گردان‌های القسام برای اولین بار فیلمی از طرح پهپادی خود منتشر کرد

گردان های شهید عزالدین القسام شاخه نظامی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) با انتشار فیلمی جدید، برای اولین بار اطلاعاتی درباره طرح توسعه پهپادهای خود فاش کرد.  

به گزارش مشرق، گردانهای شهید عزالدین القسام در فیلم خود که در پایگاه اطلاع رسانی این گردانها منتشر شده است، تصاویر جدید و نادری از «محمد الضیف» فرمانده ستاد مقاومت فلسطین و برای اولین بار اطلاعاتی از طرح توسعه پهپادهای خود ارایه کرده است.

این فیلم با عنوان «یک روح در دو پیکر» حکایتگر زندگی شهیدان فرمانده «حازم الخطیب» و «ظافر الشوا» از اعضای گردان های شهید عزالدین قسام است و نقش جهادی آنها در توسعه پهپادها و شبکه مخابراتی مقاومت را به تصویر می کشد.

براساس این فیلم، شهیدان فرمانده حازم الخطیب و ظافر الشوا مورد اعتماد فرماندهان گردان های شهید عزالدین القسام و بویژه محمد الضیف (ابو خالد) فرمانده ستاد مقاومت فلسطین بودند و آنها با ابوخالد در چند جا ملاقات داشتند.  

گردان های شهید عزالدین القسام در این فیلم آورده است که ماموریت های این فرماندهان شهید در تکامل با ماموریت های شهید فرمانده «محمد الزواری» مهندس پهپادها در گردان های شهید عزالدین القسام بود.

این فیلم تصاویری از شهید الخطیب را در جریان مشارکت در برچیدن بقایای تجهیزات یگان نظامی «سیرت متکال» رژیم صهیونیستی را نشان می دهد که مقاومت فلسطین این تجهیزات را که با هدف نفوذ به سامانه مخابراتی گردان های شهید عزالدین القسام نصب شده بود، در سال ۲۰۱۸ میلادی در شرق شهر خان یونس کشف کرد.

گردان های شهید عزالدین القسام در این ویدئو توضیح داد که شهیدان الخطیب و الشوا تاثیر روشنی در عملیات «السهم الثاقب» علیه دستگاه اطلاعاتی اشغالگران صهیونیست در شرق غزه در سال ۲۰۰۴ میلادی داشتند.

منبع: ایرنا

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس