تعریف و تمجید از جنگ افروزی دولت «بایدن» در اوکراین!

وزیر دفاع سابق آمریکا معتقد است که دولت واشنگتن با ارسال تسلیحات نظامی بیشتر به اوکراین و تنش آفرینی در این منطقه، عملکرد قابل قبولی در قبال این بحران داشته است!

به گزارش مشرق به نقل از پایگاه اطلاع رسانی کنگره آمریکا (هیل)، «مارک اسپر» وزیر دفاع سابق آمریکا رویکرد دولت کنونی این کشور در جنگ افروزی و تشدید ارسال کمک تسلیحاتی به جنگ اوکراین را مورد تمجید قرار داد.

رئیس سابق پنتاگون در مصاحبه‌ای با شبکه «سی بی اس» گفت: آنها شروعی متزلزل داشتند به عنوان مثال، من هرگز گزینه نظامی را از روی میز حذف نمی کردم. من عدم تمایل آنها به ارائه جت های جنگنده میگ به اوکراینی ها را درک نمی کنم.

اسپر سپس به آتش افزوری کشورش در جنگ اوکراین پرداخت و افزود: اما از آن زمان، فکر می‌کنم این موضوع (انتقال سلاح) افزایش یافته است. ما اکنون در حال انتقال تدارکات، مواد و تسلیحات بیشتر به اوکراین هستیم. من فکر می کنم که آنها کار خوبی برای گرد آوردن متحدان انجام داده اند که بسیار مهم است. وی همچنین واکنش کنگره به بحران اوکراین را ستود و آن را یکی از معدود موضوعاتی دانست که اعضای کنگره را متحد کرد.

جو بایدن لایحه وام و اجاره در سال ۲۰۲۲ را در روز دوشنبه امضا کرد. این قانون که پیش‌تر با هدف تسلیح نیروهای متفقین در جنگ‌جهانی دوم استفاده می‌شد، ارسال تسلیحات از سوی آمریکا به اوکراین را تسریع می‌کند.

لازم به ذکر است لایحه مذکور که ماه گذشته با ۴۱۷ رأی موافق در برابر ۱۰ رأی مخالف در مجلس نمایندگان و بدون مخالفت در مجلس سنا به تصویب رسید، محدودیت‌های مربوط به میزان تسلیحات و سایر تجهیزات نظامی که بایدن می‌تواند به اوکراین یا «دیگر کشورهای اروپای شرقی» ارسال کند را به حالت تعلیق در می‌آورد. اما متعاقباً کی یف باید در ازای هر چیزی که دریافت می‌کند، هزینه‌ آن را پرداخت کند.

منبع: مهر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

  • انتشار یافته: 1
  • در انتظار بررسی: 0
  • غیر قابل انتشار: 0
  • IR ۱۰:۵۲ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۱
    0 0
    آمریکا با جنگ رسانه ای هر چه بیشتر بر تنورجنگ می دمد تا سر و کله گاوهای بولوند چشم آبی بیشتری پیدا شود ـــــ آمریکا ؛ گاوهای بولوند چشم آبی شیرده پرورش می دهد ــــــ سرانجام با توطئه ودخالت های آشکار و نهان و کارگردانی آمریکا ؛ و بازی موفق مهره یهودی ــ رییس جمهور به ظاهر دلقک اوکراین ــ در یک جنگ زرگری تمام عیار(سیاست تحریک حداکثری)؛ پای روسیه در باتلاق جنگ اوکراین وارد شد. اکنون آمریکا به کمک رسانه هایش از روسیه غولی می سازد که هر لحظه تصمیم دارد کشورهای اروپایی را یک لقمه چپ کند. و بدین ترتیب ؛ آمریکای پس از ترامپ ؛ با انبوهی از مشکلات ؛ موفق گردید ، بحران های خود را صادر نماید. با افزایش سرسام آور نفت ؛ از یک سو ؛ اقتصاد چین را مهار می کند و از سوی دیگر؛ مهار دو جانبه ای در اروپا ایجاد نماید: 1ـــ روسیه را با تحریم اقتصادی و تهاجم رسانه ای و بحران های سیاسی مهار زده و به سقوط بکشاند . و 2ـــ نژاد جدید گاوهای شیرده؛ این بار؛ بولوند چشم آبی اروپایی (آلمان ، فرانسه ؛ فنلاند ؛ سوئد ، هلند؛ نروژ ؛ لهستان و .....) را ــ همانند گاوهای شیرده خلیج فارس ــ سر کیسه کند و کارخانه های اسلحه سازی خود را رونق بخشد و سلاح های بنجل خود را به اروپایی ها بیندازد. از نتایج بدیهی این آتش افروزی آمریکایی : 1- فرار سرمایه های اروپایی به آمریکا 2- فرار مغزهای اروپایی به آمریکا 3- فرار سایر نخبگان (هنری ؛ ورزشی و..... ) اروپایی به آمریکا می باشد. و برای قدردانی از بازی موفق دلقک اوکراینی ؛ در فریب روسیه ؛ به جای اسکار ؛ جایزه صلح نوبل به او داده می شود. زلنسکی: «من تبعه رژیم صهیونیستی هستم و شهروند اسرائیل! اما در اوکراین زندگی می‌کنم» به خاطر بیآوریم: آمریکایی ها ؛ به کابوی Cowboy معروفند. کابوی یعنی گاوچران یعنی: متخصص شناسایی ، به دام انداختن ؛ رام سازی و پرورش گاو وحشی . سر و کله گاوهای بولوند چشم آبی پیدا شد ـــــ گاوهای بولوند چشم آبی آماده شیر دهی می شوندــــ

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس