کد خبر 1393805
تاریخ انتشار: ۱۰ تیر ۱۴۰۱ - ۱۶:۰۲
چهار پناهجوی دیگر در تگزاس جان باختند

چهار پناهجو درپی تصادف یک وسیله نقلیه در تگزاس واقع در جنوب آمریکا در حالی که سعی داشتند از یک ایست بازرسی مهاجرتی فرار کنند، جان باختند.

به گزارش مشرق، کنسولگری مکزیک در شهر مرزی لاردو در تگزاس با صدور بیانیه ای اعلام کرد که دو شهروند مکزیکی، یک تبعه گواتمالا و فرد دیگری که هویتش نامشخص است، در این حادثه قربانی شدند.

راننده کامیون که شهروند آمریکایی است به همراه دو نفر دیگر که گمان می رود گواتمالایی باشند، در بیمارستان بستری شدند.

این حادثه چند روز پس از جان باختن ۵۳ نفر در کامیونی رها شده در تگزاس که مرگبارترین نمونه قاچاق انسان در تاریخ آمریکا ارزیابی شد، روی داد.

مقام های محلی صحنه حادثه را با کشف اجسادی انباشته شده در تریلر داغ توصیف کردند. دمای هوا در منطقه ای که کامیون آنجا پیدا شد، به بیش از ۳۹ درجه سانتیگراد می رسید و هیچ منبع تامین آب در داخل تریلر که دستگاه تهویه هوای فعالی نیز نداشت، موجود نبود.

راننده این کامیون که شهروند تگزاس بود بازداشت و به همراه یک فرد دیگر به قاچاق انسان متهم شد. دو فرد دیگری که گمان می رود در این حادثه دست داشته اند، به مالکیت سلاح گرم متهم هستند و بدون اسناد در آمریکا زندگی می کنند.

به گفته مقام های مکزیکی و گواتمالایی، در میان قربانیان این کامیون ۲۷ شهروند مکزیکی، ۱۴ هندوراسی، ۸ تبعه گواتمالا و ۲ فرد اهل سالوادور حضور داشتند.

مقام های محلی معتقدند که قربانیان در طرف آمریکایی مرز با مکزیک سوار کامیون شده و احتمالا پس از عبور از مرز در یک خانه مخفی پنهان شده بودند.

منبع: ایرنا

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس