دروغ است؛ برای تمدید با پرسپولیس هیچ شرطی نگذاشتم/ در پرسپولیس خوب بازی می‌کردم اما بیرون می‌ماندم

مدافع پیشین پرسپولیس گفت: هر بازیکنی دوست دارد در تیم‌های بزرگ بازی کند. حضور در تیم‌هایی مثل پرسپولیس و استقلال به بازیکن کمک می‌کند تا بیشتر بازی‌اش به چشم بیاید.

به گزارش مشرق، مدافع چپ پرسپولیس که از نگاه ‌هواداران این تیم یکی از بازیکنان محجوب به‌شمار می‌رفت از جمع قرمزها جدا شد و به نساجی رفت تا شاگرد مطهری شود. او در اکثر بازی‌هایی که به میدان رفت عملکرد بدی نداشت با این حال سرمربی پرسپولیس اعتقادی به بازی این جوان مازنی نداشت. حالا شجاعی به نساجی برگشته تا روزهای خوبی که با این تیم ‌سپری کرد را تکرار کند او با ‌انگیزه‌های متفاوتی فصل جدید را شروع می‌کند، به این امید که با درخشش در تیم جدید شانسش را برای پوشیدن پیراهن تیم‌ملی امتحان کند. گفت‌وگو با علی شجاعی را در ادامه می‌خوانید.

فکر می‌کنی در این مدت به اهدافت با پیراهن پرسپولیس رسیدی؟

هدف و ذهنیت من برای پوشیدن پیراهن تیم بزرگ پرسپولیس پیشرفت بیشتر و رسیدن به پیراهن تیم‌ملی بود اما شرایط آن‌طور که می‌خواستم پیش نرفت.

چرا در پرسپولیس کم بازی می‌کردی؟

همه‌چیز دست بازیکن نیست! واقعیت این است که من تمام تلاشم را می‌کردم و هر وقت هم برای پرسپولیس بازی کردم با تلاشم بهترین عملکردم را به نمایش گذاشتم اما با اینکه خوب کار می‌کردم بازی چندانی به من نمی‌رسید. فکر می‌کنم بهتر است بسپاریم به هواداران و اذهان عمومی. هواداران بگویند چرا وقتی خوب کار می‌کردم در بازی بعدی به من فرصت داده نمی‌شد! شما بهتر می‌دانید در تیم‌های بزرگ اگر بازی نکنید شرایط بسیار دشوار است تا در اوج آمادگی باشید. مربی اختصاصی داشتم تا شرایطم روی فرم بماند.

مقطعی هم مصدوم بودی اما روی فرم بودی و بازی می‌کردی‌.

بله‌. من سال اول حضورم در پرسپولیس مقابل سپاهان مصدوم شدم و هفت ماه با کتف پاره در تمرینات و بازی‌ها حضور داشتم. به‌عنوان مثال در بازی مقابل گوای هند هیچ‌کس متوجه نشد که کتف من درآمده و خودم جا انداختمش!

بیشتر بخوانید:

لوسادا: استادیوم پرسپولیس شبیه به نوکمپ است

با همان شرایط در آسیا بازی می‌کردی؟

خدا می‌داند وقتی کتف در می‌رود جا انداختنش چه دردی دارد و نیاز است دو، سه روزی استراحت کنید اما من باتوجه به نیاز تیم با درد بازی می‌کردم ناگفته نماند آقای گل‌محمدی می‌گفت می‌توانی عمل کنی اما خودم می‌خواستم برای پرسپولیس بازی کنم حتی اگر مدت زمان کمی به میدان می‌رفتم اما با جان و دل کمک می‌کردم. درد شدیدی که باعث شد در سال اول روی عملکردم تاثیر بگذارد تا رسیدیم به بازی با ماشین‌سازی که در 45 دقیقه، ۴ بار کتفم در آمد و مجبور شدم عمل کنم.

از اینکه در سال دوم حضورت در پرسپولیس زیاد بازی نکردی ناراحت هستی؟

ببنید اولش هم گفتم تلاش خودم را می‌کردم اما همه چیز دست من نبود و شرایطی ایجاد نمی‌کردند که بتوانم بیشتر بازی کنم. با این حال نمی‌خواهم به گذشته برگردم، نگاه من رو به جلو است و می‌خواهم در نساجی موفق عمل کنم.

به نظرت می‌توانستی بیشتر در پرسپولیس بازی کنی؟

اینکه چه کسی بازی می‌کرد یا به من چرا بازی نمی‌رسید فعلا نمی‌خواهم جوابی بدهم. شاید روزی بیشتر دراین‌باره صحبت کنم. درحال حاضر هدفم بازی در نساجی و عملکرد خوب در این تیم است.

دوست داشتی امسال هم در پرسپولیس بمانی؟

هر بازیکنی دوست دارد در تیم‌های بزرگ بازی کند. حضور در تیم‌هایی مثل پرسپولیس و استقلال به بازیکن کمک می‌کند تا بیشتر بازی‌اش به چشم بیاید اما یک‌سری چیزها دست خودِ آدم نیست! من می‌خواستم توانایی‌های خودم را نشان دهم اما تصمیم‌گیرنده نبودم.

برای ماندن در پرسپولیس شرط گذاشته بودی؟

متاسفم برای خبرهایی این‌چنینی که از قول من نشر می‌دادند من با عشق و دلم برای پرسپولیس بازی می‌کرد و هیچ‌شرطی هیچ‌وقت برای این تیم نگذاشتم. عده‌ای می‌خواستند با اخبار کذب این‌چنینی من را مقابل هواداران قرار بدهند. تاکید می‌کنم جدایی از پرسپولیس تصمیم من نبود.

به جز نساجی از کدام تیم‌ها پیشنهاد داشتی؟

باید از اعتماد آقای رحمتی و آقای فاضلی در آلومینیوم و آقای ربیعی از مس رفسنجان تشکر کنم. عذرخواهی می‌کنم نتوانستم در خدمت‌شان باشم و برای این دو تیم آرزوی موفقیت می‌کنم.

نساجی پیشنهاد مالی چشمگیری داد که عضو این تیم شدی؟

پیشنهاد مالی نساجی حدود نصف پیشنهاد این دو تیم بود. با نساجی قرارداد بستم چون خاطرات خوبی با این تیم داشتم و این تیم به من کمک کرد تا رشد کنم. آنها به من بها دادند و نمی‌توانستم به‌خاطر پول بیشتر این مسائل را نادیده بگیرم. من به نساجی، تیم دیار خودم عرق دارم.

حضور مطهری در این تیم به‌عنوان سرمربی هم در تصمیم تو تاثیرگذار بود؟

قطعا. حمیدخان شناخت کاملی از فوتبالم دارد. او به همراه مجید جلالی من را از پایه‌های سایپا به بزرگسالان این تیم آوردند. انتخاب نساجی به همین دو دلیل بود. یعنی بودن در کنار هواداران خونگرم این تیم و دینی که بر گردنم‌ دارند و دومی هم حضور آقای مطهری در این تیم.

مطهری در روزهای آخرش در پرسپولیس با انتقادات زیادی مواجه شد. با توجه به اینکه شاگرد قدیمی او هستی نظرت در این‌باره چیست؟‌

حمیدخان یک مربی با علم و دانش است که شناخت زیادی از تاکتیک‌های فوتبال دارد. او فوتبال هجومی را می‌پسندد و برای همین هم نساجی را انتخاب کرد. مطمئن هستم در نساجی موفق خواهد شد و من هم ‌چون سبک فوتبالم روبه جلو است این سبک فوتبال را می‌پسندم. ان‌شاءالله با کمک همه اعضای تیم در نساجی فصل خوبی را خواهیم‌ داشت.

پس برگشت به نساجی برای تو لذت‌بخش خواهد بود.

بله همین‌طور است. بازی در ورزشگاه وطنی با آن هواداران خونگرم لذت وصف ناپذیری دارد که پول در مقابل آن اهمیتی ندارد. از بازگشتم به تیم استانم‌ بسیار خوشحال هستم.

نظرت درخصوص بازی با استقلال در سوپرجام چیست؟

برای من تمام بازی‌ها مهم است تا بتوانم عملکرد خوبی برای تیمم داشته باشم و فقط بازی مقابل استقلال و پرسپولیس برایم مهم نیست. اما در سوپرجام امیدوارم با دست پر از بازی خارج شویم تا دل هواداران تیم خودمان را خوشحال کنیم. ما برای رسیدن به قهرمانی تمام تلاش‌مان را خواهیم کرد.

به حضور در تیم‌ملی هم فکر می‌کنی؟

صددرصد. به توانایی خودم ایمان دارم، از جان مایه می‌گذارم تا هم به نساجی کمک کنم و هم به فوتبال خودم، به این امید که بتوانم به تیم‌ملی دعوت شوم. جزء اهداف مهم من همین است که با عملکرد خوب بتوانم مسافر جام‌جهانی شوم.

منبع: روزنامه فرهیختگان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس