شهید ابوعاقله شاهد جنایات اسرائیل و مظلومیت فلسطینیان بود

سید حسن نصرالله در سخنانی تاکید کرد که شهیده ابو عاقله شاهد جنایات رژیم صهیونیستی و مظلومیت ملت فلسطین بود.

به گزارش مشرق به نقل از المیادین، سخنرانی سید حسن نصرالله دبیرکل حزب الله لبنان در مراسم انتخاباتی «می‌مانیم، حمایت می‌کنیم و می‌سازیم» از لحظاتی پیش در حومه جنوبی بیروت آغاز شد.

وی در ابتدا جنایت اخیر رژیم صهیونیستی علیه شیرین ابو عاقله خبرنگار فلسطینی را مورد اشاره قرار داد و گفت: «شهیده ابو عاقله شاهد جنایات رژیم صهیونیستی و مظلومیت ملت فلسطین بود. ماهیت وحشیانه رژیم اسرائیل در فلسطین، مصر و لبنان نمودهای عینی و شبیه به یکدیگر دارد. اینکه شهید ابوعاقله یک مسیحی بود این خود یک پیام بزرگ است.»

سید حسن نصر الله در ادامه توضیح داد: «اولین کسانی که باید احساس خاری و خفت کنند همان عادی سازان روابطی هستند که تلاش دارند وجود رژیم (اشغالگر) اسرائیل در منطقه را طبیعی جلوه کنند و امکان ادامه زیست آن را فراهم آورند.»

دبیر کل حزب الله لبنان در ادامه گفت: «پیام بزرگ شهادت ابوعاقله این است که صهیونیست‌ها به مسلمانان و مسیحی‌ها و مقدسات آنها رحم نمی‌کنند و حتی منازلشان را هم تخریب می‌کنند.»

وی افزود: «پیام شهادت شیرین ابوعاقله این است که همگان به واسطه سیاست‌های نظام نژادپرستانه و غیرانسانی تغییرناپذیر اسرائیل در خطر هستند.»

سید حسن نصرالله در ادامه به خانواده‌های نیروهای دفاع مردمی ارتش سوریه که امروز به دست گروهک‌های تکفیری در حومه حلب به شهادت رسیدند، تسلیت گفت.

وی توضیح داد: «دشمنان و معارضان با فشار سیاسی و مالی و رسانه‌ای از ساکنان بقاع می‌خواهند که دست از حمایت از مقاومت بردارند. بار دیگر تاکید می‌کنیم که در کنار مقاومت از جمله مقاومت سوریه خواهیم ایستاد.»

دبیر کل حزب الله گفت: «اگر پروژه گروه‌های تروریستی در سوریه پیروز شود بدون شک این موضوع خطری جدی برای بقاع و امنیت تمام لبنان خواهد بود. ارتش لبنان هم به واسطه یک تصمیم سیاسی از مبارزه و رویارویی مستقیم با گروهک‌های تروریستی در الجرود منع شد.»

سید حسن نصرالله بیان کرد: «در جریان جنگ الجرود کسانی بودند که ارتش را از حضور در درگیری منصرف کردند. اینها اگر اکثریت را در هر دولتی در اختیار داشته باشند اجازه نخواهند داد روزی ارتش لبنان به هرگونه تجاوزی پاسخ دهد. اینها همان کسانی هستند که هیئت‌های سیاسی را بسیج کردند و پی در پی کنفرانس‌های مطبوعاتی (شوی رسانه‌ای و سیاسی) اجرا کردند، آیا فراموش کرده‌اید؟»

دبیر کل حزب الله لبنان گفت: «اگر سلاح امروز (مقاومت)؛ سلاح و قدرت (نظامی) که خواستار حذف آن هستند در بعبلک نبود؛ امروز زحلة، غرب بقاع، راشیا و تمام لبنان چه بلایی بر سرشان می‌آمد؟»

نصرالله در بخشی دیگر از سخنرانی خطاب به ساکنان بقاع گفت: «یک سوالی از شما می‌کنم و می‌خواهم به باطن و وجدانتان رجوع کنید. رهبران برخی احزاب مسیحی که کار خود را با گروه‌های مسلح گره زده و ارتش را از دخالت در امور حساس منع کردند، آیا به شما، خون شما، خانه‌های شما، اموالتان، امنیت و کرامتتان لحظه‌ای فکر کردند؟ من به شما می گویم؛ خیر فکر نکردند.»

او توضیح داد: دشمنان و معارضان با فشار سیاسی و مالی و رسانه‌ای از ساکنان بقاع می‌خواهند که دست از حمایت از مقاومت بردارند. باید یادآوری کنیم که چه کسانی از مقاومت حمایت کردند و سوریه در خط مقدم این حمایت قرار داشت و همچنین باید بدانیم که چه کسانی کنار اسرائیل ایستادند.

وی بیان کرد: تمامی کسانی که از تروریست‌ها حمایت کردند تمام هم و غم و انگیزه شأن سقوط سوریه و محاصره مقاومت لبنان بود. امنیتی که امروز از آن برخوردار هستیم به برکت خون شهید مصطفی بدرالدین و شهدای مقاومت و مجاهدان مبارز بوده است. این شمایید که باید دوست و دشمن را شناسایی کنید و تصمیم بگیرید که نزد کسانی بمانید که از شما حمایت می‌کنند یا علیه شما دست به توطئه می‌زنند.

وی افزود: «آیا با کسانی هستید که برای شما اسلحه به دست گرفتند و از شما حمایت کردند یا کسانی که اسلحه (و کمک‌های مالی) را بدست تروریست‌ها رساندند تا به مردم لبنان حمله کنند؟ در حوزه‌ای که بوده ما با هدف خدمت به مردم و با قدرت و اقتدار و تمام توان مان حاضر شدیم.

سید حسن نصرالله گفت: ما کسانی هستیم که اگر منصب وزارتی بگیریم نه تنها که از آن برای تأمین منافع (حزبی) استفاده نمی‌کنیم بلکه برای ارتقای عملکرد و پیشرفت از محل دارایی‌هایمان هم (اضافه‌تر) هزینه می‌کنیم.

او اشاره کرد: برای حل مشکلات و بحران‌هایی که مردم لبنان با آنها مواجه هستند، در حوزه‌های مختلف، باید دولتی عادل و توانا روی کار آید. برای بهبود عملکرد و مدیریت مناطقی که در آن حضور داریم و داشته ایم با استفاده از ظرفیت‌هایمان تلاش کرده ایم و خواهیم کرد اما به هر حال راه طویل و درازی در پیش داریم.

دبیرکل حزب الله در بخشی دیگر از سخنان خود به برنامه‌های عمرانی این حزب از جمله ساخت و احداث راه آهن برای مردم لبنان اشاره کرد و گفت: ما به شما وعده ساخت تونل استراتژیکی را می‌دهیم که می‌توان به واسطه آن بیروت را به بقاع متصل کرد.

او همچنین اشاره کرد: بازگشت روابط لبنان و سوریه به اوج خود چه در سطوح رسمی و وضعیت بقاع امری است که دوکشور از آن سود می‌برند؛ بویژه بقاع. در جریان مراسم‌های انتخاباتی که برگزار شده حرف‌های مضحکانه ای را شنیده ایم که نشان دهنده خفت و انحطاط اخلاقی و فکری برخی افرادی است که خودشان را به عنوان ناجیانی معرفی می‌کنند پاسخ مشکلات مردم را می‌دانند! یکی از این افراد مسئول حتمی مفقود شدن ۱۱ میلیارد دلار پول ملت و سیاست‌های اقتصادی اشتباهی است که منجر به بحران‌های کنونی شد و راهکارشان هم منزوی کردن حزب الله از تمام امور است.

وی افزود: مقاومت هیچ کس را از اصلاح وضعیت سیاست گذاری مدیریت برق کشور و یا ساخت سد منع نکرده است و هیچگاه طی ده‌های گذشته هم تصمیمات نگرفته که به وضعیت اقتصادی کشور شوک و ضربه وارد شود.

او همچنین خطاب به دشمنان داخلی مردم لبنان گفت: شما کسانی بودید که اموال و پول‌های سپرده گذاران را دزدیدید و سرورتان آمریکا! هم در این مسیر به نوچه‌های خود برای سرقت اموال مردم لبنان به خارج از کشور کمک کرد.آمریکایی‌ها کسانی اند که مانع توسعه برق در لبنان می‌شوند و جهانیان را از فکر سرمایه گذاری در این کشور منصرف کرده اند.

دبیر کل حزب الله همچنین افشا کرد که برخی با پرداخت رشوه‌های ۵۰۰ دلاری خواستار تضعیف لیست نامزدهای جنبش حزب الله در رقابت‌های انتخاباتی هستند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 4
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 7
 • حمیدرضا IR ۲۲:۴۰ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۳
  0 6
  با عرض سلام و ادب .... ***/ پیروزی و بثمر نشستن مجاهدت های چند دهه از مبارزین واقعی محور مقاومت بر تمام محور مقاومت بویژه شهدای شجاع ش مبارک باد .‌‌.‌ ان شالله تداوم آن به ظهور آقا امام زمان عج ...
 • IR ۱۵:۲۲ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۴
  1 4
  پلیس خبرنگار کش اسرائیل تاب تشییع پیکره شهیده ابوعاقله را نیاورد و به آن حمله کرد. ولی وقتی که دید مبارزان فلسطینی سلاح بر دست در کنار تابوت این شهیده دارند آن را تشییع می کنند، کوتاه امد. تا وقتی که بالای سر این خبرنگار کش ها و کودک کش ها شمشیر داموکلس مقاومت نباشد، آدم نمی شوند. خدایا شکرت که دشمنان ما را از احمق ها افریدی.. این نحوه تعامل با مراسم تشییع شهیده شیرین ابوعاقله، به همه دنیا ثابت کرد این رژیم فقط زبان زور را می فهمد.
 • IR ۰۸:۲۰ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۵
  0 0
  پس چرا کشتنش؟
 • کارشناس IR ۲۳:۰۲ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۵
  1 0
  چرا ناراحت هستید او که شهید شده ، انشالله قسمت شما هم بشود

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس