کد خبر 1380174
تاریخ انتشار: ۶ خرداد ۱۴۰۱ - ۰۹:۰۱
قیمت جهانی طلا امروز ۱۴۰۱/۰۳/۰۶

قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۱۷ درصد افزایش به ۱۸۵۳ دلار و ۷۶ سنت رسید.

به‌گزارش مشرق، قیمت طلا در اولین ساعات معاملات در روز جمعه با کاهشی نسبی به سمت ۱۸۵۰ دلار مواجه شد اما به‌سرعت به روند افزایش قیمت خود بازگشت. این فلز گرانبها از روز چهارشنبه در محدوده بین ۱۸۴۰ تا ۱۸۵۶ دلار متغیر بوده‌است. انتشار آمار مربوط به تولید ناخالص داخلی آمریکا و شاخص هزینه‌های مصرف شخصی PCE هم نتوانسته محرک خوبی برای رشد قیمت طلا باشد.

قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۱۷ درصد افزایش به ۱۸۵۳ دلار و ۷۶ سنت رسید.

تولید ناخالص داخلی سالانه آمریکا برابر با منفی ۱.۵ درصد اعلام‌شده است، یعنی کمتر از منفی ۱‌.۳ درصدی که تخمین زده می‌شد و پائین‌تر از نرخ قبلی منفی ۱.۴ درصد. عملکرد ضعیف تولید ناخالص داخلی آمریکا نتوانست از قیمت طلا حمایت کند. این فلز گرانبها عکس‌العملی نسبت‌به ثابت ماندن شاخص PCE هم نشان نداده است.

شاخص دلار پائین‌تر از ۱۰۲ اعلام‌شده است. پایین آمدن ارزش دلار به نفع طلاست چون خرید این فلز گران‌بها را برای دارندگان سایر ارزهای دنیا ارزان‌تر می‌کند.

اما از طرف دیگر، بازار سهام آمریکا به روند صعودی خود بازگشته و بیش‌از ۳ درصد در این هفته رشد داشته‌است. این اتفاق پیامدهای منفی برای طلا به‌عنوان یک پشتوانه ایمن دارد و تمایل سرمایه‌گذاران را برای حمایت از آن پایین می‌آورد.

قیمت نقره در معاملات امروز با ۰.۶۴ درصد افزایش به ۲۲ دلار و ۱۱ سنت رسید و پلاتین با ۰.۳۹ درصد افزایش ۹۵۶ دلار و ۱۳ سنت معامله می‌شود.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس