برگزاری اعتراضات گسترده در آستانه برگزاری نشست گروه ۷ در آلمان

رسانه‌های آلمانی از درگیری‌هایی بین پلیس و معترضان در جریان برگزاری اعتراضات ضد اجلاس گروه ۷ در مونیخ آلمان در آستانه برگزاری این نشست خبر دادند.

به گزارش مشرق، به نقل از روزنامه "دی ولت" آلمان، در آستانه برگزاری نشست سران جی هفت در آلمان اعتراضاتی بعد از ظهر امروز در مونیخ برگزار شده و برخی درگیری ها بین پلیس و معترضان گزارش شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آلمان پس از دستگیری یک تظاهرات‌کننده، درگیری هایی بین فعالان و نیروهای پلیس رخ داد.

به گفته پلیس تعداد قابل توجهی کمتر از آنچه انتظار می رفت برای شرکت در این اعتراضات به خیابان ها آمدند. بیش از دو ساعت پس از شروع مراسم، پلیس حدود ۴۰۰۰ شرکت کننده را شمارش کرد و سازمان دهندگان از ۶۰۰۰ تظاهرات‌کننده در این نقطه صحبت کردند. در ابتدا مشارکت حداقل ۲۰۰۰۰ نفر در این اعتراضات پیش بینی می شد.

معترضان به بحران آب و هوا، انقراض گونه‌ها و نابرابری اعتراض داشتند و کشورهای G-۷ را مسئول این واقعیت می دانستند که بحران‌های اجتماعی و اکولوژیکی جهانی بیش از پیش چشمگیرتر می‌شوند.

نانسی فایزر، وزیر کشور فدرال آلمان نیز از منتقدان اجلاس جی ۷ خواست تا عدم خشونت را ترویج کنند. وی به پورتال خبری تی آنلاین گفت: من از همه تظاهرات‌کنندگان انتظار دارم که به صورت مسالمت آمیز تظاهرات کنند، به کسی آسیب نرسانند و ماشین ها یا مغازه ها را تخریب نکنند. وی تاکید کرد که گروه هایی از صحنه افراطی چپ بیشترین نگرانی را برای او ایجاد کرده اند.

اجلاس سران جی هفت از فردا تا سه شنبه در بایرن برگزار می شود.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس