قاآنی

فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: پیروان تفکر دوم خرداد یا اهل مقاومت نبودند و یا بریده‌های صحنه انقلاب و مقاومت بودند. هیچ کدام از آن‌ها مرد میدان مقاومت و استمرار آن نبودند.

به گزارش مشرق، سردار سرتیپ پاسدار اسماعیل قاآنی فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی عصر امروز سه‌شنبه سوم خرداد ماه در مراسم یادواره شهدای دانشگاه افسری و تربیت پاسداری امام حسین (ع) با اشاره به سوم خرداد ماه روز آزادسازی خرمشهر اظهار داشت: امروز روز آزادسازی خرمشهر و تبدیل شدن خونین‌شهر به خرمشهر است. این روز در تاریخ انقلاب اسلامی و دفاع مقدس یک روز معنادار است.

وی ادامه داد: آزادی خرمشهر بسیار عظیم است و عظمت عملیات بیت‌المقدس که منتهی به آزادی خرمشهر قهرمان شد، کافی است که دوره هشت ساله دفاع مقدس را با عظمت در دنیا معرفی کند.

فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران گفت: می‌دانیم که عظمت سوم خرداد و آزادی خرمشهر با همه عظمت نظامی و عملیاتی به آزادی خاک خرمشهر نبود. عظمت این عملیات در یک بعد به اینکه عملیات نظامی انجام شد که همه دنیا از آزادی خرمشهر متحیر شدند و دشمن مقابل ما صدام جنایتکار این ادعا را داشت که اگر ایرانی‌ها خرمشهر را گرفتند من کلید بصره را به آن‌ها می‌دهم.

بیشتر بخوانید:

سردار قاآنی: به برکت خون شهید سلیمانی هزاران انسان آزاده تربیت شد

وی افزود: جوانانی خرمشهر را آزاد کردند که عمدتاً در سن جوانی فرمانده لشکر بودند و در مکتب امام خمینی (ره) تربیت شده بودند. آن‌ها تجهیزات بسیار ابتدایی داشتند، اما چون در مکتب امام (ره) تربیت شده بودند و فرمانده‌ای همچون امام عظیم‌الشان داشتند، این عملیات بسیار بزرگ و حیرت‌آور را انجام دادند.

سردار قاآنی با اشاره به این جمله امام (ره) که فرمودند خرمشهر را خدا آزاد کرد، بیان داشت: عظمت این آزادی به این است که فرمانده این میدان می‌گوید خرمشهر را خدا آزاد کرد. اوج ارزش فتح خرمشهر به اینکه خدا آزاد کرد به مراتب بالاتر از وصفی است که همه دنیا برای آزادی خرمشهر به کار می‌برند.

وی ادامه داد: خرمشهر وقتی توسط این جوانان تربیت شده مکتب امام آزاد می‌شود و امام می‌فرماید که خرمشهر را خدا آزاد کرد، این کلام و روش برخورد می‌شود حقیقت آنچه که در طول جنگ همه ملت‌های آزاده دنیا درک کردند که اینجا میدان جنگ نیست بلکه اینجا دانشگاه انسان‌سازی است.

این فرمانده ارشد سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان اینکه امام (ره) و مقام معظم رهبری که امروز دقیقاً همان مسیر را طی می‌کنند، به این شکل میدان سخت و بسیار صعب جنگ را به یک دانشگاه انسان‌سازی با این روش و نگاه تبدیل می‌کنند، تصریح کرد: وقتی امام (ره) فرزندان خود را این‌طور تربیت می‌کند، همه قهرمانانی که بیش از یک ماه عرق ریختند و سنگر به سنگر برای آزادی خرمشهر مبارزه کردند و مسجد خرمشهر را آزاد کردند، همه به فکر فرو می‌روند و به معنای جمله خرمشهر را خدا آزاد کرد، می‌اندیشند.

وی ادامه داد: این مکتب است که قادر است در دنیا این سبک مقاومت و جنگیدن پرافتخار را به همه انسان‌های مسلمان و آزاده و حتی غیرمسلمان آزاداندیش درس بدهد که اگر می‌خواهید با عزت زندگی کنید و به اهدافتان برسید با چه سبک و سیاقی باید حرکت کنید.

مکتب امام(ره) جوانانی را تربیت کرد که حزب‌الله لبنان را پایه‌گذاری کردند

این فرمانده ارشد محور مقاومت تصریح کرد: همزمان و مدتی بعد از فتح خرمشهر، دشمن جنایتکار صهیونیستی از جنوب به لبنان حمله می‌کند و بیروت و شمال لبنان را در هم می‌نوردد. در حالی که کم‌ترین آسیب نظامی می‌بیند و بیش از ٣ هزار نفر انسان را در حدود دو هفته با قساوت قلب کامل به شهادت می‌رسانند.

وی ادامه داد: این جنایت‌ها را انجام دادند. اما درس مکتب امام که یک نمونه آزادی خرمشهر بود، باعث شد تا جوانانی را تربیت کنند که پایه‌گذار حزب‌الله در لبنان قهرمان باشند. امروز شما پس از حدود ۴۰ سال می‌بینید که این نوجوانان و جوانان حزب‌الله لبنان که به تاسی از مکتب امام عظیم‌الشأن پای به عرصه مبارزه و مقاومت گذاشته‌اند در دنیا چه عظمتی پیدا کرده‌اند.

امروز رژیم صهیونیستی جرات شلیک حتی یک تیر را به حزب‌الله لبنان ندارد

سردار قاآنی با اشاره به اقتدار حزب‌الله لبنان خاطر نشان کرد: امروز رژیم صهیونیستی جرات شلیک حتی یک تیر را به یکی از نوجوانان و جوانان حزب‌الله ندارد. سال گذشته یکی از بچه‌های حزب‌الله در سوریه به علت تعرض رژیم جنایتکار صهیونیستی به شهادت رسید، حزب‌الله لبنان اعلام کرد که مقابله به مثل می‌کند.

وی افزود: از روزی که حزب‌الله قهرمان اعلام کرد، شما در سرتاسر جبهه صهیونیستی حتی یک نفر با لباس افسری مشاهده نمی‌کردید و همه فراری بودند. این عظمت مکتب امام (ره) است، ارزش آزادی خرمشهری که خدا آزادش می‌کند به این است که چنین انسان‌هایی در مکتب آن تربیت می‌شوند.

فرمانده نیروی قدس سپاه در بخش دیگری از سخنانش بیان داشت: شهدا راه سالار شهیدان یعنی پاسداری از اسلام و انقلاب را با عمل خود به خوبی طی کردند. البته جلسات گرامیداشت یاد شهدا ممکن است به خاطر برخی شهدا برگزار شده باشد، اما هر جلسه‌ای که به نام شهدا برگزار می‌شود متعلق به همه شهداست. مجالس گرامیداشت شهدا، جلسه عزا نیست بلکه جلسه عزت، افتخار و سربلندی است.

وی با اشاره به اینکه یکی از هنرهای فتح خرمشهر، تولد حزب‌الله قهرمان بود، خاطرنشان کرد: یکی دیگر از هنرهای سوم خرداد، به وجود آمدن چهارم خرداد و فرار صهیونیست‌ها از جنوب لبنان بود که متاسفانه در تقویم‌های ما کم‌تر به آن اشاره شده است.

فرهنگ آزادسازی خرمشهر باعث فرار صهیونیست‌ها از جنوب لبنان شد

سردار قاآنی با اشاره به مبارزه حزب‌الله لبنان با صهیونیست‌ها و فرار آن‌ها از لبنان در سال ۲۰۰۰ میلادی اظهار داشت: در سال ۲۰۰۰ میلادی و پس از جنایتی که صهیونیست‌ها در سال ۱۹۸۲ مرتکب شدند، سربازان اسرائیلی وارد ارتفاعات سرکوب در جنوب لبنان شدند، تربیت‌شدگان مکتب امام (ره) با همین فرهنگ فتح خرمشهر و دارا بودن ابتدایی‌ترین تجهیزات توانستند رژیم صهیونیستی با پیشرفته‌ترین سلاح‌ها را در روز چهارم خرداد سال ۲۰۰۰ میلادی از جنوب لبنان فراری بدهند و نه اینکه عقب‌نشینی کند.

وی ادامه داد: وقتی صهیونیست‌ها از جنوب لبنان فرار کردند غذای ظهرشان بر روی چراغ‌های خوراک‌پزی باقی مانده بود و بی‌سیم‌های آنان نیز روشن بود. بچه‌های مقاومت و حزب‌الله لبنان به این شکل طبق تفکر امام (ره) و با فرهنگ سوم خرداد توانستند صهیونیست‌ها را شکست بدهند.

*پیروان تفکر دوم خرداد یا اهل مقاومت نبودند و یا بریده‌های صحنه انقلاب و مقاومت بودند

فرمانده نیروی قدس سپاه با بیان اینکه مناسبت دیگری تحت عنوان دوم خرداد نیز وجود دارد، اظهار داشت: سوم و چهارم خرداد ارتباط مستقیم به مقاومت دارد و دوم خرداد نیز به مقاومت ارتباط مستقیم دارد.

وی خاطرنشان کرد: اینکه این روزها در کنار یکدیگر قرار می‌گیرند تفضل الهی است تا فکر کنیم اگر بر مدار مکتب امام (ره) حرکت کردیم، آن گاه ادامه سوم خرداد چهارم خرداد است و اگر به هر دلیلی عقب‌گرد کردیم، می‌شویم دوم خردادی.

وی ادامه داد: ما با برخی اشخاص جنگ و دعوا نداریم، بصیرت جزو برجستگی بالای نیروهای سپاه و فرزندان میدان مقاومت است. سخنان بسیاری درباره دوم خرداد وجود دارد، اما اگر آن‌ها را جمع کنیم، عصاره این است که پیروان این تفکر یا اهل مقاومت نبودند و یا بریده‌های صحنه انقلاب و مقاومت بودند. هیچ کدام از آن‌ها مرد میدان مقاومت و استمرار آن نبودند. انقلاب اسلامی مرد میدان مقاومت می‌خواهد و اگر این همه پیروزی در صحنه‌های مختلف حاصل شده به این علت است که انقلاب اسلامی یک‌بار دیگر برای همه مسلمانان و اهل دنیا گرد را از روی آیات مبارکه مقاومت در قرآن و این سبک زندگی مقاومت ارزشمند، پاک کرد.

سردار قاآنی با بیان اینکه مقاومت اوج قله انقلاب اسلامی است، بیان داشت: پیروزی انقلاب اسلامی وقتی به نتیجه رسید که مقاومت به اوج خود رسید. شاه همه چیز را قبضه کرده بود و ساواک جهنمی شاه هر انسانی که می‌خواست حرف آزادگی بزند را در کنج بدترین زندان‌ها اسیر می‌کرد. حتی وقتی می‌خواستند از مقابل کلانتری‌ها عبور کنند جرات نگاه خیره به کلانتری‌ها را نداشتند، رژیم جهنمی شاه این طور ترس را به دل مردم افکنده بود. همه دنیا در اوجش آمریکای جنایتکار و رژیم صهیونیستی از آن حمایت می‌کردند. اما امام (ره) عظیم‌الشان  هم مقاومت کرد و هم مقاومت را به فرزندان خود آموخت و انقلاب اسلامی به پیروزی رسید.

وی افزود: پس از این نیز مرحله به مرحله، هر کجا مقاومت کردیم به پیروزی رسیدیم و در تاریخ ما امروز و فردا دو روزی هستند که در تقویم‌ها به نام روز مقاومت و پایداری نوشته شده‌اند. 13 دی ماه روز شهادت شهید سلیمانی هم در تاریخ به نام روز مقاومت نوشته می‌شود که همه معنادار است. از آن مهم‌تر اینکه انقلاب اسلامی در همه زمینه‌ها مقاومت و پایداری کرده است.

این فرمانده ارشد محور مقاومت گفت: نظام اسلامی و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و به ویژه شهدای عالی‌مقام ما در این مسیر با افتخار اثبات کرده‌اند که مقاوم هستند و این مسیر با همه سختی‌های شیرینی که دارد، اما این طراوت، زندگی و نشاط در این نظام که مقاوم برای احیای دین خدا ایستاده است، موج می‌زند.

فرمانده نیروی قدس سپاه با بیان اینکه شما مصادیق این مقاومت را به طور مکرر طی سال‌های اخیر مشاهده کرده‌اید، اظهار داشت: شما شاهد بودید که مقاومت چگونه در دنیا نتیجه‌بخش بوده و آن‌هایی که مقاومت کردند، چقدر با عزت شدند و چه پیروزی‌هایی به‌دست آوردند. در مقابل، افرادی که در عرصه مبارزه صبر و مقاومت نکردند چه میزان ضرر کردند.  

وی افزود: امروز در جغرافیای سیاسی منطقه غرب آسیا، آمریکایی‌ها بسیار تبلیغ می‌کنند که هر کشوری ارتباطات خوبی با آمریکایی‌ها داشته باشد، مشکلات و مسائل آن کشور حل می‌شود. اما وقتی به کشورهایی که با آمریکا و رژیم صهیونیستی ارتباط برقرار کردند، نگاه می‌کنیم مشخص است که چه شرایطی دارند.

این فرمانده ارشد سپاه پاسداران در پایان تاکید کرد: در طرف مقابل، جمهوری اسلامی ایران در مقابل آمریکا با وجود همه فشارها ایستادگی کرد و با عزت در دنیا می‌درخشد. ایران اسلامی امروز هم خود را با عزت حفظ کرده و هم درس عزت را به دیگران آموخته و آنان را یاری می‌رساند.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 36
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 17
 • عباسعلی سعادت IR ۰۸:۵۶ - ۱۴۰۱/۰۳/۰۴
  24 13
  جناب سردار قاآنی کاملاً درست می فرمایند.
  • حسین IR ۰۹:۰۵ - ۱۴۰۱/۰۳/۰۴
   25 12
   سلام سردار وقت شما بخیر جنابعالی صحیح میفرمائید دشمن صهیونیستی جرئت شلیک یک عدد تیر به لبنان را نداره اما عوامل موساد توی روز روشن در قلب پایتخت ایران یکی از عزیزان این مرزو بوم را به شهادت میرسانه تورا بخدا شعار دیگه بسه.
  • IR ۰۹:۰۹ - ۱۴۰۱/۰۳/۰۴
   13 8
   حرف حق حقه حتی اگه اون یه نفری که تا حالا منفی داده بشه هزار نفر
  • حمزه IR ۱۵:۵۳ - ۱۴۰۱/۰۳/۰۴
   4 3
   سردار بزرگوار کاملاً صحیح می فرمایند اما متاسفانه جریان مقابل دوم خرداد و اصلاحات هم بسیار پر هزینه و با مدیریت ضعیف مقاومت می کنند و سابقه درخشانی رو از اکثر ایشان شاهد نبودیم .هزینه های سنگینی که فقط روی دوش مردم گذاشته می شه.
  • IR ۲۰:۳۹ - ۱۴۰۱/۰۳/۰۴
   1 1
   آخه نیست که مردم ایران هم کم جاهل نیستن
 • IR ۰۹:۴۲ - ۱۴۰۱/۰۳/۰۴
  9 27
  معلوم میشه چه جایگاهی داره دوم خرداد که بعد از بیست و پنج سال فرماندهان سپاه هنوز ازش حرف می زنند. زنده باد خاتمی زنده باد اصلاحات
  • سید IR ۱۲:۰۵ - ۱۴۰۱/۰۳/۰۴
   10 11
   دوم خرداد یک جریان فکری است که نه با خاتمی شروع شده و نه به او ختم می‌شه. از وقتی روباه بی‌دندون (انگل‌یس) در ایران فعال بوده، این جریان فکری وابسته، وجود داشته و هر زمان قدرت گرفته، ایران رو به سمت پرتگاه ذلت، حقارت و بدبختی سوق داده. اینها پیروان همان تفکری هستند که معتقد بود باید از فرق سر تا ناخن پا غربی بشیم و هر گاه قدرتی به دست آوردند، شیخ فضل‌الله ‌ها رو به دار کشیدند، بهبهانی‌ها رو ترور کردند، ستارخان‌ها رو منزوی و بعد حذف کردند، میرزا کوچک‌خان را سربریدند و با زور چکمه و سرنیزه حجاب از سر زنان برمی‌داشتند. در یک دوره‌ای هم از راهپیمایی علیه خدا و پیامبر و امام حسین دم می‌زدند. پیروان این فرقه برخی مزدور و برخی ساده‌لوحان بی جیره و مواجب روباه پیر یا عقاب بی کرک و پر هستند.
  • IR ۱۲:۱۹ - ۱۴۰۱/۰۳/۰۴
   9 3
   دیگه اخر جایگاهش بن سلمان و محمد رضا شه و زلنسکی و اشرف غنی میباشد با پرونده معلوم برای پیش خدمتی تمام و کمال به ارباب
  • حاجی IR ۱۵:۲۴ - ۱۴۰۱/۰۳/۰۴
   7 12
   آقای قانی خوشحالم که از اصلاحات ناراحتی ونمیتونی ناراحتیت رو پنهان کنی زنده باد اصلاحات چه با خاتمی چه بی خاتمی
  • IR ۲۲:۳۵ - ۱۴۰۱/۰۳/۰۴
   5 3
   مرگ بر خاتمی خائن و اصلاح طلبان مزدور وطن فروش
 • NL ۰۹:۵۰ - ۱۴۰۱/۰۳/۰۴
  20 8
  درود بر خامنه ای
 • IR ۱۰:۳۷ - ۱۴۰۱/۰۳/۰۴
  17 6
  زنده باد سردار زنده بادسپاه پاسداران انقلاب .افسوس سپاه سرگرم مبارزه است ولی خبرندارد که افراد فرصت طلب به سپاه هم رخنه میکنند فرزندان انقلاب ورزمنده هاوسپاه راکنارمیزنندوافراد ناشایست ونالایق راوارد سپاه می کنند این زنگ خطری برای سپاه وانقلاب است.
 • خدا رحمت کنه .... IR ۱۰:۳۹ - ۱۴۰۱/۰۳/۰۴
  14 20
  خدا رحمت کنه امام خمینی که بارها فرمودن نظامیان در سیاست دخالت نکنند
  • BG ۱۱:۰۴ - ۱۴۰۱/۰۳/۰۴
   3 10
   اون در مورد نظامیان بود
  • سید IR ۱۲:۰۹ - ۱۴۰۱/۰۳/۰۴
   12 4
   وقتی گروهکی قصد دارد برای تأمین منافع اربابانشان به نظام اسلامی ضربه بزند نیروهای نظامی، بویژه سپاه، وظیفه دارند مقابله کنند.
  • IR ۱۲:۱۶ - ۱۴۰۱/۰۳/۰۴
   4 4
   امام فرمود پشتیبان ولایت فقیه باشید - انان که خواب امریکا میبینند خدا بیدارشان کند - مخالف شورای نگهبان مفسد فی الارض است - اگر حسین اسلحه کشید امانش ندهید - از اول با منتظری و بازرگان موافق نبودم و صدتا حرف دیگه ان دخالت نکردن در سیاست هم معنیش مشخصه چه اینکه نظامیان همان زمان هم وزیر و وکیل میشدند
 • IR ۱۳:۲۸ - ۱۴۰۱/۰۳/۰۴
  6 10
  والا در دنیای واقعیت رژیم اسراییل شهید فخری زاده را ترور میکنه ! تو سوریه محموله ها و پایگاه همون رو مرتب شخم میزنه، سایت غنی سازی رو منفجر میکنه و پایگاه پهبادی کرمانشاه رو میزنه و شما یه خونه خالی تو اربیل رو بمبارون میکنید و میگید انتقام گرفتیم ! یعنی اینها کافی نیست که از خودتون شجاعت نشون بدید و مستقیم داخل خاک اسراییل انتقام متناسب بگیرید ؟؟؟ ز عمل کار براید
  • IR ۱۸:۰۶ - ۱۴۰۱/۰۳/۰۴
   4 0
   10 سال برنامه ریزی و تریلیونها دلار بودجه جنگ نیابتی را روانه چاه فاضلاب کردن هنوز هم رودررو مشغول دفاع هستن. اگر این اقدام عملی میدانی نیست پس چیه؟ از سر لجبازی نمی دونین چه بگین!
  • محمد IR ۱۸:۲۳ - ۱۴۰۱/۰۳/۰۴
   2 1
   اسرائیل خودش میدونه کجا ضربه جربانی را خورده اما برای تقویت وابستگانش آن را اعلام نمیکنه
  • اکبر قادری IR ۰۹:۲۲ - ۱۴۰۱/۰۳/۰۵
   2 2
   شما خواب بودی وقتی داخل خاک اسرائیل اهداف زیررو منهدم کردیم: انفجار بزرگ در پالایشگاه حیفا انهدام صنایع موشک سازی ترمر انفجار در سکوهای گازی حیفا انفجار پنج کشتی صهیونیستی موشک باران سایت های جاسوسی موساد در اربیل حمله سایبری وسیع به زیرساخت های حیاتی رژیم صهیونیستی انفجار بزرگ در صنایع تسلیحاتی حیفا انفجار مهیب در فرودگاه بن گورین انفجار مهیب در صنایع نظامی رافائل و ....
 • یوسف IR ۱۵:۰۱ - ۱۴۰۱/۰۳/۰۴
  5 5
  لطفاقبل از واژه اصلاحات کلمه فرقه وضد ولایت یا ضد دین یا ضد جمهوری اسلامی آورده بشود تا معرف کامل آنها باشد مثل فرقه ضدولایت اصلاحات
  • حاجی IR ۱۶:۰۱ - ۱۴۰۱/۰۳/۰۴
   5 5
   اگه معنای ولایت فقیه اینه که یه نفر ارباب کشور ومردم باشه من با افتخار میگم من ضد این ولایت فقیه هستم
  • IR ۱۹:۰۸ - ۱۴۰۱/۰۳/۰۴
   5 2
   حاجی جان چطور همه جا مدیر میخواد ولی به مملکت که میرسه اسمش میشه ارباب. ضمن اینکه ولایت فقیه منتخب خبرگان مردمه و تاییدش هم توسط مردم در این چهل سال مشهوده
  • محمد IR ۲۰:۲۹ - ۱۴۰۱/۰۳/۰۴
   3 1
   کسی که ولایت فقیه را نبپدیرد یعنی ولایت ترامپ و شیطان را پذیرفته فردی بی ولایت در دنیا نداریم همه ولی دارند ولی این کجا و آن کجا
 • محمد IR ۱۹:۳۸ - ۱۴۰۱/۰۳/۰۴
  3 7
  تفکر دوم خردادی ۲۰ میلیون رای داشت سردار. ی کم حواستون رو جمع کنید آلوده سیاسی بازی های جناحی نشید قربان. اقتصاد دوم خردادی بهترین اقتصاد دوران بعد از انقلاب بود.
  • اکبر قادری IR ۰۹:۱۵ - ۱۴۰۱/۰۳/۰۵
   2 1
   احمدی نژاد هم 25 میلیون رای داشت پس بزن کنار ... فقط عوام الناس این حرفارو باور میکنه کیه که ندونه ام المصائب اقتصاد کشور که خلق نقدینگی بدون پشتوانه و کاهش ارزش ریاله، حاصل تاسیس بانک های خصوصی تو دروان اصلاحاته که سال 82 تصویب شد
 • IR ۱۹:۴۵ - ۱۴۰۱/۰۳/۰۴
  0 3
  رژیم صهیونیستی هر لحظه اراده کنه با یک عملیات موفق در تهران هر کس را بخواد به درک واصل میکنه
 • IR ۲۰:۱۳ - ۱۴۰۱/۰۳/۰۴
  2 0
  شما زیاد شعار می دهید ودر عمل صفر باشه بابا تو همه رو کشتی چهل تن اسناد بار کردن بردن کجای تو دل تهران آمدن عزیز آن ما رو می کشن توکجایی بابا بی خیال دوتا موشک حداقل بزنید دل ما خنک بشه فقط کاری نمی کنید شعار الکی ندید
 • IR ۲۰:۵۵ - ۱۴۰۱/۰۳/۰۴
  0 0
  آمریکا باید مستعمره خودش یعنی ترکیه رو‌با ایران هم شریک بشود. ایران هم باید مثل آمریکا در ترکیه پایگاه نظامی داشته باشد.
 • IR ۲۰:۵۷ - ۱۴۰۱/۰۳/۰۴
  2 0
  درود سیاوشانِ ایران زمین بر سردار فاتح، جنگسالار سپاهی، قاآنی کبیر، کسی وارث شمشیر ۱۲هزارسالهٔ یکتاپرستیِ ایران است.
 • IR ۲۰:۵۹ - ۱۴۰۱/۰۳/۰۴
  0 0
  با خروج روسیه،‌
 • IR ۲۱:۰۱ - ۱۴۰۱/۰۳/۰۴
  2 1
  با خروج روسیه،‌ ایران در سوریه تاجگذاری کرد. زنده باد فرزندان سپاهی که نماینده مادرمان ایران‌در نزد شاه جهان، مهدی فاطمه هستند
 • AU ۲۲:۴۶ - ۱۴۰۱/۰۳/۰۴
  9 2
  دوم خرداد یک *تفکر* به معنای حقیقی نبود، یک *تشکیلات* بدون پشتوانه فکری بود، تفکر از هم نمی پاشد، اما عمر تشکیلات دو خرداد بنابر بابیان آن بسیار کوتاه بود
 • علی IR ۰۷:۳۲ - ۱۴۰۱/۰۳/۰۶
  0 0
  اصولگرایان باحذف همه دررقابت باآرای باطله اول شدند قطعا ازرای میلیونی اصلاحات خشمگین خواهندشد.
 • س م ح IR ۱۲:۱۹ - ۱۴۰۱/۰۳/۰۶
  0 0
  سلام به نظر می رسه بازدارندگی ما کم و از حزب الله کمتر هست که رژیم اسرائیل به خودش اجازم می دهد هر از گاهی یک نفر از نیروهای ما را در کشور خودمان ترور کند.
 • IR ۰۱:۴۰ - ۱۴۰۱/۰۳/۱۸
  0 0
  سردار جون

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس