از گاز اشک‌آور تا حملات پلیس به تماشاگران در پاریس

پیش از آغاز فینال لیگ قهرمانان اروپا در ورزشگاه استادو فرانس پاریس شاهد درگیری شدید پلیس با هواداران و شلیک گاز اشک آور بودیم که باعث شد بار دیگر صحنه های عجیبی در قلب جامعه متمدن اروپایی خلق شود.

به گزارش مشرق، شب گذشته فینال لیگ قهرمانان اروپا در ورزشگاه استادو فرانس شهر پاریس برگزار شد و تیم فوتبال رئال مادرید اسپانیا با غلبه بر لیورپول انگلیس فاتح این مسابقات شد.

این دیدار که قرار بود از ساعت ۲۳:۳۰ شنبه شب به وقت ایران آغاز شود با ۴۰ دقیقه تاخیر و از ساعت ۱۰ دقیقه بامداد روز یکشنبه به وقت کشورمان شروع شد. دلیل تاخیر به دلیل هجوم تماشاگران و ایجاد شرایط اضطراری و امنیتی پیش از آغاز بازی بود.

این اتفاقات عجیب پیش از آغاز این بازی و درگیری شدید تماشاگران با پلیس صحنه های متحیر العقولی را در قلب جامعه «نایس» و متمدن اروپایی خلق کرد.

هنوز اتفاقات فینال جام ملت های اروپا در کشور انگلیس را فراموش نکرده بودیم که این بار برخی از هواداران دو تیم که بیشتر آن ها لیورپولی بودند، زمینه ساز ایجاد بی نظمی شدند.

از گاز اشک‌آور تا حملات پلیس به تماشاگران در پاریس

از گاز اشک‌آور تا حملات پلیس به تماشاگران در پاریس

از گاز اشک‌آور تا حملات پلیس به تماشاگران در پاریس

بسیاری از این هواداران که بیش از ۱۵ هزار نفر برآورد شدند، قصد داشتند بدون تهیه بلیط وارد ورزشگاه شوند و از طرفی افراد بسیاری بودند که با در دست داشتن بلیط فینال لیگ قهرمانان، پشت در ماندند.

در این میان پلیس فرانسه هم شدیدترین برخوردها را با این هواداران داشت و مستقیم و مقابل دیده گان آن ها از باتوم و گاز اشک آور استفاده کرد.

در بخشی دیگر از ورزشگاه، برخی هواداران برای حضور در ورزشگاه بر روی یکدیگر سوار شده و صحنه های عجیب مانند فیلم های هالیوودی آخر الزمانی را ایجاد کرده بودند.

این اتفاقات در شرایطی رقم خورد که همواره جامعه غرب و اروپا در اذهان مردم به خصوص جامعه ایرانی، جامعه ای متمدن به شمار می رود و این اتفاقات باردیگر چهره بدون روتوش و جذابیت این جوامع را نشان داد.

از گاز اشک‌آور تا حملات پلیس به تماشاگران در پاریس

از گاز اشک‌آور تا حملات پلیس به تماشاگران در پاریس

در فینال لیگ اروپا و در دیدار اینتراخت فرانکفورت آلمان و رنجرز هم شاهد درگیری شدید هواداران دو تیم بودیم.

پیش از این هم یوفا اتحادیه فوتبال انگلیس را به خاطر حوادث فینال یورو ۲۰۲۰ در ورزشگاه ومبلی محکوم کرده بود و همین موضوع واکنش گرت ساوت گیت سرمربی این تیم را به همراه داشت.

ساوت گیت در این باره گفته بود که از برخورد هواداران تیمش شرم و خجالت می کشد« از این شرایط خجالت می‌کشم. معمولاً وقتی آن چیزهایی را که در خارج از کشور اتفاق می‌افتد تماشا می‌کنیم از خودم سوال می‌کنم چرا ما این نظم و انضباط را نداریم. این چشم انداز خوبی برای کشور ما نیست. هواداران باید بیشتر مراعات کنند. ما باید تمام تلاش خود را بکنیم تا مطمئن شویم که این اتفاق دیگر نمی افتد».

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس