کد خبر 1382909
تاریخ انتشار: ۱۳ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۰:۰۱
سفر یک مقام صهیونیستی به بحرین

یک مسئول عالی رتبه رژیم صهیونیستی در راس هیئتی بلندپایه به بحرین رفته و با آل خلیفه دیدار کرد.

به گزارش مشرق، «سلمان بن حمد آل خلیفه»، ولیعهد بحرین با «الون آشویتز»، مدیرکل وزارت خارجه رژیم صهیونیستی دیدار کرد که در راس هیئتی بلندپایه به بحرین رفته است.

به گزارش خبرگزاری رسمی بحرین، در این دیدار مسائل دارای اهمیت مشترک و آخرین تحولات منطقه‌ای و بین المللی مورد بررسی قرار گرفت.

ولیعهد بحرین بر تداوم همکاری برای تقویت روابط دوجانبه بین بحرین و رژیم اسرائیل تاکید و به توسعه همکاری و هماهنگی مشترک در زمینه‌های مختلف در راستای آنچه تحقق اهداف و آرمان های طرفین خواند، اشاره کرد.

سایت واللا رژیم صهیونیستی نیز نوشت که آشویتز بر لزوم افزایش سطح همکاری بین دو طرف و گسترش هماهنگی در همه زمینه‌ها از جمله امنیت منطقه تاکید کرد.

مدیرکل امور خارجه وزارت خارجه اسرائیل افزود که رابطه با بحرین به ثبات منطقه ای کمک می کند.

 بحرین در سال ۲۰۲۰ در مسیر عادی سازی روابط خود با رژیم صهیونیستی گام برداشت. از میان ۲۲ کشور عربی، مصر و اردن به ترتیب از سال ۱۹۷۹ و ۱۹۹۴ با اسرائیل دو معاهده صلح دارند. در سال ۲۰۲۰، امارات، بحرین و مراکش قراردادهایی را برای عادی سازی روابط با تل آویو تحت حمایت آمریکا امضا کردند.

چندی پبیش، در حاشیه اجلاس نقب با حضور وزرای خارجه مصر، امارات، بحرین و مغرب و آمریکا، رژیم صهیونیستی اعلام کرد که یک توافقنامه همکاری با بحرین امضا کرده است.

سران رژیم بحرین با آشکارسازی و توسعه روابط با رژیم صهیونیستی، به زعم خرید امنیت و ایجاد یک ائتلاف در برابر جبهه مقاومت، در وهله اول مشروعیت خود را بیش از پیش در برابر مردم خود از دست دادند.

در این راستا نباید از نرم‌افزار جاسوسی «پگاسوس» که رژیم صهیونیستی برای سرکوب مخالفان در اختیار کشورهای خودکامه قرار می‌دهد، غافل شد. نرم‌افزاری که دولت‌های سعودی و امارات نیز حساب ویژه‌ای بر روی آن جهت کنترل معارضان خود باز کرده‌اند.

حضور رژیم صهیونیستی در کشوری با صبغه مبارزاتی که در میان کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس بی همتاست، بی تردید موجب تقویت سیستم سرکوب رژیم منامه علیه مخالفان خواهد شد. در این راستا وبگاه «اینتلیجنس آنلاین» چندی پیش نوشت که دولت بحرین توانایی تکنولوژی نهادهای امنیتی خود را با کمک صهیونیست‌ها افزایش داده است و سازمان امنیت راهبردی بحرین اکنون همکاری گسترده‌ای با سازمان‌های اطلاعاتی صهیونیستی دارد.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس