تسلیت سرلشکر سلامی در پی درگذشت آیت‌الله محمدی ری‌شهری

فرمانده کل سپاه گفت: انتقام ذره ذره خون عزیزان خود را می‌گیریم، اما همگان می‌دانند که ما درحال پیشرفت هستیم، هنر و شاهکار این بود که هم قدرت ساختیم و هم کشور را، شهرهایمان آرام و آباد است.

به گزارش مشرق، سردار سرلشکر «حسین سلامی» فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در کنگره ۴۰۰۰ شهید روحانی که در مصلای قم برگزار شد، با بیان اینکه ما برای هر حقیقتی اگر از بستر تاریخ حرکت کنیم، می‌توانیم به ترسیم صورت و سیرت آن بپردازیم، اظهار داشت: بهترین توصیف برای روحانیت معظم ما در طول تاریخ نگاهی تاریخی و عمیق به نقش این جریان در صیانت اسلام در طول قرن‌هاست.

وی افزود: عالمان ما در طول تاریخ حیات اسلام همراه با مردم و مروجان شریعت الهی بوده‌اند، این افراد اسلام را از خطر تحریف نجات داده‌اند و جریان ناب و خالص اسلام را در طول قرن‌ها در پیکره امت جاری ساختند.

فرمانده کل سپاه با بیان اینکه روحانیت مصادیق منیر هدایت امت اسلام بوده‌اند، گفت: روحانیون نشانه‌های وارستگی، علائم تقوا و ستارگان هدایتگر نسل‌های مختلف در طول تاریخ، در میان خانه‌ها، در منابر، حسینیه‌ها و مساجد بوده‌اند و حقیقت، احکام و حدود را برای مردم بیان کرده‌اند.

سردار سلامی خاطرنشان کرد: روحانیت معظم مفسر آموزه‌های قرآن و راسخون به علم بوده و اسرار حیات طیبه و رمز عمل صالح را بازگو کرده‌اند و اسلام را قرن‌ها جاری کرده‌اند و اجازه تعطیلی احکام اسلام را نداده‌اند و این زیباترین نقش جاودانه روحانیت عزیز در طول تاریخ حیات اسلام است.

وی با تاکید بر اینکه هرچه در مسیر اسلام جلوتر می‌رویم، نقش روحانیت بیشتر می‌شود، عنوان کرد: دنیای غرب و استکبار تلاش کرده‌اند تا اسلام را از صحنه سیاسی عالم حذف و احکام دین خدا را تعطیل کند و مسلمانان را در گورستان جهل مدرن خاک کند و هویت اعتقادی، دینی، فرهنگی و ملی مسلمانان را غارت کنند.

فرمانده کل سپاه ادامه داد: تا چهار دهه قبل چیزی به نام جهان اسلام در تاریخ سیاسی جهان وجود نداشت و غربی‌ها مسلمانان را به حساب نمی‌آوردند و دنیای اسلام را در دنیای سیاسی غرب جست‌وجو می‌کردند، ارزش‌های اخلاقی اسلام را می‌زدودند و ارزش‌های غربی را جایگزین می‌کردند که اگر این جریان تا به امروز ادامه می‌یافت از اسلام چیزی باقی نمی‌ماند.

سرلشکر سلامی بیان کرد: روحانیت معظم ما همواره در مبارزه‌های ضداستبدادی امت اسلام نقشی پیشتاز، پیشگام و بیرق‌دار را ایفا کرده است و با انتشار روح آگاهی در جوامع، جهاد را عامل سعادت مسلمانان قرار داده است.

وی با بیان اینکه امام، مستضعفان را از خواب بیدار کرد، گفت: بنیانگذار انقلاب اسلامی پیشانی بند جهاد بر پیشانی ملت بست و حرکت انقلاب ظاهر شد و در یک مقطع تاریخی، اعجاز الهی رخ داد و خورشید اسلام برای شکستن دادن بزرگ‌ترین قدرت به صحنه سیاسی جهان آمد.

فرمانده کل سپاه یادآور شد: شکست دادن یک قدرت به ظاهر شکست‌ناپذیر در آن دوران جنگ سرد که دوران انجماد امت اسلام بود، چیزی جز یک اعجاز و نتیجه نصرت الهی برای مومنان نبود.

سردار سلامی با بیان اینکه با ظهور انقلاب دشمن گریخت و شکست تاریخی برای استکبار به نام اسلام ثبت شد، افزود: انقلاب آمد تا تمامیت اسلام در عالم جاری شود و این شاهکار روحانیت است که آمریکایی که شوروی را شکسته است، می‌شکند و او را از این سرزمین مقدس بیرون می‌راند.

وی از ولی‌فقیه به‌عنوان نجات‌دهنده ملت ایران از مین‌های بزرگ نام برد و عنوان کرد: دشمن آتش بر سر ملت می‌ریزد، اما همچنان ملت ایران با تکیه بر امام خود مقاومت می‌کند و پیروز می‌شود.

فرمانده کل سپاه با اشاره به اینکه همه قدرت‌ها بعد از جنگ ضعیف‌تر و خسته‌تر می‌شوند، گفت: امروز ناکامی را در سیمای آمریکا و رهبرانش می‌بینیم و از طرفی وضعیت ایران مقتدر را نیز مشاهده می‌کنیم.

سرلشکر سلامی بر لزوم شناسایی سیاست‌های دشمن و رصد کردن او تاکید کرد و افزود: اکنون مشاهده می‌کنیم که دشمن در اتاق‌های فکر و کاخ‌هایش شبانه‌روز برای شکستن اسلام و بازگشتن به تاریخ جهان اسلام توطئه مستمر می‌کند.

وی ادامه داد: دشن با فشار حداکثری و تمام قوا به صحنه آمده است و به دنبال آسیب زدن به نظام اسلامی است، اما باز هم از ملت ایران شکست خورده است.

فرمانده کل سپاه گفت: آمریکایی که به اندازه تمام جهان قدرت نظامی دارد، مجموع بودجه نظامی کشورهای جهان ۷۰۰ میلیارد دلار است، اما آمریکا به تنهایی این بودجه قابل توجه را برای عرصه‌های نظامی خود هزینه می‌کند؛ چنین دشمنی نقطه تمرکز خود را ایران اسلامی قرار داده است.

سردار سلامی با بیان اینکه پیشوای ایران اسلامی مورد حملات مستقیم دشمن است، افزود: بنده نمی‌توانم بسیاری از واقعیت‌های شیرین را بگویم و ان‌شاءالله بعدا بازگو خواهیم کرد، اما از ما قبول کنید که یک روحانی با دستان جانباز در میانه یک میدان جهانی جهاد، سال‌ها شبانه‌روز ایستاده است و دشمن را بی‌عمل گذاشته است. دشمن مجهز است، اما نمی‌تواند عمل کند.

وی با بیان اینکه دشمن با اصوات و کلمات به دنبال شکستن دادن نظام اسلامی است با اشاره به ترور شهید صیاد خدایی خاطرنشان کرد: دشمنان ما پاسداری را بی دفاع ترور کرده و فکر می‌کنند جهانی را فتح کرده اند؛ البته که انتقام ذره ذره خون عزیزان خود را می‌گیریم، اما همگان می‌دانند که ما درحال پیشرفت هستیم، هنر و شاهکار این بود که هم قدرت ساختیم و هم کشور را، شهرهایمان آرام و آباد است و مردم‌مان آرام و شکیبا هستند.

فرمانده کل سپاه اظهار داشت: مردم عزیز ایران ایستادند و صادق‌الوعد بودند و همه از حوادث صدر اسلام عبرت گرفتند و امام را در محراب تنها نگذاشتند.

سرلشکر سلامی در ادامه گفت: هرچقدر که دشمن تلاش کرد، باز هم نتوانست به نتیجه برسد؛ چراکه ملت پشتیبان نظام است، ما در مسیر قدرت هستیم و نگران چیزی نیستیم؛ سختی‌ها را پشت سر می‌گذاریم و این سختی‌ها هم برای ما و هم بری دشمنان وجود دارد، اما مهم این است که صبر و شکیبایی ما با تکیه بر ایمان به خداوند متعال است.

فرمانده کل سپاه در پایان خاطرنشان کرد: انسجام امت و امام زیر سایه اسلام یک نعمت است که باید قدردان آن باشیم و برای حفظ و ارتقای آن تلاش کنیم.

منبع: دفاع پرس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 34
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 22
 • IR ۱۳:۵۴ - ۱۴۰۱/۰۳/۰۴
  5 13
  احسنت
  • حاجی IR ۱۹:۲۱ - ۱۴۰۱/۰۳/۰۴
   28 1
   احسنت ما قمی ها گوشمون از این حرف پر هست
  • IR ۰۲:۰۰ - ۱۴۰۱/۰۳/۰۶
   1 0
   احسنت.
  • ایرانی IR ۱۴:۱۴ - ۱۴۰۱/۰۳/۰۶
   1 0
   احسنت. ما ایرانی ها همیشه منتظر شنیدن فرمایشات فرمانده سپاه هستیم. . خداقوت سردار عزیز.
 • !! IR ۱۴:۵۲ - ۱۴۰۱/۰۳/۰۴
  17 3
  لطفا اول انتقام آن چند شهید در نوبت را بگیرید ، بعد ، دوباره شعار بدهید !!
  • محمد علی IR ۱۸:۵۷ - ۱۴۰۱/۰۳/۰۵
   1 2
   هم شعار می‌دهیم هم انتقام میگیریم.
 • IR ۱۷:۴۳ - ۱۴۰۱/۰۳/۰۴
  9 0
  چرا هدایت نمیکنن دنبال ریاست و میز دولتی اند
  • IR ۲۰:۳۷ - ۱۴۰۱/۰۳/۰۴
   2 6
   احمق
 • حسین FR ۱۷:۵۹ - ۱۴۰۱/۰۳/۰۴
  11 0
  حالا یه انتقام بگیرید جایی رومون بشه حرف بزنیم
  • IR ۲۰:۳۸ - ۱۴۰۱/۰۳/۰۴
   3 6
   اینهمه گرفتن ندیدی؟ از عین الاسد و کلی کشته ت سکته مغزی تا ترور پدرهوافضای اسرائیل تا انهدام تیم تروریستی فخری زاده تا انهدام پایگاه های موساد و تروهای پی در پی مقامات موساد و سازمان اطلاعات آمریکا و غیره
 • انقلابی IR ۱۸:۲۲ - ۱۴۰۱/۰۳/۰۴
  9 1
  فقط شعار و ادعااا!!!
  • IR ۱۴:۲۸ - ۱۴۰۱/۰۳/۰۵
   1 3
   کافر همه را به کیش خود پندارد
 • IR ۱۸:۳۰ - ۱۴۰۱/۰۳/۰۴
  5 0
  آبادان آبادان آبادان آبادان تسلیت تسلیت آبادان آبادان آبادان آبادان تسلیت تسلیت آبادان آبادان آبادان آبادان تسلیت تسلیت آبادان آبادان آبادان آبادان تسلیت تسلیت آبادان آبادان آبادان آبادان تسلیت تسلیت آبادان آبادان آبادان آبادان تسلیت تسلیت آبادان آبادان آبادان آبادان تسلیت تسلیت آبادان آبادان آبادان آبادان تسلیت تسلیت آبادان آبادان آبادان آبادان تسلیت تسلیت آبادان آبادان آبادان آبادان تسلیت تسلیت آبادان آبادان آبادان آبادان تسلیت تسلیت آبادان آبادان آبادان آبادان تسلیت تسلیت آبادان آبادان آبادان آبادان تسلیت تسلیت آبادان آبادان آبادان آبادان تسلیت تسلیت آبادان آبادان آبادان آبادان تسلیتآبادان آبادان آبادان آبادان تسلیت تسلیت آبادان آبادان آبادان آبادان تسلیت تسلیت آبادان آبادان آبادان آبادان تسلیت تسلیت آبادان آبادان آبادان آبادان تسلیت تسلیت آبادان آبادان آبادان آبادان تسلیت تسلیت آبادان آبادان آبادان آبادان تسلیت تسلیت آبادان آبادان آبادان آبادان تسلیت تسلیت آبادان آبادان آبادان آبادان تسلیت تسلیت آبادان آبادان آبادان آبادان تسلیت تسلیت آبادان آبادان آبادان آبادان تسلیت تسلیت آبادان آبادان آبادان آبادان تسلیت تسلیت آبادان آبادان آبادان آبادان تسلیت تسلیت آبادان آبادان آبادان آبادان تسلیت تسلیت آبادان آبادان آبادان آبادان تسلیت تسلیت آبادان آبادان آبادان آبادان تسلیتآبادان آبادان آبادان آبادان تسلیت تسلیت آبادان آبادان آبادان آبادان تسلیت تسلیت آبادان آبادان آبادان آبادان تسلیت تسلیت آبادان آبادان آبادان آبادان تسلیت تسلیت آبادان آبادان آبادان آبادان تسلیت تسلیت آبادان آبادان آبادان آبادان تسلیت تسلیت آبادان آبادان آبادان آبادان تسلیت تسلیت آبادان آبادان آبادان آبادان تسلیت تسلیت آبادان آبادان آبادان آبادان تسلیت تسلیت آبادان آبادان آبادان آبادان تسلیت تسلیت آبادان آبادان آبادان آبادان تسلیت تسلیت آبادان آبادان آبادان آبادان تسلیت تسلیت آبادان آبادان آبادان آبادان تسلیت تسلیت آبادان آبادان آبادان آبادان تسلیت تسلیت آبادان آبادان آبادان آبادان تسلیتآبادان آبادان آبادان آبادان تسلیت تسلیت آبادان آبادان آبادان آبادان تسلیت تسلیت آبادان آبادان آبادان آبادان تسلیت تسلیت آبادان آبادان آبادان آبادان تسلیت تسلیت آبادان آبادان آبادان آبادان تسلیت تسلیت
 • IR ۱۸:۳۱ - ۱۴۰۱/۰۳/۰۴
  7 1
  نفت هایی را که میدزدند چی؟
  • IR ۲۰:۳۷ - ۱۴۰۱/۰۳/۰۴
   3 1
   چقدرم میدزدن خخخ
 • IR ۱۹:۳۳ - ۱۴۰۱/۰۳/۰۴
  9 0
  الان انتقام کی رو گرفتید؟ تا حالا که فقط حرف بوده. شهرهامون هم آرامه،به خاطر این که با بلوف ها و ظلم شما تبدیلشون کردید به قبرستان.
 • IR ۱۹:۳۹ - ۱۴۰۱/۰۳/۰۴
  2 4
  اسراییل نگرانی نداره . به قول احمدی نژاد زیر میز اسراییل خودش جاسوس اسراییل بود ! عملیات موفق بعدی اسراییل کی و قراره کی را ترور کنند؟!
 • IR ۱۹:۵۰ - ۱۴۰۱/۰۳/۰۴
  2 6
  موشکهای نقطه زن سپاه برای چنین مواقعی ساخته شده اند. مقر اصلی دولت موقت یهود باید توسط موشک ها نقطه زنی بشه. انتقام یعنی موشک باران تل آویو و حیفا. یعنی موشک باران فرودگاه بن گوریون و بندر ایلات، انتقام یعنی کمک به ارتش سوریه برای آزادسازی جولان اشغالی. بسم الله.
 • IR ۲۰:۵۳ - ۱۴۰۱/۰۳/۰۴
  8 1
  شما جیب ملت رو نزنید انتقام طلبتون باشه
  • ایرانی IR ۲۱:۳۴ - ۱۴۰۱/۰۳/۰۵
   3 0
   آمریکا امروز نفت کشور مارا در آب‌های آزاد یونان به نفع خودشان مصادره کردند.!!!
 • محمد جوادی IR ۲۰:۵۸ - ۱۴۰۱/۰۳/۰۴
  7 0
  یعنی سردار با این حساب اخلاق اسلامی در جامعه رواج دارد؟
 • سروش IR ۲۲:۱۰ - ۱۴۰۱/۰۳/۰۴
  7 0
  فقط لاف خشکه میزنم ببینیم و تعریف کنیم
  • IR ۱۴:۲۶ - ۱۴۰۱/۰۳/۰۵
   0 2
   زرنزن اینهمه انتقام گرفتن و تازه عملیات خنثی شد ندیدی؟
 • حبیب IR ۲۲:۱۹ - ۱۴۰۱/۰۳/۰۴
  7 1
  اگر انتقام قبلی ها رو گرفتی انتقام این شهید هم گرفته می شود، واقعا سلامی از رجز خوندن خسته نشده، یه هفته بعد از نطق طوفانی جناب عالی که «کرک پر هر کس به یک ایرانی تعرض کند را بر باد می دهیم» دکتر فخری زاده رو شهید کردند، تنها یک نفر اهل عمل بود اونم حاج قاسم
  • IR ۱۴:۲۷ - ۱۴۰۱/۰۳/۰۵
   0 1
   اینهمه انتقام گرفتن ندیدی؟ از ترور پور هوافضای اسرائیل تا غیره
  • علی IR ۱۸:۴۷ - ۱۴۰۱/۰۳/۰۵
   1 1
   خودت رجزخوانی میکنی.
 • کارشناس IR ۲۳:۳۵ - ۱۴۰۱/۰۳/۰۴
  4 0
  افرین از فردا بروند عملگی و نان حلال بخورند
 • IR ۰۹:۵۰ - ۱۴۰۱/۰۳/۰۵
  1 2
  فدای داری سردار
 • صالح IR ۱۸:۴۵ - ۱۴۰۱/۰۳/۰۵
  1 2
  سلام فرمانده.
 • صادق IR ۱۸:۴۸ - ۱۴۰۱/۰۳/۰۵
  1 2
  درود بر سردار سرافراز دکتر سلامی.
 • علی IR ۲۰:۱۹ - ۱۴۰۱/۰۳/۰۵
  1 2
  سلام خدا بر سرداران سرافراز سپاه. خداقوت.
 • صالح IR ۲۰:۲۰ - ۱۴۰۱/۰۳/۰۵
  1 2
  درود خدا بر سردار سرافراز دکتر سلامی. خداقوت. خسته نباشید. اجرتان با امام حسین علیه السلام.
 • علی IR ۲۲:۵۰ - ۱۴۰۱/۰۳/۰۵
  1 2
  احسنتم عالی. خداقوت.
 • م. م IR ۲۳:۰۹ - ۱۴۰۱/۰۳/۰۵
  1 2
  روحی وقلبی فداک.

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس