کد خبر 1376713
تاریخ انتشار: ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۱۸:۴۷
تب کنکور در اولین اردیبهشت قرن

آزمون کارشناسی ارشد امروز در حالی برگزار شد که داوطلبان با گرمی هوا بیشتر مشکل داشتند تا با سوالات و نحوه برگزاری آزمون.

به گزارش مشرق، در صبح آخرین چهارشنبه اولین اردیبهشت قرن که مدارس هم به دلیل آلودگی هوا تعطیل بود، خیابان‌ها و کوچه‌های اطراف محل برگزاری آزمون کارشناسی ارشد کاملا نشان دهنده برگزاری یک فرایند بزرگ است.

برای حضور در حوزه دانشگاه صنعتی امیرکبیر وقتی وارد خیابان رشت می‌شوی ترافیک بیشتر از هر روز و رفت‌وآمد عابران نیز از همیشه بیشتر است، برخی دانشجوی دانشگاه و برخی دیگر داوطلب آزمون کارشناسی ارشد هستند.

آزمونی که در سال‌های نه چندان دور گذشته به این تعداد داوطلب نداشت و برهمین اساس  استرس آزمون نیز بیشتر شده است.

تب کنکور در اولین اردیبهشت قرن

آزمون امسال در ۱۸۶ شهرستان و ۱۷۷۰ حوزه فرعی، ۳۸۱ حوزه اصلی با حضور ۶۴۷ هزار داوطلب که ۵۳ درصد خانم‌ و ۴۷ درصد آقا هستند، برگزار شده است.

در بازدید از حوزه آزمون متوجه رقابت شدید داوطلبان می‌شویم، برخی با اعتماد به نفس بیشتر و مطمئن‌تر غرق پرسشنامه هستند و حتی حضور مسوولان بازدیدکننده هم توجهشان را جلب نمی‌کند اما برخی دیگر در حال بازی با مداد هستند یا خیره به زمین نگاه می‌کنند و مشخص است که از پاسخگویی به سوالات بازمانده‌اند.

برخی مدام به ساعت نگاه می‌کنند و برخی دیگر در حال چرت زدن هستند.

بعد از اینکه داوطلبان یکی یکی پاسخنامه‌ها را تحویل داده و از درب حوزه خارج می‌شوند از آن‌ها درباره آزمون می‌پرسیم؛ یکی از سهل بودن سوالات می‌گوید و دیگری از نحوه سوالات گلایه دارد.

تب کنکور در اولین اردیبهشت قرن

اما در روز گرم اردیبهشت برخی هم از گرمای هوا شکایت می‌کنند.

یکی از داوطلبان گفت: هر کس خوانده بود سوالات را به راحتی جواب داد.

وی از مسوولان برگزاری آزمون و طراحان سوال هم تشکر کرد و گفت: به طور کلی از آزمون راضی است.

دیگری که خستگی از چهره‌اش می‌بارید، فقط گفت: آزمون خوب بود.

از داوطلب دیگری درباره آزمون پرسیدیم، گفت: به طور کلی آزمون خوب بود و در حوزه کنکور دستورالعمل‌های بهداشتی رعایت شده بود.

تب کنکور در اولین اردیبهشت قرن

وی درباره محل برگزاری آزمون هم گفت: سالن‌ها از تهویه هوای خوبی برخوردار بودند و خوراکی‌ها هم خوب بود.

دیگری گفت: آزمون نه آنچنان سخت بود و نه خیلی آسان،   من زمان کافی برای درس خواندن نداشتم و مطمئنم اگر زمان بیشتر بود عملکردم در آزمون بهتر بود.

یکی دیگر از داوطلبان هم گفت: برای انگشت‌نگاری در حوزه پروتکل‌ها رعایت نشده بود دستگاه انگشت نگاری شاید آلوده شده و همه بدون هیچ ضد عفونی باید انگشت خود را بر روی آن قرار می‌دادند اگر یک پد الکلی هم قرار می‌دادند خوب بود اما به طور کلی شرایط بهداشتی در حوزه خوب بود.

اعلام فهرست اسامی پذیرفته‌شدگان نهایی آزمون ورودی دوره‌های کارشناسی ارشد ناپیوسته سال ۱۴۰۱ در هفته اول شهریور ماه از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور اعلام خواهد شد.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس