کد خبر 1379739
تاریخ انتشار: ۴ خرداد ۱۴۰۱ - ۲۱:۳۰
عملیات تبادل اسرای نظامی صنعاء در جنوب یمن

همزمان با نزدیک شدن زمان پایان آتش‌بس اعلام‌شده از سوی سازمان ملل متحد در یمن، صنعاء از عملیاتی موفق برای تبادل اسرای نظامی در این کشور خبر داد.

به گزارش مشرق، «عبدالقادر المرتضی» رئیس کمیته ملی امور اسرای صنعاء، عصر امروز (چهارشنبه)، از عملیات موفقیت‌آمیز تبادل اسرا خبر داد.

بنابر گزارش شبکه «المسیره»، عبدالقادر المرتضی بدون ذکر جزئیات بیشتر اعلام کرد که شش نفر از اسرای ارتش و کمیته‌های مردمی یمن در قالب عملیات تبادل اسرا در استان «شبوه» آزاد شده‌اند.

این اظهارات در حالی مطرح شده است که پیشتر عربستان سعودی به جای آزادسازی اسرای یمنی طبق توافق انجام‌شده با وساطت فرستاده سازمان ملل، کارگران یمنی را از این کشور اخراج کرده بود و آن‌ها را به عنوان اسرای صنعاء جا زده بود.

رئیس کمیته ملی امور اسرای یمن در این خصوص گفته بود: «عربستان سعودی به عدن فرستاده کارگر بود نه اسیر. رفتار سعودی‌ها عمدی و حاوی نیت‌های خبیثانه است.»

المرتضی اضافه کرده بود: «عربستان سعودی با ابتکارات بشردوستانه غیرواقعی در تلاش است که وجهه خود را بهبود ببخشد. این کشور همچنین سعی دارد تهمت بکارگیری استفاده از عناصر خارجی در ارتش و کمیته‌های مردمی یمن را به این نیروها نسبت دهد.»

این مسئول یمنی همچنین با تأکید بر اینکه امارات و عربستان، مسئول این اقدام هستند، خاطر نشان کرده بود ائتلاف سعودی از سازمان ملل نیز به سود خود استفاده می‌کند و این سازمان، وضعیت اسف‌باری دارد.

الدیلمی با اشاره به اینکه سازمان ملل باید بی‌طرفی خود را حفظ کند، تأکید کرده بود ربودن اتباع یمن و اسیر معرفی کردن آنان، مشکل بزرگی است و مشارکت سازمان ملل در این نمایش، یک امر ناپسند است.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس