کد خبر 1390758
تاریخ انتشار: ۲ تیر ۱۴۰۱ - ۱۵:۵۵
واکنش عنایتی به احتمال انتخابش به عنوان دستیار «ساپینتو»

مهاجم سابق استقلال در خصوص احتمال انتخابش به عنوان دستیار «ساپینتو» و همینطور ماجرای مذاکره با مصطفی آجورلو برای سرمربیگری این توضیحاتی را ارائه داد.

به گزارش مشرق، رضا عنایتی در خصوص اینکه در فصل جدید لیگ برتر چه برنامه‌ای خواهد داشت، عنوان کرد: اول اینکه سرمربیگری ساکت الهامی در تیم هوادار را تبریک می‌گویم. ان‌شاءالله موفق باشد. از دوستان خوبم در هوادار تشکر می‌کنم چراکه فصل خیلی خوبی را در لیگ برتر داشتیم. سه سالی که در هوادار بودم به اهدافمان رسیدیم. امسال شرایط به گونه‌ای پیش رفت که نتوانستیم در خدمت دوستان باشیم. برایشان آرزوی موفقیت می‌کنم. پیشنهاداتی وجود دارد و در حال بررسی هستیم. همه ما برای آینده برنامه‌ریزی داریم. می‌خواهم جایی کار کنم که از هر لحاظ برایم آرامش ایجاد شود. اگر پیشنهادی بود که این شرایط را داشت قبول می کنم در غیر این صورت با بیرون نشستن هیچ مشکلی ندارم.

وی در خصوص حاشیه‌هایی که پیرامون احتمال سرمربی‌گری‌اش در استقلال به وجود آمد، گفت: هجمه در صفحات مجازی وجود دارد. برای باشگاه استقلال حساسیت وجود داشت. به آجورلو و تیمش تبریک می‌گویم. مربی آوردند که همه باید از او حمایت کنند. تمام توانشان را برای موفقیت این مربی باید به کار بگیرند. همه نگران بودند اتفاقاتی که قبلا برای دوستان افتاده بود، برای من هم بیفتد اما مربیگری جای ترس نیست. باید ریسک کنید و به دل مشکلات بروید و آنجا اتفاقات بزرگ برای شما رقم می خورد. قرار نیست اگر کسی موفق نشده شما هم موفق نشوید یا کسی موفق شده شما هم صددرصد موفق باشید.

بازیکن اسبق استقلال در مورد ناراحتی وریا غفوری گفت: او از نظر فنی و اخلاقی و رهبری تیم، برای استقلال امتیاز خیلی خوبی است. باید شرایطی را ایجاد کنیم که بزرگان احترام بیشتری داشته باشند. هنوز یاد نگرفته‌ایم که چگونه حرفه‌ای رفتار کنیم و این خیلی بد است. خیلی راحت می شود با یک جشن و احترام خوب یک بازیکن را دعوت و از او قدردانی کرد. لیگ ما حرفه‌ای نیست و فقط اسم آن را دارد. نه از نظر سخت افزار و نه از نظر امکانات شبیه لیگ حرفه ای نیست؛ ولی می‌توانیم کارهای کوچک را انجام بدهیم. وریا برای استقلال در شرایط خیلی سخت خیلی زحمت کشید. حتی یکی دو بازی هم حکم مربی و تدارکات و... را داشت. باید قدردان آدم‌هایی باشیم که زمانی کمک حالمان بودند. با شناختی که از آجورلو و دوستانش دارم مطمئنا اتفاق خوبی می افتد.

عنایتی در مورد اینکه آیا حاضر است به عنوان مربی در کنار ساپینتو کار کند، اظهار داشت: برای خودم برنامه‌هایی دارم. مطمئنا او دستیارانی با خودش می آورد و هنوز به این موضوع خیلی جدی فکر نکرده‌ام. نمی‌خواهم از بحث سرمربیگری دور شوم. اخلاقم این است که می دانم چکاری باید انجام بدهم. هنوز به این موضوع فکر نکرده‌ام.

وی در خصوص اینکه به نظر می رسید در جلسه با آجورلو به توافق نهایی رسیده اما هجمه‌ها باعث شد سرمربی استقلال نشود، گفت: اگر به عقب برگردیم همه این اتفاقات برای من افتاد. دو سه بار رفتم و برگشتم و هیچ وقت با استقلال صحبت مالی نداشتم. هر موقع احتیاج بود همه توانم را گذاشتم. هر کاری از دستم بر بیاید برای استقلال انجام می دهم. موفق شدن یا نشدن در آینده مشخص می شود. باید کار کنید تا دیده شوید ولی هیچ موقع نتوانستم به استقلال نه بگویم. تا زمانی هم که باشم از استقلال و تیمی که خاطرات خیلی خوبی با آن دارم حمایت می کنم. این تیم هواداران بسیار خوب و با معرفتی دارد. هر کاری هم از دستم بر بیاید برای موفقیتش انجام می‌دهم.

وی در مورد شرایط نقل و انتقالات لیگ برتر اظهار داشت: ما فقط اسم حرفه‌ای بودن را داریم و هیچکدام از کارهایمان حرفه ای نیست. همین الان ارقامی که در مورد بازیکنان مطرح می شود، شاید در دنیا خیلی عجیب و غریب نباشد اما برای ما خیلی شرایط وحشتناکی را ایجاد کرده چون چند تیم می‌توانند خیلی خوب خرید کنند. چند تیم متوسط هستند و چند تیم باید صبر کنند ببیند انتهای بازار چه چیزی گیرشان می‌آید. شفافیت مالی در هیچ کدام از باشگاه‌ها نیست.

عنایتی تصریح کرد: دو سه تیم همیشه در کورس قهرمانی هستند. چهار پنج تیم همیشه اواسط جدول با هم رقابت می کنند. چهار پنج تیم هم پایین جدول خودشان را به در و دیوار می زنند که سقوط نکنند. پس عجیب و غریب نیست که بازیکن ابتدا قرارداد ببندد و بعد تست پزشکی بدهد! واقعا عجیب و  غریب است. همه این ها سازماندهی می خواهد. کار خیلی سختی هم نیست.اگر با برنامه بیشتر تیمی تشکیل شود و باشگاه برنامه‌ریزی خوبی داشته باشد همه این‌ها حل می‌شود ولی متاسفانه ما به این مسائل خیلی دیر فکر می‌کنیم.

منبع: ایرنا

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس