کد خبر 1378923
تاریخ انتشار: ۳ خرداد ۱۴۰۱ - ۰۹:۴۵
دلیل قهرمانی استقلال به روایت مهدی پاشازده

مهدی پاشازاده می‌گوید قهرمانی استقلال در این فصل از رقابت‌های لیگ برتر بسیار ارزشمند بود.

به گزارش مشرق، مهدی پاشازاده، پیشکسوت تیم فوتبال استقلال درباره قهرمانی آبی‌پوشان پایتخت و چگونگی قهرمانی این تیم در رقابت‌های لیگ برتر اظهار کرد:‌ من قبلا هم گفتم. هر مربی‌ای برای پیش‌برد کارهای خودش، مدل خاصی دارد. یک مربی به پاس‌های بلند اعتقاد دارد. یک مربی به تیکی‌تاکا و هر کسی یک روند مشخصی را پیش می‌برد. همانطور که مشخص است، قهرمانی برای یک تیم از اهمیت زیادی برخوردار است. من گفته بودم که تیمی که صدر جدول است و فاصله قابل توجهی با تیم‌های رده پایین‌تر دارد، نباید از آن تیم انتقاد شود و جام برای هواداران خیلی مهم بود و این قهرمانی بعد چند سال ارزشمند است.

او در پاسخ به این سوال که استقلال با استقلال‌های سال گذشته چه تفاوتی داشت که به قهرمانی لیگ برتر رسید؟ گفت: استقلال این فصل در مدیریت روند خوب و مدیرعامل خوبی داشت. این فصل در استقلال آرامش خوبی حاکم بود و اعضای هیات مدیره دنبال این نبودند که خودشان را نشان بدهند. امسال استقلال پول داشت و تیم خوبی جمع شده بود.

پاشازده درباره نقطه قوت فنی استقلال که باعث قهرمانی آبی‌پوشان در این فصل از رقابت‌های لیگ برتر شد، خاطرنشان کرد: گل نخوردن از نظر فنی برای استقلال خیلی تاثیرگذار بود. ساختار دفاعی استقلال و عملکرد سید حسین حسینی از نکاتی بود که تاثیر زیادی در قهرمانی استقلال داشت.

بیشتر بخوانید:

کفه ترازوی دیدار با استقلال به سود ما سنگینی می‌کند

این پیشکسوت تیم فوتبال استقلال درباره روند شکست‌ناپذیری این تیم گفت: تیمی که از اول کم گل می‌خورد و نمی‌بازد، شخصیت‌ تیمی‌اش درست می‌شود. این یک عادتی است که برای هر بازی دارد برای استقلال رخ می دهد و بیشتر مسائل روحی و روانی در آن دخیل است. همچنین مسائل فنی هم کاملا روی این مساله تاثیرگذار است.

او درباره ۲ بازی باقی‌مانده استقلال در رقابت‌های لیگ برتر و در پاسخ به این سوال که دیدگاه آبی‌پوشان نسبت به این ۲ بازی باید چگونه باشد؟ گفت: تیمی که قهرمان می‌شود، نمی‌شود از آن انتظارات خیلی زیادی داشت. البته این مساله به تفکرات باشگاه و کادر فنی بازمی‌گردد که رویکرد نسبت به این ۲ بازی چگونه باید باشد و آیا از همان ترکیب اصلی استفاده می‌شود یا قرار است از بازیکنان ذخیره استفاده شود.

پاشازاده درباره فصل آینده رقابت‌های لیگ برتر و در پاسخ به این سوال که آیا هواداران استقلال در کنار نتیجه‌گیری انتظار بازی زیبا از آبی‌پوشان پایتخت خواهند داشت؟ گفت: قطعا طرفداران دوست دارند تیم‌شان در کنار نتیجه‌گیری، بازی زیبایی از تیم محبوب‌شان ببینند. هواداران می‌خواهند فوتبال زیبا ببینند و این مساله برای همه طرفداران فوتبال است،  نه فقط استقلال. باید دید کادر فنی و باشگاه چه رویکردی دارد و چه بازیکنانی در لیست ورودی و خروجی برای فصل آینده تیم قرار دارند.

منبع: ایسنا

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس