کد خبر 1392785
تاریخ انتشار: ۷ تیر ۱۴۰۱ - ۱۶:۵۵
مقتدی صدر

رئیس جریان الصدر عراق با انتقاد از اقدام رئیس‌جمهور این کشور در عدم امضای قانون جرم‌انگاری سازش با رژیم اسرائیل، آن را مایه شرمساری عراقی‌ها دانست.

به گزارش مشرق، مقتدی الصدر، رهبر جریان الصدر عراق، رئیس جمهور این کشور را به‌دلیل تعلل در امضای قانون جرم‌انگاری عادی‌سازی هرگونه روابط با رژیم اسرائیل به باد انتقاد گرفت.

او در توییتی امروز سه‌شنبه نوشت که «بسیار جای شرمساری است که آن کسی که رئیس جمهور عراق (برهم) خوانده می‌شود، مخالف امضای قانون جرم‌انگاری عادی‌سازی [روابط با اسرائیل] است.»

صدر گفت که برای مردم عراق عیب است که رئیس جمهورشان طرفدار عادی‌سازی و سازش و غیرملی باشد و بلکه دنباله‌روی غرب یا شرق باشد.

بیشتر بخوانید:

جدیدترین موضع گیری مقتدی صدر درباره روند سیاسی عراق

رهبر جریان الصدر که طی ماه‌های گذشته قانون جرم‌انگاری سازش با اسرائیل را به پارلمان پیشنهاد کرد، گفت: «من خودم را از جنایت این شخص در برابر خداوند و مردم عراق مبرّا می‌کنم و از اینکه در گذشته و آینده نامزد ریاست‌جمهوری شده و خواهد شد، متأسفم.»

چند روز پیش محافل سیاسی در عراق فاش کردند که برهم صالح از امضای بسیاری از احکام و قوانین مصوبه در این کشور طفره رفته است و همین مسئله باعث شده است که برخی از جریان‌ها و احزاب سیاسی به نیات او شک کنند.

فراکسیون الصدر چند ماه پیش بعد از زمزمه تلاش افراد نزدیک به برخی از احزاب سیاسی مؤتلفه با این جریان در راستای عادی‌سازی روابط با رژیم تل‌آویو، در حرکتی پیشدستانه، پیش‌نویس قانون جرم‌انگاری روابط با رژیم اسرائیل را به پارلمان برد و نمایندگان عراقی آن را به تصویب رسانده‌اند. برای اینکه این مصوبه به قانون لازم الاجرا تبدیل شود، می‌بایست رئیس جمهور آن را امضا کند.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس