کد خبر 1385927
تاریخ انتشار: ۲۱ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۶:۰۵
ویروس آبله میمونی چطور منتشر می‌شود؟

رئیس سازمان جهانی بهداشت در تازه‌ترین بیانیه خود گفت: تاکنون بیش از هزار مورد مشکوک یا تایید شده آبله‌ میمون از ۲۹ کشور جهان گزارش شده است.

به گزارش مشرق، تدروس ادهانوم قبریسوس، رئیس سازمان جهانی بهداشت در تازه‌ترین بیانیه خود گفت: تاکنون بیش از هزار مورد مشکوک یا تایید شده آبله‌ میمون از ۲۹ کشور جهان گزارش شده است.

آبله‌ میمون بیماری بومی بخش‌هایی از قاره آفریقا محسوب می‌شود و به همین دلیل شیوع آن در کشورهای اروپایی توجه سازمان‌های بهداشتی را به خود جلب کرده است.

به گفته این سازمان، تاکنون هیچ موردی از مرگ و میر در اثر ابتلا به آبله میمون ثبت نشده است؛ اما این موضوع منحصرا مربوط به کشورهای غیر بومی می‌شود و تاکنون ۶۶ مرگ در اثر ابتلا به این بیماری در آفریقا به ثبت رسیده است.

رئیس سازمان جهانی بهداشت یادآور شد، شیوع این بیماری در برخی کشورها نشانه‌هایی از انتقال اجتماعی را نشان می‌دهد. سازمان جهانی بهداشت به افراد مبتلا به آبله میمون ایزوله در خانه را توصیه می‌کند.

روزاموند لوئیس، رئیس بخش مقابله با آبله برای برنامه اضطراری سازمان جهانی بهداشت گفت: «تماس نزدیک بین فردی اصلی‌ترین راه انتشار آبله میمون است، اگرچه او اضافه کرد که خطر انتقال آئروسل هنوز به طور کامل شناخته نشده است.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس