کد خبر 1381099
تاریخ انتشار: ۸ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۰:۳۶
مسکن

رئیس کمیسیون عمران مجلس گفت: در حوزه اجاره بهای مسکن دچار یک نابسامانی هستیم که نیاز به ایجاد قوانینی برای سر و سامان دادن به این بخش هستیم.

به گزارش مشرق، محمدرضا رضائیکوچی رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی  با اشاره به افزایش سرسام آور اجاره بهای مسکن، اظهار کرد: متاسفانه در حوزه بهای مسکن دچار یک نابسامانی هستیم که نیاز به ایجاد قوانینی برای سر و سامان دادن به این حوزه هستیم.

وی افزود: در آستانه ورود به فصل نقل و انتقال مستاجران هستیم ، اما متاسفانه قانونی در حوزه اجاره بها نداریم و مستاجران که عموما از اقشار ضعیف جامعه هستند، در این برهه زمانی با مشکلات بسیار زیادی مواجه می‌شوند چرا که سالانه شاهد افزایش بیش از ۵۰ درصدی اجاره خانه‌ها هستیم.

بیشتر بخوانید:

قیمت آپارتمان در مناطق مختلف تهران +جدول

رئیس کمیسیون عمران مجلس با اشاره به طرح دوفوریتی طرح کنترل و ساماندهی اجاره بها املاک، ادامه داد: جمعی از وکلای‌ملت طرحی برای ساماندهی بازار اجاره بها تدوین کرده و مرکز پژوهش های مجلس نیز با کمک کارگروه تخصصی کمیسیون عمران طرح مذکور را مورد بررسی قرار داده است.

بیشتر بخوانید:

رضایی بیان کرد:در جلسه اخیر  کمیسیون عمران این طرح با حضور مسئولان اجرایی مورد بحث و بررسی قرار گرفته و موافقین و مخالفین نیز به بیان نظرات خود پرداختند و در نهایت کلیات طرح کنترل و ساماندهی اجاره بها املاک مسکونی، در کمیسیون عمران مجلس به تصویب رسید و امیدوارم پس از بحث و بررسی و چکش کاری در جزئیات طرح،  گزارش کاملی به صحن علنی مجلس ارسال شود تا در صورت موافقت نمایندگان مجلس به قانون تبدیل شود.

نماینده جهرم در مجلس با بیان اینکه متاسفانه قانون دائمی مناسب در حوزه اجاره بهای مسکن نداریم ، تاکید کرد: طرح کنترل و ساماندهی اجاره بها املاک مسکونی نیز دارای ایرادات بوده و در جلسه اخیر کمیسیون تنها کلیات آن به تصویب رسید و جزئیات آن نیازمند بررسی و اعمال برخی تغییرات است تا ضمن ایجاد انگیزه کافی برای موجران جهت اجاره دادن املاک خود، مستاجران نیز توان پرداخت اجاره بها را داشته باشند. ما باید موجران را در جهت عرضه  واحدهای مسکونی برای اجاره مورد توجه و تشویق قرار دهیم.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس