کد خبر 1390210
تاریخ انتشار: ۱ تیر ۱۴۰۱ - ۰۸:۳۱
هزینه حضور احسان حدادی در آمریکا چگونه پرداخت می‌شود؟

دبیر فدراسیون دوومیدانی در مورد پرداخت هزینه سفر احسان حدادی به آمریکا توضیحاتی ارائه داد.

به گزارش مشرق، احسان حدادی قهرمان پرتاب دیسک آسیا به تازگی اردوی دو هفته‌ای خود را در آمریکا آغاز کرده است و قصد دارد در چند مسابقه هم شرکت کند.

این سفر در حالی انجام شد که بازی‌های آسیایی هانگژو به تعویق افتاد و دلیلی بر حضور در مسابقه برون مرزی احساس نمی‌شود. از طرفی مسابقات قهرمانی جهان هم که ۲۴ تا ۲۹ تیر ماه به میزبانی آمریکا برگزار می‌شود، رکوردهای ورودی سختی دارد که این رکورد در ماده پرتاب دیسک ۶۶ متر است و تنها تا ۵ تیرماه فرصت رسیدن به این عدد وجود دارد. این در حالی است که حدادی به تازگی و بعد از سه سال موفق به ثبت رکورد ۶۱.۱۱ متر شد و به نظر می‌رسد رسیدن به ۶۶ متر در مدت کمتر از یک هفته دور از دسترس باشد.

این مسائل عدم ضرورت حضور حدادی در آمریکا را پررنگ‌تر می‌کند. از طرفی بحث هزینه‌ها هم یکی از مسائل همیشگی در این زمینه است. به ویژه در شرایطی که ارز به بالاترین قیمت خود در ایران رسیده است.

بیشتر بخوانید:

آقای قهرمان و سودای همیشگی آمریکا

علی رضایی، دبیر فدراسیون دوومیدانی در مورد حضور حدادی در اردوی آمریکا گفت: آقای حدادی از ۲۸ خرداد به آمریکا رفته است. تقریبا دو هفته آنجا می‌ماند و مسابقات که تمام شود، برمی گردد. چند روز دیگر تا پایان زمان کسب ورودی قهرمانی جهان باقی مانده است و در این  مدت کل کشورها آخرین شانس خود را امتحان می‌کنند.  

او در مورد وضعیت همکاری حدادی با مک ویلکینز مربی آمریکایی خود بیان کرد: تا الان صحبتی در مورد ادامه همکاری با آقای مک نداشته‌ایم.

دبیر فدراسیون دوومیدانی به پرداخت هزینه‌های حضور حدادی در آمریکا اشاره کرد و گفت:طبق مجوز شورای برون مرزی تقریبا ۷۰، ۸۰ درصد هزینه‌ها با حامی مالی و حدود ۲۰ درصد با فدراسیون است. ما دقیقا به همان میزانی که در کیش اردو می‌زند، پرداخت کرده‌ایم.

علی رضایی در مورد این شائبه که هزینه‌ای که از سوی اسپانسر به فدراسیون پرداخت شده با نام اسپانسر شخصی صرف حدادی می‌شود، گفت: شرکتی که اسپانسر حدادی شده، اسپانسر فدراسیون نیست. اسپانسر جنبه سود دو طرفه دارد در صورتی که ما نه قراردادی با این شرکت داریم و نه تبلیغاتی انجام می‌دهیم. این باشگاه با توجه به برنامه‌هایی که دارد در برخی از اعزام‌ها حمایت هایی انجام می‌دهد که آن هم بیشتر حمایت از ورزشکاران خودشان است. آقای حدادی هم با آن باشگاه قرارداد بسته و برای این باشگاه در مسابقات داخلی شرکت می‌کند.

منبع: ایسنا

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس