ناتو

فرمانده سابق بخش اطلاعات نظامی رژیم موقت صهیونیستی (امان)، سفر رئیس جمهور آمریکا به فلسطین اشغالی را لحظه مهمی خواند که به تقویت جایگاه این رژیم در منطقه منجر می‌شود.

به گزارش مشرق، «تامیر هیمن» فرمانده سابق بخش اطلاعات نظامی رژیم موقت صهیونیستی (امان) گفت که آمریکا همچنان در کنار این رژیم است و رهبران آمریکا همچنان به امنیت اسرائیل و رفاه آن پایبند هستند.

ژنرال هیمن و «الداد شافیط» پژوهشگر صهیونیست در گزارش خود با اشاره به محوریت ایران در سفر بایدن به منطقه آورده‌اند که حتی پس از اعلام ازسرگیری مذاکرات توقف تحریم‌های ایران، سرنوشت این مذاکرات هنوز مشخص نیست و دولت آمریکا به اهمیت آمادگی برای واقعیت بدون توافق و تداوم برنامه هسته‌ای ایران واقف است و لذا هماهنگی بین آمریکا و اسرائیل ضروری است.

بیشتر بخوانید:

اردن: ناتوی عربی علیه ایران به ما پیشنهاد نشده است

در این پژوهش اشاره شده است که اسرائیل بایستی خطوط قرمز را مشخص کرده و درباره واکنش‌های سیاسی، اقتصادی و نظامی در صورت عبور از این خطوط، با دولت آمریکا توافق کند و از طرف دیگر تحلیل خطرات و فرصت‌ها در صورت احیای توافق با ایران، ضروری است و این موضوع اهمیت دارد که دو طرف در جریان سفر بایدن درباره مقابله با ایران برنامه‌ریزی کند.

به نوشته روزنامه «رأی الیوم»، طبق این پژوهش توافق با ایران چه احیا شود یا نشود، بایستی از فرصت سفر بایدن برای تقویت هماهنگی منطقه‌ای در برابر تلاش‌های ایران برای استفاده از موشک‌ها و پهپادها در منطقه استفاده شود و در این راستا تداوم حمایت آمریکا از اسرائیل و تأکید بر اهمیت ادامه حضور آمریکا در عراق و سوریه ضروری است.

این دو پژوهشگر رژیم صهیونیستی همچنین با اشاره به اینکه سفر بایدن فرصتی برای تقویت رویکرد سازش بین این رژیم و کشورهای عربی به ویژه عربستان است، گفتند که گرچه فرضیه تشکیل ناتوی منطقه‌ای ضعیف است اما نقشه راه تقویت روابط سعودی-اسرائیلی دارای اهمیت استراتژیک برای همه طرف‌هاست.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس