، زیبا و فراموش ناشدنی است. وقتی این جمعیت متراکم، مصمم، جوان و عالم را با احساس عمیق دینی و الهی مشاهده می کنیم، قلب‌هایمان به آینده انقلابمان امیدوار می شود. مخصوصاً که شما مورد عنایت خداوند هستید، خداوند به عالمان بسیار اهمیت می‌دهد.

سرلشکر سلامی اظهار داشت: تعقل، اندیشیدن و تفکر مربوط به عالمان است. آن‌ها که آگاهند، عالم نه به مفهوم صرف با سواد آنT بلکه عالم یعنی آن کسی که حکمت الهی را می‌داند و آگاه است، جاهل نیست. گاهی انسان ها در بخشی از علوم آگاهند اما در نقطه دیگری دچار جهل هستند. اما کسی که به حکمت الهی پایبند است و متصل به منبع وحی الهی است که آن سرچشمه تمام ناشدنی علم الهی است حتما از جنس عالمی است که خداوند به او درجات معنوی می‌بخشد. در دستگاه الهی آنان که عالمند و آگاهند با آنان که نمی‌دانند و ناآگاهند، یکسان نیستند.

وی افزود: تعابیر بسیار عمیق، وثیق و وسیعی پیرامون فضیلت علم به‌خصوص هنگامی که با تقوا و وارستگی ترکیب می‌شود، وجود دارد. وقتی این جمعیت با چنین حالتی وجود دارند می‌دانیم که راه طی می‌شود، راهی که پیموده ایم، ناقص، ناتمام و ابتر نمی‌ماند. می دانیم با شما قله های بزرگ‌تری فتح می شود و شما فاتحان قله هایی هستید که نسل های قبل از شما هنوز فرصت دستیابی به آن را پیدانکرده اند.

فرمانده کل سپاه پاسداران گفت: اگر بخواهید موقعیت کشور را در نظام جهانی ملاحظه کنید، ما یک جغرافیای سرزمینی داریم، یک جغرافیای مصطلح که معمولاً مرزهای بین کشورها توسط آن از یکدیگر جدا می شوند و هر کشور یک موقعیت جغرافیایی در عالم دارد که معمولاً این موقعیت جغرافیایی با تغییر نظام ها جابجا نمی شود و ثابت می ماند. مگر در اثر جنگ هایی تجزیه ای اتفاق بیفتد یا ادغامی که واحدهای سیاسی از هم منفصل شوند یا به یکدیگر متصل شوند تا در نقشه جغرافیای طبیعی عالم تغییری رخ بدهد. اما، مهم این بخش کار نیست بلکه مهم آن است که کشور در نقشه جغرافیای سیاسی عالم کجاست و نه جغرافیای طبیعی. چون جغرافیای طبیعی مزیت های ذاتی ایجاد می کند. البته وقتی با قدرت و سیاست ترکیب می شود به جغرافیای سیاسی می پیوندد که در جغرافیای سیاسی موقعیت هر کشوری در یک بلوک‌بندی سیاسی خاصی توصیف می شود.

وی ادامه داد: اینجا دیگر مرزهای جغرافیای سیاسی که اصطلاحاً در دانش جغرافیا و سیاست به آن ژئوپلتیک می گویند یعنی همان تاثیر جغرافیا بر سیاست و قدرت، اینجاست که مرزها متفاوت از مرزهای جغرافیایی کشورها هستند. مثلاً در قبل از انقلاب اسلامی، ایران در جغرافیای سیاسی غرب توصیف می شد و بخشی از جغرافیای سیاسی آمریکا بود. چون آمریکایی ها فراتر از جغرافیای سرزمینی یک میدان تاثیر سیاسی وسیعی ساخته بودند که در مرزهای سیاسی موجود آن روز ایران زمان شاه بخشی از آن تلقی می‌شد. یعنی وابستگی سیاسی این در حقیقت بخشی از مدل سیاسی هسته پیرامون بود که در اصطلاح علوم سیاسی در مفاهیم غرب CORE PREFRE می گویند. یک مدل منظومه ای یعنی یک SOLAR SYSTEM سیاسی به تعبیر غرب، یک منظومه خورشیدی از قدرت.

سرلشکر سلامی گفت: دو منظومه وجود داشت، یکی غرب با محوریت آمریکا و اقماری در پیرامون آن که براساس مثلا مدل اتمی دالتون که در واقع در محوریت یک اتم هسته وجود دارد و الکترون ها به دور یک مدار در یک میدان مرکزی این جاذبه می چرخند یا منظومه شمسی که خورشید در کانون آن قرار دارد و سیارات دیگر براساس قوانین کپلر حول یک مقطع مخروطی عموماً بیضی شکل در حرکت هستند.

وی افزود: نظام سیاسی عالم در گذشته قبل از انقلاب ما براین اساس بود که متاسفانه بخشی از منظومه غرب بودیم، در مدار جاذبه قدرت سیاسی، اقتصادی و امنیتی غرب حرکت می کردیم. پادشاهان ما مهره های سیاسی شطرنج قدرت های دیگر بودند. به تعبیری ژاندارم و نایبان منطقه‌ای و حافظان منافع آنان بودند.

فرمانده کل سپاه با اشاره به دکترین نیکسون تحت عنوان TWIIN PILARS( ستون های دوگانه) تاکید کرد: نیکسون رئیس جمهور آمریکا پیش از انقلاب یک سیاست اصولی را تعریف کرده بود که در منطقه ما دو کشور ایران و عربستان پایه های انبساط و امتداد قدرت آمریکا باشند. یعنی قدرت سیاسی، نظامی و اقتصادی ایران آن روز در جهت تامین منافع غرب به کار گرفته می شد. وقتی شاه ما می خواست از یک ایستگاه شنود و استراق سمع در شمال کشورمان که تحت مدیریت و مالکیت آمریکایی ها بود او را مدت ها در مقابل درب ورود معطل کردند و سرانجام به او اجازه ورود ندادند و او بازگشت.

وی ادامه داد: یا وقتی که آمریکایی ها از پایگاه های ما در آستانه پیروزی انقلاب می گریختند، آن 40 هزار آمریکایی که در ایران طراحی های نظامی، دفاعی، اقتصادی، سیاسی و فرهنگی می کردند، می گفتند ما به زودی باز می گردیم. از این نقطه شروع کردم که بگویم بیگانه پرست ها و غربگراها و آن ها که به دنبال بازگشت تاریخ  این کشور به دوره قبل انقلاب و غارت مجدد ثروت مادی و معنوی این ملت هستند، می خواهند پادشاهان مستبدِ مستعمرِ دست‌نشانده را تطهیر کنند.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 33
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 8
 • IR ۲۱:۰۶ - ۱۴۰۱/۰۵/۰۵
  0 1
  والا
 • محمد IR ۲۱:۳۲ - ۱۴۰۱/۰۵/۰۵
  10 7
  خدا لعنت کند پادشاهان دست نشانده را
  • IR ۲۳:۳۴ - ۱۴۰۱/۰۵/۰۵
   5 0
   انشالله
 • محاطب IR ۲۲:۰۲ - ۱۴۰۱/۰۵/۰۵
  2 1
  بنده کاری به شاه و تطهیر اینها ندارم
 • IR ۲۲:۰۳ - ۱۴۰۱/۰۵/۰۵
  1 6
  که تطهیر نخواهد شد
 • IR ۲۲:۱۰ - ۱۴۰۱/۰۵/۰۵
  6 7
  درود سردار
 • IR ۲۲:۳۰ - ۱۴۰۱/۰۵/۰۵
  1 0
  قبلا حجاب زنان از امروز بهتر بود
 • بابک IR ۲۲:۵۲ - ۱۴۰۱/۰۵/۰۵
  1 0
  مگرغربگرا تر داریم؟
 • کاوه کیان SK ۲۳:۰۵ - ۱۴۰۱/۰۵/۰۵
  1 0
  آقای سلامی پاسخ ندادند
 • IR ۲۳:۱۶ - ۱۴۰۱/۰۵/۰۵
  2 9
  خانواده کثافت پهلوی
  • حاجی ازجوبشور قم IR ۰۱:۵۰ - ۱۴۰۱/۰۵/۰۶
   1 0
   آقا پهلوی بد
  • سانتافه IR ۰۸:۰۹ - ۱۴۰۱/۰۵/۰۶
   1 0
   لجن بهتره بنظرم
 • IR ۲۳:۲۲ - ۱۴۰۱/۰۵/۰۵
  7 1
  مقاومت مثل رود خانه ی نوردرشریانهای جهان عمق وعرض بیشتری پیدامیکند
 • IR ۰۰:۳۰ - ۱۴۰۱/۰۵/۰۶
  0 0
  درود بر خاندان پالانی غیرت فروش
 • فرزاد IR ۰۰:۳۰ - ۱۴۰۱/۰۵/۰۶
  1 2
  سلام سردار عزیز .این انقلاب الهی است و متصل به انقلاب حضرت حجت عج خواهد بود انشاالله
  • IR ۱۲:۳۴ - ۱۴۰۱/۰۵/۰۶
   0 0
   سلام ان شاءالله اصله
 • IR ۰۰:۳۷ - ۱۴۰۱/۰۵/۰۶
  3 2
  در تمامی امورات مردم دخالت می کنید
 • IR ۰۰:۴۶ - ۱۴۰۱/۰۵/۰۶
  0 0
  به نظرم اگر دوستان رسانه مشرق، برخی از سخنان را خلاصه کنند در وقت صرفه جوئی میشود! سپاس.
 • یاسر IR ۰۱:۱۷ - ۱۴۰۱/۰۵/۰۶
  0 0
  واقعا
 • DE ۰۱:۲۷ - ۱۴۰۱/۰۵/۰۶
  1 1
  باید دوبار و سه بار این مطلب را خواند تا بیشتر متوجه شد اینقدر پرمغز و سیاست‌های کلی ایران جغرافیایی و ایران در حوزه ی تمدنی اش.
 • ناشناس IR ۰۱:۳۶ - ۱۴۰۱/۰۵/۰۶
  0 0
  آقای سلامی
 • سلطنت غضب US ۰۱:۵۷ - ۱۴۰۱/۰۵/۰۶
  1 1
  آدم وقتی نام لجن و مکدر پهلوی رو میاره حتما بعدش باید استحمام بجا بیاره
  • بهزاد IR ۱۰:۰۹ - ۱۴۰۱/۰۵/۰۶
   0 0
   اره . دزد خوبه اسم هرکی رودرمیاری میبینی دزد از اب درمیاد‌ یه ادم سالم میتونی پیدا کنی. دزد نباشه. البته مال مردم خوری و دزدی گناه بحساب نمیاد
  • حاجی ازجوبشور قم IR ۱۴:۵۷ - ۱۴۰۱/۰۵/۰۶
   0 0
   خدا زخمت کنه رضا شاه پالانی رو و پالان بن پالانی رو
 • IR ۰۲:۱۳ - ۱۴۰۱/۰۵/۰۶
  0 0
  غلط بکنند . چقدر بیچاره که به چی آویزون و دل بستند
 • IR ۰۲:۲۲ - ۱۴۰۱/۰۵/۰۶
  1 0
  همان پادشاهانی که با لطف و عنایت انگلیس و آمریکا نصب و با غیظ شان عزل و مطرود شده اند
 • IR ۰۲:۳۴ - ۱۴۰۱/۰۵/۰۶
  2 1
  سردار همه بد هستند
 • IR ۰۴:۱۴ - ۱۴۰۱/۰۵/۰۶
  6 0
  مشرق میگم بهتر نیست نظراتی را که نمی خوای،کلا منتشر نکنی
 • IR ۱۱:۱۵ - ۱۴۰۱/۰۵/۰۶
  0 1
  اقتدار ایران فقط به ادوات نظامی نیست به قدرت ایمان است. سردار سلامی یکی از پایه های محکم قدرت ایمانی نیروی انقلاب اسلامی است. عمرشان مستدام
 • ص _ ن IR ۱۸:۵۳ - ۱۴۰۱/۰۵/۰۶
  0 0
  مرگ بر غربگرایان مرگ بر آمریکا تروریست و سارق نفت و طرفدارانش
 • هادی IR ۰۳:۳۳ - ۱۴۰۱/۰۵/۰۷
  0 0
  مستبد یعنی خود رای
 • IR ۱۰:۰۰ - ۱۴۰۱/۰۵/۰۸
  1 0
  نیازی به تطهیر کسی نیست عملکرد شما و شاه رو مردم می بینن و مقایسه می کنن.شما خودتون با عملکردتون باعث تطهیر شدید
  • رحمت عیدی IR ۱۰:۰۴ - ۱۴۰۱/۰۵/۱۰
   0 0
   اَووو!! پس 3500 ساعت در شبانه روز شبکه فارسی زبان ماهواره ای که یهودیان صهیونیست برپا کردن و یه مشت اپوزوسیون بیستو چاری علیه جمهوری اسلامی سیاه نمایی میکنن و شونصدهزارتا کانال و پیج تو شبکه های مجازی که شایعه سازی و دروغ پردازی و حرفهای بی سندو مدرک سیاه نمایی میکنن و چارپنجتا شبکه نفوذ رخنه کرده تو همه جا چهل سال کارشون متنفر کردن مردم از حکومت دینی و ترمز توسعه و تخریب و کارشکنی میکنن و زشت نمایی از چهره جمهوری اسلامی در سطح بین الملل میکنن و با رسانه های جریان اصلی امپراطوری رسانه ای صهیونیسم ساپورت میشن هم واسه زنگ تفریح و سرگرمی بوده تو این چهل و سه سال؟!!! ضعفها و کم کاریها هم بوده اما مسئله اصلی استعمار فکری مردم توسط رسانه دشمن صهیونی و ضعف مفرط رسانه ای جمهوری اسلامی اصل ماجراست

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس