ضرورت افزایش تولید پتروشیمی‌ها به میزان ظرفیت اسمی

معاون وزیر نفت و مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی گفت: تولید واحدهای پتروشیمی به میزان ظرفیت اسمی آنها باید محقق شود.

به گزارش مشرق، مرتضی شاهمیرزایی در جریان سفر اعضای کمیسیون انرژی مجلس به شهرهای مسجدسلیمان، اندیکا، لالی و هفتکل با حضور در مجتمع پتروشیمی مسجدسلیمان اظهارداشت: صنایع پتروشیمی بطور کلی مهمترین رسالتی که دارد، رساندن مجتمع های پتروشیمی جاری به ظرفیت اسمی آنها است.

وی با اشاره به بهره برداری از پتروشیمی مسجدسلیمان افزود: در حالی این مجتمع فعالیت خود را آغاز کرد که در شرایط کرونایی، امکان حضور متخصصان خارجی وجود نداشت.

مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی ایران اضافه کرد: این پتروشیمی با تلاش جوانان متخصص و توانمند ایرانی امروز علاوه بر تولید محصول برای بازار داخلی، وارد عرصه صادرات نیز شده است.

شاه‌میرزایی همچنین به تغییرات مدیریتی در این مجتمع پتروشیمی اشاره کرد و گفت: تغییرات در رده های مدیریتی، طبیعی است و همواره تازه شدن نیروها در سازمان ادامه دارد.

مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی ایران در بخش دیگری از سخنان خود به اهمیت تامین خوراک مجتمع‌های پتروشیمی اشاره کرد و گفت: در این زمینه،  مدیران شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب نیز باید همکاری های بیشتری داشته باشند تا مجتمع‌های های پتروشیمی از جمله پتروشیمی مسجدسلیمان بتوانند به ظرفیت اسمی تولید برسند.

وی همچنین پتروپالایشگاه ها را یکی از پررونق ترین صنایع دنیا دانست و گفت: پتروپالایشگاه‌ها بطور کلی، همان پالایشگاه‌های فعلی هستند که فرآورده‌ها و نفت خام را فرآورش می کنند.

شاه‌میرزایی اضافه کرد: در این‌ پتروپالایشگاه‌ها، مسیر تولید به سمت تولید فرآورده‌ها و مشتقات پتروشیمی سوق خواهد یافت.

وی با اشاره به اینکه یکی از دلایل کاهش تقاضا در افق ۱۰ سال آینده ویژه فراورده‌های نفتی مسائل محیط زیستی است، گفت: در حال حاضر تقاضا برای محصولات پتروشیمی، سالانه ۵ درصد رشد دارد.

شاه‌میرزایی تاکید کرد: این شرایط نشان می‌دهد که باید بر روی پتروپالایش‌ها، سرمایه گذاری ویژه‌ای داشته باشیم.

مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی ایران خاطرنشان کرد: دولت، وزارت نفت، مجلس، کمیسیون انرژی تلاش دارند پتروپالایش ها را توسعه دهند که در این زمینه مجوزهای زیادی نیز تاکنون صادر شده است.

منبع: ایرنا

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس