مراجع دینی بیت المقدس

مراجع دینی در شهر بیت المقدس اشغالی اعلام کردند که هیچکدام از احکام و قوانین صادره از سوی دادگاه های رژیم صهیونیستی در مورد مسجدالاقصی را به رسمیت نمی شناسند.

به گزارش مشرق به نقل از خبرگزاری آناتولی، مراجع اسلامی در بیت المقدس در بیانیه‌ای مشترک در واکنش به حکم دادگاه رژیم صهیونیستی مبنی بر یورش شهرک نشیان افراطی به مسجدالاقصی اعلام کردند که هیچکدام از احکام صادره از دادگاه‌ها و سایر مراجع صهیونیستی را به رسمیت نمی شاسند.

در این بیانیه آمده است: ما به عنوان شوراها و مراجع اسلامی در بیت المقدس، حکم دادگاه رژیم صهیونیستی در مورد یورش شهرک نشیان صهیونیست به مسجدالاقصی را مردود می‌دانیم.

بیانیه مذکور می‌افزاید: ما تاکید می‌کنیم که هر گونه حکم یا قانون صادره از جانب دادگاه و یا سایر مراجع صهیونیستی را به رسمیت نمی‌شناسیم، چرا که مسجدالاقصی با همه محوطه اطراف آن، به حکم الهی مکانی اسلامی و متعلق به مسلمانان است و تقسیم یا به اشتراک گذاشتن هیچ بخشی از آن قابل قبول نیست و این باور همه مسلمانان جهان است.

کمیته‌های دینی مذکور در مورد اقدامات خطرناک علیه وضعیت تاریخی، دینی و قانونی پیش از سال ۱۹۶۷ در مسجدالاقصی هشدار دادند و تاکید کردند: ما به عنوان مراجع دینی در قدس شریف بر باطل بودن این حکم و فقدان اثر حقوقی آن بر حسب موازین حقوق بین المللی که دستگاه قضائی رژیم صهیونیستی در اراضی اشغالی ۱۹۶۷ از جمله قسمت شرقی بیت المقدس و سایر امکان مقدس اسلامی و مسیحی را به رسمیت نمی‌شناسد، تاکید می‌کنیم.

این کمیته‌ها و مراجع دینی، شامل شورای اوقاف و امور اسلامی، شورای عالی اسلامی، داری الافتای فلسطین، دفتر ریاست قوه قضائیه دربیت المقدس و اداره اوقاف اسلامی و امور مسجدالاقصی می‌باشند.

به موجب حکم دادگاه رژیم صهیونیستی که روز یکشنبه صادر شد، یورش و نیایش شهرک نشیان صهیونیست با صدای بلند داخل مسجد را نمی‌توان جرم انگاری یا نقض حقوق مدنی دانست.

گفتنی است، طی هفته‌های گذشته بر اثر یورش‌های مکرر صهیونیست‌ها به مسجدالاقصی، تنش در بیت المقدس افزایش یافته و شماری از فلسطینیان در درگیری با صهیونیست‌ها زخمی یا بازداشت شده اند.

منبع: مهر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس