کد خبر 1377746
تاریخ انتشار: ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۱۶:۱۲
قتل

پس از ۶ ساعت جست وجو و کندوکاو بالاخره جسد زن ۳۴ ساله از درون لجن‌ها نمایان شد. صحنه وحشتناکی مقابل چشمان حاضران قرار گرفته بود که هیچ کس را یارای دیدن آن نبود.

به گزارش مشرق، بیست و نهم تیر سال گذشته، مرد ۴۳ ساله‌ای به نام «محمد – ط» که به شدت نگران بود، هراسان خود را به پلیس آگاهی رساند و از آنان برای یافتن همسر گمشده‌اش کمک خواست.

او درباره این ماجرا به کارآگاهان اداره جنایی پلیس آگاهی خراسان رضوی گفت: طبق معمول حدود ساعت ۷ صبح در حالی از خانه بیرون آمدم که پسر ۴ ساله و همسرم (همسر دوم) در خواب بودند. آن روز همسرم نیز نوبت پزشکی داشت و قرار بود به درمانگاه برود. من هم که در زمینه خرید و فروش خودرو فعالیت دارم به بنگاه رفتم و تا ظهر در محل کار بودم، اما هرچه با همسرم تماس می‌گرفتم پاسخ نمی‌داد.

وی گفت: با این تصور که احتمالا اقدامات درمانی همسرم طول کشیده است، نگرانی به دلم راه ندادم بالاخره بنگاه را تعطیل کردم و به طرف منزل همسر دومم در بولوار میرزا کوچک خان رفتم چراکه به خاطر ناراحتی و نگرانی‌های همسر اولم برای الهام (همسر دوم) یک واحد آپارتمانی را در منطقه میرزا کوچک خان اجاره کرده بودم و برخی روزهای هفته را نزد او می‌رفتم، اما هنگامی که به منزل رسیدم پسر خردسالم در خانه تنها بود.

او ادامه داد: از او درباره مادرش پرسیدم که گفت: مادر به مطب دکتر رفته است! هرچه زمان بیشتر می‌گذشت من نگران‌تر می‌شدم، ولی خبری از همسرم نبود. در همین حال خانواده الهام نیز مدام به من زنگ می‌زدند چرا که الهام پاسخ تلفن را نمی‌داد به همین خاطر و به ناچار پسر کوچکم را نزد همسر اولم در قلعه ساختمان بردم ودر جست وجوی همسرم برآمدم، اما هیچ اثری از او نیافتم به همین خاطر به آگاهی آمدم تا مرا برای یافتن همسرم کمک کنند و ...

با توجه به اهمیت موضوع و با دستور سرهنگ کارآگاه جواد شفیع زاده (رئیس پلیس آگاهی خراسان رضوی) گروهی از کارآگاهان اداره جنایی ماموریت یافتند تا این ماجرا را با دقت مورد بررسی قرار دهند.

این درحالی بود که «محمد- ط» در اظهارات خود به اختلافات بین همسر اولش و زن گمشده نیز اشاره کرد و گفت: چند سال قبل هنگام معامله یک خودرو با الهام آشنا شدم که این آشنایی به ازدواج پنهانی انجامید، اما مدتی بعد و در حالی که الهام باردار بود مریم (همسر اولم) متوجه موضوع شد و اختلافات خانوادگی بالا گرفت تا حدی که مریم با حالت قهر مرا ترک کرد.

این مشاجرات و درگیری‌ها هر روز افزایش یافت تا این که بالاخره تصمیم گرفتم برای هرکدام از آن‌ها خانه‌ای مجزا تهیه کنم که از یکدیگر دور باشند، ولی روزهای هفته را تقسیم کردم که هیچ کدام ناراحت نشوند. اگرچه منزلی را در بولوار میرزا کوچک خان برای همسر دومم اجاره کردم، اما باز هم برادر همسر اولم به طرفداری از خواهرش پیگیر این موضوع بود و ما اختلافاتی باهم داشتیم. از سوی دیگر هم «الهام» با همسر اولش اختلاف داشت که بعد از ازدواج با من این اختلافات شدیدتر شده بود.

با اظهارات این مرد جوان، تحقیقات گسترده و غیرمحسوس با نظارت مستقیم سرهنگ مهدی سلطانیان (رئیس اداره جنایی آگاهی) آغاز شد و افراد مظنون با شگردهای تخصصی و پلیسی مورد بازجویی قرار گرفتند با آن که سرنخ مهمی در این تحقیقات به دست نیامد، اما کارآگاهان دایره قتل عمد آگاهی که فرضیه وقوع جنایت را قوی‌تر می‌دانستند سررشته بررسی‌های پلیسی را به دست گرفتند و بدین ترتیب این پرونده زیر نظر قاضی ویژه قتل عمد قرار گرفت.

قاضی «محمود عارفی راد» پس از مطالعه اوراق این پرونده ۱۰ ماهه و گزارش‌های کارآگاهان، بی درنگ دستور بازداشت «محمد – ط» (همسر زن گمشده) را صادر کرد چرا که تناقض گویی در اظهارات او و دیگر مظنونان به حدی بود که با واقعیت‌های موجود و تحقیقات غیرمحسوس کارآگاهان مطابقت نداشت.

هنگامی که مرد ۴۳ ساله دوباره در پلیس آگاهی مورد بازجویی قرار گرفت باز هم ادعاهای قبلی خود را تکرار کرد، اما این بار کارآگاهان شواهد و مدارکی را رو کردند که راه انکار را بر او بسته بود!

پس از حدود نیم ساعت بازجویی، بالاخره «محمد – ط» به قتل همسرش اعتراف کرد، اما در ادعاهایش گفت: من همسرم را نکشتم! از این که زندگی ام به خاطر ازدواج دوم متلاشی شده بود ناراحت بودم و اختلافات شدیدی با هم داشتیم. به همین خاطر از مدتی قبل نقشه قتل او را کشیدم به این منظور با پسرعمه ام که سرایدار یک مرکز آموزشی در منطقه فدک مشهد است تماس گرفتم و از او خواستم در قبال دریافت مبالغی که در نهایت به بیش از ۳۰۰ میلیون تومان رسید، همسرم را به قتل برساند. آن روز هم (آخر تیر ۱۴۰۰) «حسن» در حالی که کیسه و طناب به همراه داشت با خودروی سمندش به خانه همسر دومم در خیابان «پوراسماعیل» آمد همسرم در یک اتاق بود و پسرم در اتاق دیگر خوابیده بود او به داخل اتاق رفت و همسرم را خفه کرد سپس جسد را درون کیسه گذاشت و با سمند به نقطه نامعلومی برد که هیچ گاه به من چیزی نگفت. وقتی هم مدتی بعد به او اصرار کردم به من گفت که دوستانم جسد را به سمت قوچان برده اند!

با روشن شدن ماجرای قتل، بلافاصله کارآگاهان با دستورات محرمانه و ویژه قاضی عارفی راد، وارد عملیات شدند و «حسن» را صبح پنج شنبه گذشته در منزل سرایداری مرکز آموزشی دستگیر کردند.

این مرد متاهل ۴۴ ساله نیز که ابتدا سعی داشت خود را بی خبر از ماجرا نشان دهد وقتی چشمش به دستبندهای گره خورده بر دستان شوهر مقتوله افتاد، تازه متوجه شد که دیگر انکارهایش فایده‌ای ندارد؛ بنابراین لب به اعتراف گشود و گفت: زمانی که من به خانه «الهام» رسیدم، «محمد- ط» او را طبق نقشه خفه کرده بود و من فقط با خودم کیسه و طناب بردم تا به راحتی جسد را حمل کنم. آن روز پیکر بی جان «الهام» را در صندوق عقب سمند گذاشتم و به مرکز آموزشی آوردم، چون آخر هفته مرکز آموزشی تعطیل بود، اما هرچه با «محمد» تماس می‌گرفتم گوشی را پاسخ نمی‌داد. حدود ۲ روز جسد در حیاط مرکز آموزشی ماند تا این که «محمد» بالاخره گوشی اش را پاسخ داد و گفت: خودت جسد را از بین ببر! من هم به ناچار تصمیم گرفتم آن را درون چاه فاضلاب داخل حیاط خلوت کوچک پشت خانه سرایداری بیندازم به همین خاطر ابتدا با تخلیه چاه تماس گرفتم و بعد از آن که چاه فاضلاب را خالی کردند جسد را با دست و پای بسته درون چاه انداختم بعد هم نخاله و خاک روی آن ریختم و خودم سرچاه را سیمان کردم.

در پی اعترافات وحشتناک سرایدار ۴۴ ساله، دیگر جای درنگ نبود به همین دلیل گروهی از امدادگران فداکار آتش نشانی مشهد با دستور قاضی شعبه ۲۱۱ دادسرای عمومی و انقلاب در کنار کارآگاهان آگاهی عازم کوی فدک شدند و با راهنمایی سرایدار به درون حیاط خلوت کوچک رفتند.

زمانی که با برداشتن چند موزائیک، سر چاه فاضلاب نمایان شد، مشکلات دیگری از این ماجرای تکان دهنده آتش نشانان را به تکاپو انداخت چرا که چاه فاضلاب در حال استفاده بود و باید دوباره تخلیه می‌شد. در این هنگام آتشپاد دوم «مهدی رضایی» که فرماندهی عملیات را به طور مستقیم به عهده گرفته بود، دستور داد تا امدادگران دیگری از ایستگاه‌های ۷، ۱۲ و ۳۸ آتش نشانی نیز به یاری همکارانشان بشتابند چرا که این عملیات بسیار سخت طبق پیش بینی او ساعت‌ها طول می‌کشید.

امدادگران آتش نشانی به لباس‌های ایمنی مجهز شدند، اما کار سخت آنان همه حاضران در صحنه را به حیرت واداشت. پس از تخلیه فاضلاب، مشخص شد که خاک ونخاله‌های زیادی در چاه وجود دارد به همین دلیل آتش نشانان با سطل، نخاله‌های متعفن را نیز بیرون کشیدند تا این که پس از ۶ ساعت جست وجو و کندوکاو بالاخره جسد زن ۳۴ ساله از درون لجن‌ها نمایان شد. صحنه وحشتناکی مقابل چشمان حاضران قرار گرفته بود که هیچ کس را یارای دیدن آن نبود.

در نهایت آتش نشانان فداکار با نظارت مستقیم قاضی «عارفی راد»، جسد را به بیرون از چاه انتقال دادند، اما باز هم هر کدام از متهمان پرونده، وقوع جنایت را به گردن دیگری می‌انداخت. به همین دلیل قاضی ویژه قتل عمد دوباره به ارشاد و راهنمایی متهمان در همان محل کشف جسد پرداخت تا حقیقت ماجرا را بیان کنند، اما «محمد- ط» مدعی بود که «حسن» به خاطر ارتکاب این جنایت نه تنها پول و سکه گرفته است بلکه بعد از قتل هم طلاهای همسرم را گرفت. در همین حال «حسن» نیز ادعا کرد که فقط در انتقال جسد و انداختن پیکر بی جان الهام درون چاه فاضلاب نقش داشته و قتل را «محمد – ط» انجام داده است.

در حالی که بازجویی‌ها زیر رگبار تگرگ و باران شدید روز پنج شنبه گذشته تا شب ادامه یافت، هر دو متهم با صدور قرار قانونی از سوی مقام قضایی در اختیار کارآگاهان اداره جنایی پلیس آگاهی خراسان رضوی قرار گرفتند و بدین ترتیب گروه کارآگاهان ورزیده با هدایت سرهنگ، ولی نجفی (رئیس دایره قتل عمد) بررسی‌های فنی و تخصصی را برای روشن شدن زوایای پنهان این پرونده جنایی به سرپرستی سروان آرمین منفرد آغاز کردند.

منبع: روزنامه خراسان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 54
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 1
 • IR ۱۶:۱۹ - ۱۴۰۱/۰۲/۳۱
  28 18
  بازم مشهد !!!
  • بشار عبدالواحد IR ۱۶:۳۶ - ۱۴۰۱/۰۲/۳۱
   29 28
   تو ایرانی نیستی اگر بودی شهر مشهد جزو ایرانه و هیچوقت ایران را کوچک نمی کردی
  • بشار عبدالواحد IR ۱۷:۲۹ - ۱۴۰۱/۰۲/۳۱
   15 28
   چرا به شهر امام رضا توهین می کنی کافر نامسلمون
  • IR ۱۸:۰۱ - ۱۴۰۱/۰۲/۳۱
   16 23
   معلوم میشه تو مشهد بدجوری حالت گرفته شده !
  • IR ۱۸:۳۵ - ۱۴۰۱/۰۲/۳۱
   16 2
   مشهدی ها اصلا ربطی به امام رضا ( ع) ندارند. و مثل هر شهری و شایدم بیشتر خلاف کار داره.
  • DE ۱۹:۲۰ - ۱۴۰۱/۰۲/۳۱
   12 6
   مشهد پرشده از جنایت و جرم.
  • IR ۱۹:۲۴ - ۱۴۰۱/۰۲/۳۱
   8 5
   عزیزم چرا مسائل و با هم قاطی میکنید ؟چرا گرد و خاک میکنید ؟امام رضا ع امام همه ماست شهر مشهد یه منطقه جغرافیایی محسوب میشه مردم شهر مشهد جمعیتی هستن که جامعه مشهد و تشکیل می دن .مگه کسی به امام رضا ع توهین کرد ؟که بهتون برخورده .!اخه کافر نامسلمون خخخخ.ایشون فقط گفتن مشهد !کاری هم به امام رضا ع نداشتن .خوب زیاده دیگه .جای تعجب هم داره.هیچ ربطی هم به امام ع نداره.البته نا گفته نمونه که همین مشهدی ها بودن که امام رضا ع رو مسموم کردن در غربت .و ایشون حرم شون اینجاست و البته مجبور بودن این شرایط و بپذیرن همونطور که میدونی بهشون میگن غریب الغربا! در ضمن یه کم آروم باشید .
  • IR ۱۹:۳۹ - ۱۴۰۱/۰۲/۳۱
   1 7
   همین مونده بود که یک عرب سوری به ایرانی ادب یاد بده.
  • IR ۱۹:۵۷ - ۱۴۰۱/۰۲/۳۱
   4 5
   خدائیش رتبه اول رو در کشور داره
  • IR ۲۳:۱۷ - ۱۴۰۱/۰۲/۳۱
   1 3
   عاقبت الهی
  • IR ۱۸:۱۲ - ۱۴۰۱/۰۳/۰۱
   0 0
   همه اینایی که بازی راه انداختند(مشهد و غیره...)، یا از عرعرستانن، یا بیشرفای آلبانی هستن... یه بازی احمقانه...
 • IR ۱۶:۲۵ - ۱۴۰۱/۰۲/۳۱
  33 9
  به نظرم باید روی اعصاب و خلق و خوی و ... مردم مشهد باید بررسی بشه و تیمی از جامعه شناس و روانشناس و روانپزشک و ... این معضل را بررسی کنند
  • بشار عبدالواحد IR ۱۶:۴۲ - ۱۴۰۱/۰۲/۳۱
   8 23
   مشهد امام رضا را دارد نگهدارشان است تو لازم نکرده خلق و خوی مشهدی ها را بسنجی
  • IR ۱۶:۵۸ - ۱۴۰۱/۰۲/۳۱
   24 0
   مشهد متاسفانه خیلی مهاجر پذیر شده. شهر خیلی گسترش پیدا کرده و حاشیه نشینی بیداد می کنه.
  • IR ۱۶:۵۸ - ۱۴۰۱/۰۲/۳۱
   11 5
   زندگی در جوار مکانهای مقدس شرایطی را دارد که اگر توسط ساکنان رعایت نشود به سرعت به سنگدلی و قساوت قلب منجر می شود.
  • NL ۱۷:۵۰ - ۱۴۰۱/۰۲/۳۱
   1 1
   این چیزا تو ایران معنی نداره
  • IR ۱۹:۴۸ - ۱۴۰۱/۰۲/۳۱
   4 0
   علت اصلی این مشکلات فقط مهاجرین بی فرهنگی هستند که شهر مقدس و با فرهنگ غنی اسلامی را به این وضعت اسفبار دچار کردند و هرچه زودتر مسئولین و متولیان امر باید در این خصوص چاره اندیشی کنند.
  • IR ۲۳:۰۳ - ۱۴۰۱/۰۲/۳۱
   4 1
   تا اطلاع ثانوی به مشهدی های عزیز توصیه میکنم مثلث عشقی ایجاد نکنید و تو رابطه هاتون شخص سومی رو وارد نکنید چون به احتمال بالا یه نفر کشته میشه
 • IR ۱۶:۲۷ - ۱۴۰۱/۰۲/۳۱
  14 3
  من نفهمیدم الهام با همسر سابقش هم مشکل داشت که بعد ازدواج با حسن این اختلافات بیشتر شده بود !!!! مگه میشه ؟؟؟
  • IR ۱۶:۵۱ - ۱۴۰۱/۰۲/۳۱
   3 0
   بله میشه، احتمالا این مشکل مربوط به پرداخت مهریه میشده و یا شاید نسبت فامیلی با هم داشتن و این طلاق باعث بروز اختلاف در فامیل شده باشه.
  • یوسف طنطاوی عبدالعثمان IR ۱۷:۰۲ - ۱۴۰۱/۰۲/۳۱
   5 6
   این ها همه داستان است برای سرگرمی من و تو ای بشر ساده لوح؟
  • عمر فاروق وهابی IR ۱۷:۰۶ - ۱۴۰۱/۰۲/۳۱
   4 3
   تو این داستان ها را باور داری ؟
 • بشار عبدالواحد IR ۱۶:۳۱ - ۱۴۰۱/۰۲/۳۱
  12 1
  همسر دوم را کشته تا بره سومی را بگیره.
  • بشار عبدالواحد IR ۱۶:۴۰ - ۱۴۰۱/۰۲/۳۱
   7 2
   کشتن حرام است مخصوصا در ماه محرم و صفر
 • IR ۱۶:۳۵ - ۱۴۰۱/۰۲/۳۱
  10 4
  حق زن دوم همینه. میره زندگی یکی دیگه رو خراب میکنه. الان زن اولش خوشحاله
  • IR ۲۰:۱۵ - ۱۴۰۱/۰۲/۳۱
   3 9
   زن اولش اگر زن بود که این بیچاره سراغ دومی نمیرفت
  • IR ۲۳:۰۲ - ۱۴۰۱/۰۲/۳۱
   12 0
   از این زاویه نگاه کن که این مرد اگه مرد زندگی بود که همون زن اول و خوشبخت میکرد
 • IR ۱۶:۴۳ - ۱۴۰۱/۰۲/۳۱
  0 11
  طبق دستور خدا مرد میتونست ۴ همسر داشته باشد حتی به هر دو هم رسید گی کرده حسادت زن اول باعث مرگ الهام شده
 • IR ۱۶:۴۷ - ۱۴۰۱/۰۲/۳۱
  1 2
  90 درصد مال اونجاست !
 • IR ۱۶:۴۹ - ۱۴۰۱/۰۲/۳۱
  2 0
  هر دو رو بکشند
 • IR ۱۶:۵۴ - ۱۴۰۱/۰۲/۳۱
  3 1
  ﭼﻘﺪﺭ ﺟﻨﺎﻳﺘﻬﺎﻱ ﻭﺣﺸﺘﻨﺎﻙ ﺩﺭ ﻛﺸﻮﺭ ﺭﺥ ﻣﻴﺪﻫﺪ
 • IR ۱۷:۰۳ - ۱۴۰۱/۰۲/۳۱
  5 0
  اینها عجب جنایتکاران بیرحمی هستن، خواهشا اسم حیوان رو اینا نذارین که اهانت به حیوانات خدا هست
 • M IR ۱۷:۰۷ - ۱۴۰۱/۰۲/۳۱
  11 1
  ربطی به مشهد نداره واین به این معنی نیس جاهای دیگه کشور جرم وجنایت انجام نمیشه
 • جهودشناس IR ۱۷:۱۱ - ۱۴۰۱/۰۲/۳۱
  5 2
  بارها گفتم و باز هم میگم. تا زمانی که اعدامها در وسط میدانها برگزار نشوند و در شبکه یک و دو و سه نمایش داده نشوند، همین آش و همین کاسه خواهد بود و هر روز بدتر خواهد شد. نمایش اعدام بسیار بازدارنده و عالی است.
  • IR ۲۰:۰۸ - ۱۴۰۱/۰۲/۳۱
   0 3
   این همه اعدام کردند چی شد؟ بدترشد که بهتر نشد . مگر این همه قاچاقچی مواد مخدر اعدام کردند مواد مخدر جمع شد؟اول اینکه کسی که برای حل مشکل با همسرش اول به قتل فکر میکنه با دیدن صحنه اعدام هرگز متنبه نخواهد شد دوم دیدن صحنه اعدام بشدت در روح و روان افراد سالم جامعه اثر تخریبی داره مخصوصا روی بچه ها که تا آخر عمر ناراحتشون میکنه سوم : اگر در آموزش و ترویج فرهنگ خانواده از مدارس درحین دوران تحصیلی و همینطور از طریق رسانه ها و صدا و سیما اطلاع رسانی و ترویج فرهنگ صحیح خانوادگی انجام بشه قطعا کمتر شاهد این اتفاقات ناهنجار خواهیم بود. با بگیر و ببند و بکش و اعدام فقط فرهنگ خشونت و وحشیگری بیشتر خواهد شد وبس .
 • NL ۱۷:۴۴ - ۱۴۰۱/۰۲/۳۱
  0 0
  عملیات
 • IR ۱۷:۵۴ - ۱۴۰۱/۰۲/۳۱
  6 0
  دقت کردید همه قتل ها به خاطر خیانت و ازدواج مجدد ه .چرا اینقدر بین شون تعهد کمه.
  • حاجی IR ۰۲:۴۵ - ۱۴۰۱/۰۳/۰۱
   0 0
   من میخوام ازدواج مجدد بکنم
 • Ms IR ۱۷:۵۹ - ۱۴۰۱/۰۲/۳۱
  3 0
  خیلی مردم اعصاب دارن
 • IR ۱۸:۰۷ - ۱۴۰۱/۰۲/۳۱
  7 0
  تواین دوروزمونه واین اوضاع گرونی بعد تورفتی دوتا گرفتی خیلی اعصاب داشتی
 • IR ۱۸:۲۳ - ۱۴۰۱/۰۲/۳۱
  5 3
  مشهد
 • DE ۱۹:۲۱ - ۱۴۰۱/۰۲/۳۱
  0 3
  بشار، نخود هر آش باش
 • عبدالقادر بن جاسم DE ۱۹:۲۵ - ۱۴۰۱/۰۲/۳۱
  6 2
  برای چی کشت زنش را . خوب طلاقش میداد کار بهتر بود که.
  • IR ۲۲:۲۷ - ۱۴۰۱/۰۲/۳۱
   3 1
   اصلا اونجا اعتقاد به طلاق ندارن
 • IR ۱۹:۴۶ - ۱۴۰۱/۰۲/۳۱
  2 0
  بیچاره بچه
 • IR ۱۹:۴۹ - ۱۴۰۱/۰۲/۳۱
  2 0
  متاسفانه تبدیل شدن مشهد به دومین کلان شهر بزرگ ایران باعث افزایش آمار جرم و جنایت شده و شهر مقدس مشهد بستر وقوع انواع خلاف‌کاری ها و مشکلات اجتماعی است جنایت کار نه امام رضا ع می شناسد و نه حریم و حرمت وقت آن است که با ریشه یابی دقیق و کشف سرمنشاء مشکلات و معضلات علاج واقعه قبل از وقوع انجام شود نه اینکه منفعلانه نشست و هر روز شاهد وقوع آن‌بود
 • IR ۲۰:۱۸ - ۱۴۰۱/۰۲/۳۱
  2 0
  هم میتونه حسن راست بگه و هم میتونه محمد راست بگه . هر دو مرتکب قتل یک انسان شده اند . اگر عدالت بخواهد عملیاتی شود ابتدا باید به همان طریقی که زن بیچاره کشته شده هر دو اینها را بکشند و صد البته دفن نکنند بلکه انها را در چاه فاضلاب همانجا بیاندازند و قبرشان همانجا باشد . این میشه عدالت .
 • IR ۲۰:۳۵ - ۱۴۰۱/۰۲/۳۱
  0 0
  چه اصراری دارین جنایت ها رو برجسته کنین
 • IR ۲۱:۱۲ - ۱۴۰۱/۰۲/۳۱
  3 0
  واقعا حیوانات درنده با همنوع خودشون اینکار رو نمی‌کنند طفلک اون بچه بی گناه
 • مهرانا IR ۲۱:۴۱ - ۱۴۰۱/۰۲/۳۱
  6 0
  تو شهر مشهد،مشهدی اصیل کم پیدا میشه واکثرا از شهرهای دیگه تو این شهر ساکنن،درضمن نمیشه صرفا مردم یک شهر رومحکوم کرد.
 • IR ۲۲:۰۰ - ۱۴۰۱/۰۲/۳۱
  6 0
  وقتی آدم به حق خودش از زندگی قانع نیست و دائم دنبال ارضاء هر چه بیشتر این هوای نفس کوفتیه، این طور مصیبت به بار میاره. چه اون مردی که با داشتن زن، به دنبال زن دیگه س، چه اون زن بی وجدانی که وارد حریم یه زن دیگه میشه، چه اون کسی که بخاطر پول، شریک قتل یا خود مرتکب قتل میشه، همشون لایق دفن شدن در اعماق متعفن ترین گنداب های فاضلابند.
 • IR ۲۲:۵۰ - ۱۴۰۱/۰۲/۳۱
  4 1
  اونقدری که در تهران جنایت میشه در مشهد نمیشه خداوندا عاقبت همه ما رو ختم بخیر بگردان الهی آمین
 • DE ۰۳:۳۹ - ۱۴۰۱/۰۳/۰۱
  1 2
  چرا همه جنایت ها سمت مشهد و سمت افغانی ها ؟ وقتی ملوک طوایفی مدیریتش می‌کنند همین می‌شود
 • عبدل IR ۰۷:۱۲ - ۱۴۰۱/۰۳/۰۱
  1 0
  مشهد تگزاس

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس